Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Jak rozpoznać czarownicę ?

dodano: 25.05.2020, 22:37
akcje wątku: drzewko

Autor: Bahram

W jaki sposób wykryć że w naszym otoczeniu działa czarownica ? 

• Re: Jak rozpoznać czarownicę ? |Boski 25.05.2020, 23:03
    Maria Kaczyńska była czarownicą o czym mówił o.Rydzyk:"Ty czarownico! Ja ci dam! Poddaj się eutanazji"
    A dla o.Rydzyka Lech Kaczyński był oszustem i politykiem, który uległ lobby żydowskiemu.
    Odpowiedz
  • Re: Jak rozpoznać czarownicę ? |Piotrak_2 26.05.2020, 9:23
    Miałem taką jedną w pracy. Straszyła mnie, że "jak będę podskakiwał" (tzn. upierał się, że Jezus Chrystus jest Bogiem) to ona ze swymi koleżankami "mnie załatwi". Na koniec wylądowała na Sobieskiego, niestety.
    Odpowiedz
  • Re: Jak rozpoznać czarownicę ? |Bozon Higgsa 26.05.2020, 13:37

Miałem taką jedną w pracy. Straszyła mnie, że "jak będę podskakiwał" (tzn. upierał się, że Jezus Chrystus jest Bogiem) to ona ze swymi koleżankami "mnie załatwi". Na koniec wylądowała na Sobieskiego, niestety.

Ba. Są ludzie którym szkodzi oglądanie horrorów o duchach.
    Bardzo wiele lat temu pracowałem czas jakiś w sieci "lidera na rynku rtv/agd". Jakoś wtedy również "w obiegu" był tego rodzaju film opowiadający o kontaktowaniu się bohatera ze zmarłymi poprzez wsłuchiwanie się w szum radiowy na określonych częstotliwościach nośnych AM na zakresie fal krótkich (SW).
    No i zjawiła się klientka która chciała zakupić radio posiadające tenże zakres i mające w zakresie 2 konkretne częstotliwości; miała je zapisane na karteczce.
    Ponieważ już wtedy wybór odbiorników z zakresem SW był praktycznie żaden, zaciekawiony zapytałem ją dlaczego akurat te skoro poza zakłóceniami i działalnością krótkofalowców to w zasadzie praktycznie nic tam już nie ma.
    Pani wyjaśniła, że chodzi jej o kontaktowanie się z "aniołami opiekuńczymi i przewodnikami duchowymi".
    Zapytałem o jakie to konkretnie anioły miałoby chodzić? Pani zaczęła wymieniać imiona typu Azrael, Ariel czy Uriel itp.
    Coś mnie tknęło, by pociągnąć nieco temat; stwierdziłem, że z imion anielskich to ja znam Gabriela, Rafała i Michała.
    Ku memu zdziwieniu pani się strasznie wykrzywiła i warknęła do mnie coś w stylu: "co za bzdury, przewodnicy duchowi nie mają tak idiotycznych i niegodnych imion". Po czym odwróciła się na pięcie i bardzo szybko wyszła.

Do dziś mam nadzieję, że trafiła do dobrego specjalisty i udało się jej jakoś pomóc.
    "Niestraszny żar piekła, niestraszna noc wściekła, niestraszno gdy piorun uderzy. Lecz straszny ten człowiek co stanie i powie: JA JEDEN WIEM, CO NALEŻY" [Aleksandr Galicz]. "Jak się nie ma ludziom co dać, to im się daje hasła" [Pewien ś+p nauczyciel fizyki] "Wiedza to niebezpieczny druh, gdy reguł nie da nikt. A ludzkie przeznaczenie, patrz - w idiotów dłoniach tkwi." [King Crimson/Peter Sinfield, tł. Wojciech Mann]
    Odpowiedz
  • Re: Jak rozpoznać czarownicę ? |Piotrak_2 26.05.2020, 14:58

Ba. Są ludzie którym szkodzi oglądanie horrorów o duchach.
    Bardzo wiele lat temu pracowałem czas jakiś w sieci "lidera na rynku rtv/agd". Jakoś wtedy również "w obiegu" był tego rodzaju film opowiadający o kontaktowaniu się bohatera ze zmarłymi poprzez wsłuchiwanie się w szum radiowy na określonych częstotliwościach nośnych AM ...

W szczytowych rejonach mego zaawansowanego pogaństwa odwiedziłem jednego takiego specjalistę z namowy znajomej, która zapewniała, że "wszystkim koleżankom wywróżył". Po latach wezwany tchnieniem z Nieba na powrót do kościoła, przepomniałem sobie tę wizytę a potem wyznałem na spowiedzi św. jako grzech przeciw 1 przykazaniu.
    Odpowiedz
  • Re: Jak rozpoznać czarownicę ? |Piotrak_2 26.05.2020, 15:00

W szczytowych rejonach mego zaawansowanego pogaństwa odwiedziłem jednego takiego specjalistę z namowy znajomej, która zapewniała, że "wszystkim koleżankom wywróżył". Po latach wezwany tchnieniem z Nieba na powrót do kościoła, przepomniałem sobie tę wizytę a potem wyznałem na spowiedzi św. jako grzech przeciw 1 przykazaniu.

Miałem dokleić do zawodu wróżbity, kilka wpisów dalej...
    Odpowiedz
  • Re: Jak rozpoznać czarownicę ? |Bozon Higgsa 26.05.2020, 9:39
    Procedury zostały opracowane i zebrane w jednym dziele już kilkaset lat temu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Malleus_Maleficarum

Można jeszcze zerknąć na zapisy procesów sądowych z Salem:
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Proces_o_czary

Chyba, że chodzi Panu o przystosowanie powyższych do czasów współczesnych.
    Tak czy siak zawiłe są meandry człowieczego umysłu. Dziś w takich wypadkach medycyna określa je jako choroby. Np. zaburzenia urojeniowe (zwane dawniej manią prześladowczą), kod F22.0 w klasyfikacji ICD10
    https://icd.who.int/browse10/2010/en#/F22.0
    "Niestraszny żar piekła, niestraszna noc wściekła, niestraszno gdy piorun uderzy. Lecz straszny ten człowiek co stanie i powie: JA JEDEN WIEM, CO NALEŻY" [Aleksandr Galicz]. "Jak się nie ma ludziom co dać, to im się daje hasła" [Pewien ś+p nauczyciel fizyki] "Wiedza to niebezpieczny druh, gdy reguł nie da nikt. A ludzkie przeznaczenie, patrz - w idiotów dłoniach tkwi." [King Crimson/Peter Sinfield, tł. Wojciech Mann]
    Odpowiedz
  • Re: Jak rozpoznać czarownicę ? |Piotrak_2 26.05.2020, 10:05

Procedury zostały opracowane i zebrane w jednym dziele już kilkaset lat temu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Malleus_Maleficarum

Można jeszcze zerknąć na zapisy procesów sądowych z Salem:
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Proces_o_czary

Chyba, że chodzi Panu o przystosowanie powyższych do czasów współczesnych.
    Tak czy siak zawiłe są meandry człowieczego ...

Można jeszcze sprawdzić w rejestrze działalności gospodarczej. Ale nie wiem jaka kwalifikacja. Wróż? Zaklinacz deszczu? Wyjaśniasz snów?...
    Odpowiedz
  • Re: Jak rozpoznać czarownicę ? |Piotrak_2 26.05.2020, 10:13

Można jeszcze sprawdzić w rejestrze działalności gospodarczej. Ale nie wiem jaka kwalifikacja. Wróż? Zaklinacz deszczu? Wyjaśniasz snów?...

Lepiej: klasyfikacja.
    Odpowiedz
  • Re: Jak rozpoznać czarownicę ? |Bozon Higgsa 26.05.2020, 13:09

Lepiej: klasyfikacja.

Czarownica to nie bardzo, ale pod adresem https://psz.praca.gov.pl/rynek-pracy/bazy-danych/klasyfikacja-zawodow-i-specjalnosci/wyszukiwarka-opisow-zawodow
    jest zawód o kodzie 516102 - "wróżbita":

Nazwa: Wróżbita
    Kod: 516102
    Synteza: Wypowiada się na tematy dotyczące przeszłych i przyszłych wydarzeń przy zastosowaniu różnych form wróżenia, takich jak na przykład: karty (zwłaszcza tarot), kabała, I-cing, chiromancja (wróżenie z ręki), katoptromancja i krystalomancja (wróżenie m.in. za pomocą zwierciadła lub kryształu).
    Zadania zawodowe:
    wypowiadanie się na temat przyszłości lub przeszłości ludzi lub wydarzeń;
    udzielanie porad dotyczących zaginionych osób lub rzeczy;
    stosowanie metod właściwych m.in. astrologii, numerologii, psychografologii.
    Odpowiedz
  • Re: Jak rozpoznać czarownicę ? |Annbis 26.05.2020, 10:42
    Do czego Ci to potrzebne?
    Odpowiedz
  • Re: Jak rozpoznać czarownicę ? |Kermit_zaba 26.05.2020, 12:24
    Lepiej się tym nie zajmować, czarownica będzie o wiele, wiele inteligentniejsza niż Ty, bo ją wspomaga inteligencja demona.
    Odpowiedz
  • Re: Jak rozpoznać czarownicę ? |Ślabřík 26.05.2020, 12:37
    Ma ktoś może tekst piosenki „Čaraŭnica” zespołu Kardon?
    Prostyja słovy. Prostyja rečy.
    Odpowiedz
  • Re: Jak rozpoznać czarownicę ? |Ligure 26.05.2020, 12:50
    Wiem jak rozpoznać, czy w pobliżu są krasnoludki. Mleko kwaśnieje.
    Będziemy działać wspólnie na rzecz naszej odnowy, narodzin wspólnego luksusu, przyszłych splendorów i Powszechnej Republiki. BLM
    Odpowiedz
  • Re: Jak rozpoznać czarownicę ? |Adalbert1241 26.05.2020, 15:48
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook