Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Jak mówiłem: Polski Kościół raźno zmierza w kierunku dechrystianizacji naszego pięknego kraju.

dodano: 16.09.2020, 21:18
akcje wątku: drzewko

Autor: Bahram

http://www.pch24.pl/wstrzasajace-informacje-ujawnione-przez-ks--isakowicza-zaleskiego--chodzi-o-kard--dziwisza,78475,i.html

Więcej takich zagrywek a Polska rychło doczeka się i homomałzeństw i adopcji dzieci przez takie pary. Od czasów gdy nasi hierarchowie ochoczo bronili TW z szeregów księży nic się nie zmieniło. Pycha kroczy przed upadkiem jak w Irlandii. 

• Re: Jak mówiłem: Polski Kościół raźno zmierza w kierunku dechrystianizacji naszego pięknego kraju. |Rewasek 17.09.2020, 8:06
    za 20 lat ludzie będą chodzić do kościoła 4-5 razy w życiu:
    1. żeby wziąć ślub
    2. ochrzcić jedno dziecko.
    3. 1. komunia
    4. ślub jedynego dziecka
    5. chrzest jedynego wnuka

do reszty raczej nie dożyją.
    Odpowiedz
  • Re: Jak mówiłem: Polski Kościół raźno zmierza w kierunku dechrystianizacji naszego pięknego kraju. |margeritta.goth 17.09.2020, 9:38

za 20 lat ludzie będą chodzić do kościoła 4-5 razy w życiu:
    1. żeby wziąć ślub
    2. ochrzcić jedno dziecko.
    3. 1. komunia
    4. ślub jedynego dziecka
    5. chrzest jedynego wnuka

do reszty raczej nie dożyją.

Albo i tego nie - po co mają za to płacić? :)
    Odpowiedz
  • Re: Jak mówiłem: Polski Kościół raźno zmierza w kierunku dechrystianizacji naszego pięknego kraju. |Duinne 17.09.2020, 9:00
    Szokujace jest rowniez to, jak wielu ksiezy wspolpracowalo z ubecja, nawet tych uwazanych za "legendy" ruchu oporu - bo UB mialo haki na nich (zwiazki z kobietami lub mezczyznami, molestowanie dzieci). UB po prostu wykorzystalo do swojego szantazu zmowe milczenia w Kosciele, mentalnosc "byle tylko nie bylo skandalu".
    I’ll be in the way guys yell when they’re mad an’—I’ll be in the way kids laugh when they’re hungry n’ they know supper’s ready. An’ when our folks eat the stuff they raise an’ live in the houses they build - J. Steinbeck "The Grapes of Wrath"
    Odpowiedz
  • Re: Jak mówiłem: Polski Kościół raźno zmierza w kierunku dechrystianizacji naszego pięknego kraju. |Ola 17.09.2020, 12:00
    Ksiądz Isakowicz - Zaleski będzie dla mnie bardziej wiarygodny i może zacznę go słuchać jeśli zacznie nosić sutannę. To po pierwsze, a po drugie to jeśli stoi przy stole i nazywa To Mszą, to słuchać go nie będę na pewno. Jakby stanął do ołtarza, Pan Bóg dopomógł by w sprawach o których mówi. Przecież widać, że nic kompletnie nie potrafi osiągnąć, tylko gada i gada.
    Odpowiedz
  • Re: Jak mówiłem: Polski Kościół raźno zmierza w kierunku dechrystianizacji naszego pięknego kraju. |Avaret 17.09.2020, 12:11

Ksiądz Isakowicz - Zaleski będzie dla mnie bardziej wiarygodny i może zacznę go słuchać jeśli zacznie nosić sutannę. To po pierwsze, a po drugie to jeśli stoi przy stole i nazywa To Mszą, to słuchać go nie będę na pewno. Jakby stanął do ołtarza, Pan Bóg dopomógł by w sprawach o ...

Z tym, że akurat łącznika nie oddziela się spacją. Zatem: biało-czerwony, Isakowicz-Zaleski, Mądro-Kowalska, czerwono-czarny, itd.
    Nie traćmy czasu na zbędne przecinki.
    Odpowiedz
  • Re: Jak mówiłem: Polski Kościół raźno zmierza w kierunku dechrystianizacji naszego pięknego kraju. |Ola 17.09.2020, 12:17

Z tym, że akurat łącznika nie oddziela się spacją. Zatem: biało-czerwony, Isakowicz-Zaleski, Mądro-Kowalska, czerwono-czarny, itd.

W tym przypadku jest wyjątek:
    adeusz Isakowicz-Zaleski, właściwie Tadeusz Bohdan Zaleski, pseudonim „Jacek Partyka”, „Jan Kresowiak”, „Ksiądz Robak” (ur. 7 września 1956 w Krakowie) – polski Ormianin, duchowny katolicki obrządków ormiańskiego i łacińskiego, działacz społeczny, historyk Kościoła, wieloletni uczestnik opozycji antykomunistycznej w PRL, poeta.
    Odpowiedz
  • Re: Jak mówiłem: Polski Kościół raźno zmierza w kierunku dechrystianizacji naszego pięknego kraju. |Avaret 17.09.2020, 12:26

W tym przypadku jest wyjątek:
    adeusz Isakowicz-Zaleski, właściwie Tadeusz Bohdan Zaleski, pseudonim „Jacek Partyka”, „Jan Kresowiak”, „Ksiądz Robak” (ur. 7 września 1956 w Krakowie) – polski Ormianin, duchowny katolicki obrządków ormiańskiego i łacińskiego, działacz społeczny, historyk Kościoła, wieloletni uczestnik opozycji antykomunistycznej w PRL, poeta.

Ależ nie ma wyjątków.
    Nie traćmy czasu na zbędne przecinki.
    Odpowiedz
  • Re: Jak mówiłem: Polski Kościół raźno zmierza w kierunku dechrystianizacji naszego pięknego kraju. |Rewasek 17.09.2020, 13:43

Ksiądz Isakowicz - Zaleski będzie dla mnie bardziej wiarygodny i może zacznę go słuchać jeśli zacznie nosić sutannę. To po pierwsze, a po drugie to jeśli stoi przy stole i nazywa To Mszą, to słuchać go nie będę na pewno. Jakby stanął do ołtarza, Pan Bóg dopomógł by w sprawach o ...

Czyli jak Karol Wojtyła na wakacjach odprawiał msze na kajaku to nie była ona nic warta wg. Ciebie?
    Odpowiedz
  • Re: Jak mówiłem: Polski Kościół raźno zmierza w kierunku dechrystianizacji naszego pięknego kraju. |Ola 17.09.2020, 15:43

Czyli jak Karol Wojtyła na wakacjach odprawiał msze na kajaku to nie była ona nic warta wg. Ciebie?

Odprawiał na kajaku odwróconym do góry dnem, tak sobie wyobrażał Łódź Piotrową? Pewnie tak bo wywrócił Kościół do góry nogami.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook