Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Jak dialogować ekumenicznie

dodano: 9.06.2015, 17:17
akcje wątku: drzewko

Autor: Elrond

"trzeba się wystrzegać islamofobii, lęku przed islamem, a pielęgnować swoistą islamofilię, czyli miłość do muzułmanów, która przejawia się w tym, że nie boimy się im głosić Dobrej Nowiny i praktykować wobec nich braterskiego napomnienia. W takiej postawie uznajemy godność drugiego, jego zdolność do zmierzenia się z „samą prawdą”."

 

http://www.fronda.pl/a/muzulmanow-trzeba-nawracac-hadjadj-pokazuje-jak,52515.html

 

Jak widać ekumenizm czy nawracanie niewierzących jest możliwe ale bez rozmemłania i owijania w bawełnę jak promują niektórzy. Trzeba być szczerym wobec własnej wiary. "Trzeba być radykalnym, bardziej niż dżihadyści".

 • Re: Jak dialogować ekumenicznie|. 9.06.2015, 17:45
  Jak to jak? Ochraniacz na zęby i do boju.
  Odpowiedz
 • Re: Jak dialogować ekumenicznie|circ 9.06.2015, 18:31
  W serwisie YouTube ukazało się nagranie z ostatniej podróży kandydata na prezydenta Andrzeja Dudy do Wielkiej Brytanii. Przedstawiciel PiS przebywał w Londynie gdzie spotkał się m.in. z tamtejszą Polonią. W trakcie spontanicznej rozmowy na ulicy jeden z uczestników spotkania zadał europosłowi pytanie, o jego uczestnictwo w zeszłorocznych obradach izraelskiego parlamentu w Krakowie.
  http://wmeritum.pl/londyn-andrzej-duda-pytany-o-obrady-izraelskiego-parlamentu-w-polsce-wideo/

  Może nie ma w tym niczego niewłaściwego, ale dlaczego film zniknął z you tube?
  O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie.
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook