Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Ja człowiek skatechizowany

dodano: 21.06.2018, 23:22
akcje wątku: drzewko

Zainspirowany refleksją Tobiego, cytuję :

Ja ten model nazywam człowiekiem skatechizowanym. To osoba niedecyzyjna, zalękniona, zakompleksiona, którą charakteryzuje brak samodzielnego myślenia - liczy się to, co powie ksiądz."

Chciałbym się pod tym podpisać obiema rękami lub rękoma ( jak kto woli) i dodać, że cholernie ciężko jest przestać być człowiekiem skatowanym, sorry skatechizowanym.

• Re: Ja człowiek skatechizowany|Agnes32 21.06.2018, 23:43
    Biedactwo. Po głowie Cię tłukli tym katechizmem, a może rzucali nim w Ciebie? To musiała być straszliwa trauma. Obawiam się, że bez solidnej terapii nigdy się z tego nie wygrzebiesz.
    Odpowiedz
  • Re: Ja człowiek skatechizowany|Maj Majewski 22.06.2018, 0:00

Biedactwo. Po głowie Cię tłukli tym katechizmem, a może rzucali nim w Ciebie? To musiała być straszliwa trauma. Obawiam się, że bez solidnej terapii nigdy się z tego nie wygrzebiesz.

Jesteś (podobnie jak reszta twoich sióstr i braci w wierze) bardzo przewidywalna. Jedynie na co Was stać to kpina ale jedno zdanie, ktòre napisałaś jest prawdziwe. Zgadnij jakie.
    Odpowiedz
  • Re: Ja człowiek skatechizowany|Maj Majewski 22.06.2018, 0:04

Aż się dziwię, że jeszcze tu nie ma twojego kumpla przygłupa tego co to starał się o etat redaktora Frondy ale go nie chcieli. No i jeszcze oczekuję tego jego przydupasa, który z nim po nocach gaworzy.
    Odpowiedz
  • Re: Ja człowiek skatechizowany|Agnes32 22.06.2018, 0:41

Aż się dziwię, że jeszcze tu nie ma twojego kumpla przygłupa tego co to starał się o etat redaktora Frondy ale go nie chcieli. No i jeszcze oczekuję tego jego przydupasa, który z nim po nocach gaworzy.

To ja się użalam nad skatowanym katechizmem biedakiem, myślę, jakby tu pomoc zorganizować, a spotyka mnie taka niewdzięczność. Zapamiętam sobie.
    Odpowiedz
  • Re: Ja człowiek skatechizowany|ℳrohny 21.06.2018, 23:47
    @Agnes32

Spokojnie Agnese, jutro dzień bez piwa i kiełbasy. Ale jakoś przeżyjemy.
    Mrohens zevende bier
    Odpowiedz
  • Re: Ja człowiek skatechizowany|Edit 22.06.2018, 0:55
    to uczucie gdy idziesz do kościoła by nie szukać Boga ale świętego siebie i odkrywasz, że to co znajdujesz wcale ci się nie podoba, więc obrażasz się na kościół i Boga, których tak naprawdę nigdy nie poznałeś
    "Almachiusz: „Szalona, czy nie wiesz, że cesarz zlał na mnie władzę życia i śmierci?” Cecylia: „Kłamiesz! możesz bowiem tylko żywych uśmiercić, ale nie zdołasz wskrzesić umarłych; jesteś przeto sługą śmierci, nie życia”"
    Odpowiedz
  • Re: Ja człowiek skatechizowany|Adalbert1241 22.06.2018, 1:06

to uczucie gdy idziesz do kościoła by nie szukać Boga ale świętego siebie i odkrywasz, że to co znajdujesz wcale ci się nie podoba, więc obrażasz się na kościół i Boga, których tak naprawdę nigdy nie poznałeś

Tak to jest Madame Edit. A wystarczy tylko zawołać.
    Odpowiedz
  • Re: Ja człowiek skatechizowany|Maj Majewski 22.06.2018, 1:22

Taaaa i Ty to wiesz co ja pojąľem, nie pojąľem. Jacy wy wszyscy jesteście wróżki i wróże Macieje
    Odpowiedz
  • Re: Ja człowiek skatechizowany|Adalbert1241 22.06.2018, 1:30

Taaaa i Ty to wiesz co ja pojąľem, nie pojąľem. Jacy wy wszyscy jesteście wróżki i wróże Macieje

Nas tu nie ma:) Ile razy trza powtarzać?
    Odpowiedz
  • Re: Ja człowiek skatechizowany|Maj Majewski 22.06.2018, 1:33

Nas tu nie ma:) Ile razy trza powtarzać?

Nie obchodzą mnie twoje brednie zatem możesz je sobie powtarzać w nieskończoność bo to tylko brednie.
    Odpowiedz
  • Re: Ja człowiek skatechizowany|Adalbert1241 22.06.2018, 1:34

Tu nie trzeba szklanej kuli.Sam Pan to opisuje.:)
    Odpowiedz
  • Re: Ja człowiek skatechizowany|Edit 22.06.2018, 2:02

Tu nie trzeba szklanej kuli.Sam Pan to opisuje.:)

otóż to
    "Almachiusz: „Szalona, czy nie wiesz, że cesarz zlał na mnie władzę życia i śmierci?” Cecylia: „Kłamiesz! możesz bowiem tylko żywych uśmiercić, ale nie zdołasz wskrzesić umarłych; jesteś przeto sługą śmierci, nie życia”"
    Odpowiedz
  • Re: Ja człowiek skatechizowany|Edit 22.06.2018, 2:01

Kapulik twoje rozważania wcale nie są bez sensu, tylko twoja konkluzja, to szukanie winnego. zauważ, że winnych szukasz wokół siebie, w księdzu, Bogu, innych katolikach a sam dalej jesteś nieomylny i pokrzywdzony

jak szukałeś w kościele świętych to nic dziwnego żeś się przejechał, wszędzie ludzie są tacy sami nieświęci jak i ty, jak na to wpadniesz to ich pokochasz

różnica między ludźmi tkwi w ich konkluzji na rzeczywistość

jedni odkrywając siebie szukają w sobie tego co dałoby się z Boża pomocą naprawić i dlatego zostają w kościele, bo wiedzą po co tam są i dlaczego potrzebują Boga i Kościoła

inni odkrywając siebie szują winnych tego stanu i czegoś do naprawienia w innych, a że sami uważają się za nieomylnych tylko pokrzywdzonych, to po co im kościół i Bóg chyba tylko po to by i kościół i Boga naprawić lub obwiniać, lub jedno i drugie, ale do tego nie muszą koniecznie chodzić do kościoła
    Odpowiedz
  • Re: Ja człowiek skatechizowany|Maj Majewski 22.06.2018, 2:22

Kapulik twoje rozważania wcale nie są bez sensu, tylko twoja konkluzja, to szukanie winnego. zauważ, że winnych szukasz wokół siebie, w księdzu, Bogu, innych katolikach a sam dalej jesteś nieomylny i pokrzywdzony

jak szukałeś w kościele świętych to nic dziwnego żeś się przejechał, wszędzie ludzie są tacy sami nieświęci jak ...

A nie przyszło Ci przez myśl ( napewno Ci przeszło ale wygodniej jest zejść na bocznicę), że ja nie o szukaniu winnych i nie o tym, że na ludziach się można zawieść ( to oczywiste)ale o tym, że manipulacja ludźmi to poprostu manipulacja?
    Ja piszę o manipulacji, tyle i tylko tyle a naprawiać skutki tej manipulacji to może rzeczywiście terapeuta jak już to wzmankowała Agnes z psiakiem.
    Odpowiedz
  • Re: Ja człowiek skatechizowany|Edit 22.06.2018, 2:53

A nie przyszło Ci przez myśl ( napewno Ci przeszło ale wygodniej jest zejść na bocznicę), że ja nie o szukaniu winnych i nie o tym, że na ludziach się można zawieść ( to oczywiste)ale o tym, że manipulacja ludźmi to poprostu manipulacja?
    Ja piszę o manipulacji, tyle i tylko tyle ...

i manipulacja to składnik powietrza? nikt nie jest jej winny i nie ma ofiar? to nic nie poradzisz gdzie jest powietrze tam będzie i manipulacja ale też przecież i nic nie szkodzi bo jak nie ma ofiar tak i nie ma winnych

bo ty ani winnych nie szukasz ani nie czujesz się nieomylną ofiarą czyż nie
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook