Otwarte forum dyskusyjne Frondy

"Islamizacja Europy w dobie koronawirusa. Protestancka kircha otworzyła podwoje dla muzułmanów"

dodano: 24.05.2020, 19:20
akcje wątku: drzewko

Autor: Annbis

W Niemczech powróciła możliwość sprawowania kultu religijnego. Wierni muszą jednak zachować między sobą 1,5 metra odległości. Jeden z berlińskich meczetów jest przepełniony, a więc protestanci zaoferowali, że wyznawcy islamu mogą odprawiać swoje modły w ich "kościele" [kircha, zbór].

Kończy się Ramadan. Z powodu obostrzeń związanych z koronawirusem w berlińskim meczecie Dar Assalam w dzielnicy Neukölln zmieścili się tylko nieliczni wyznawcy Allaha. W ramach zachodniej „tolerancji” kościół luterański Martha w Kreuzbergu zaproponował wyznawcom islamu, żeby swoje piątkowe modły pod koniec Ramadanu odprawiali we wnętrzu protestanckiego kościoła [zbór, kircha].

To wspaniały znak, który przynosi radość w Ramadanie i radość podczas tego kryzysu – cieszył się tamtejszy imam.

To było dziwne uczucie. We wnętrzach są instrumenty muzyczne i wiele obrazów – mówił jeden z muzułmanów cytowany przez BBC. – Ale w modlitwie zapominasz o drobiazgach. To w końcu dom Boży – dodał.

To nie jedyny „gest solidarności” podczas z muzułmanami podczas tegorocznego Ramadanu. Brytyjska lewica postanowiła przyłączyć się do muzułmańskiego postu. Partia Liberalnych Demokratów postanowiła w ten sposób wspierać różnorodność. Jej przedstawiciele rozpoczęli w Internecie akcję z hasztagiem #LibDemIftar. Inicjatorką całego wydarzenia była działaczka partii i muzułmanka Hina Bokhari. Post w Ramadanie jest jednym z pięciu filarów islamu.

Źródła: RMF FM/nczas.com

https://nczas.com/2020/05/23/islamizacja-europy-w-dobie-koronawirusa-protestancki-kosciol-otworzyl-podwoje-dla-muzulmanow/

  • Re: "Islamizacja Europy w dobie koronawirusa. Protestancka kircha otworzyła podwoje dla muzułmanów"|Ano 24.05.2020, 19:35
    Kircha — potocznie kościół protestancki. Od niemieckiego Kirche (kościół).
    Selma, Selma, zdravo, Selma. Putuj, Selma. I molim te ne naginji se kroz prozor.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook