Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Intronizacja Chrystusa na Króla Polski???

dodano: 24.11.2012, 12:03
akcje wątku: drzewko

Autor: GCCG

Ceterum censeo Carthaginem delendam esse

Jakie sens posiada i jakie korzyści mogłaby z sobą nieść intronizacja Chrystusa na Króla Polski?

Gdyby wraz z intronizacją nastąpiła zmiana ustroju RP w wyniku której Polska stałaby się katolicką monarchią przestrzegającą prawa naturalnego zaś Książę – Regent wraz ze swoją Radą stałby na czele jakiegos organu (rady nadzorczej, rady starszych) strzegącego praw i przywilejów poddanych miałoby to jakiś sens. Lecz jest to (niestety … a może stety?) najzwyklejsza utopia.

Co jest zatem sensem intronizacji???

• Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski???|Phantom 24.11.2012, 12:39
    Osoby które sie upierają przy akcie intronizacji nie rozumieją o co chodziło w objawieniu Rozalii Celakówny.
    Doradzam przeczytanie ze zrozumieniem.
    Raz powiedziałem - ale mi sie durniowi porąbało.
    Odpowiedz
  • Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski???|GCCG 24.11.2012, 13:00

Osoby które sie upierają przy akcie intronizacji nie rozumieją o co chodziło w objawieniu Rozalii Celakówny.

Nie czytalem Rozalii Celakowny i odnosze wrazenie, ze osoby walczace o intronizacje posiadaja naiwna wiare w "magiczne" dzialanie aktu intronizacyjnego. Chrystusa oglosi sie krolem Polski i On wtedy poczuje sie tak odpowiedzialny za swe krolestwo, ze "wezmie sie do roboty" i wszystko zmieni na lepsze.
    Odpowiedz
  • Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski???|Phantom 24.11.2012, 13:15

Nie czytalem Rozalii Celakowny i odnosze wrazenie, ze osoby walczace o intronizacje posiadaja naiwna wiare w "magiczne" dzialanie aktu intronizacyjnego. Chrystusa oglosi sie krolem Polski i On wtedy poczuje sie tak odpowiedzialny za swe krolestwo, ze "wezmie sie do roboty" i wszystko zmieni na lepsze.

Już pisałem kilkakrotnie podobnie jak Ty. Ale to orka na ugorze...
    Uparli sie na Chrystusa na tronie, najlepiej wcielonego. Ma On zrobić cud i sprzątnąć gnój którego sami narobiliśmy.
    Mało że umarł za nas na Krzyżu, to teraz ma być sprzątaczką usuwającą śmieci po nas. To wprost bezczelne żądanie...
    Raz powiedziałem - ale mi sie durniowi porąbało.
    Odpowiedz
  • Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski???|GCCG 24.11.2012, 13:28

Uparli sie na Chrystusa na tronie, najlepiej wcielonego. Ma On zrobić cud i sprzątnąć gnój którego sami narobiliśmy.
    Mało że umarł za nas na Krzyżu, to teraz ma być sprzątaczką usuwającą śmieci po nas. To wprost bezczelne żądanie...

Ja rozumiem, ze mozna byc zwolennikiem intronizacji z powodow emocjonalno-dewocyjnych (nie wartosciuje tylko nazywam!) ale bardzo bym chcial, zeby ktos podal mi jakis argument racjonalny dotyczacy celowosci i korzysci zwiazanych z intronizacja.
    Odpowiedz
  • Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski???|MarNiok 24.11.2012, 14:48

dlaczego bezczelnie jest prosic Jezusa o "posprzątanie"?
    Boże użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić,odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości abym odróżniał jedno od drugiego.
    Odpowiedz
  • Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski???|MarNiok 24.11.2012, 13:20

to ciekawe podejście do sprawy...
    Boże użycz mi pogody ducha abym godził się z tym czego nie mogę zmienić,odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić i mądrości abym odróżniał jedno od drugiego.
    Odpowiedz
  • Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski???|GCCG 24.11.2012, 14:05

to ciekawe podejście do sprawy...

Odnosze takie wrazenie ... Bo gdy ktos intronizacje traktuje "magicznie" nie musi podawac zadnych argumentow. Wystarczy niezachwiana wiara, ze to "zadziala".
    Ale teologia katolicka jest racjonalna.
    Odpowiedz
  • Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski???|MarNiok 24.11.2012, 13:15

zapewne ksiądz Małkowski też czytał

uważasz że czytał bez zrozumienia a Ty ze zrozumieniem?

jaka logiką sie kierujesz w takim osądzie?

albo on albo ty jestes głupi

dlaczego On a nie TY?

On: bo jest sam, walczący z wiatrakami?

Ty: bo masz za soba autorytet Episkopatu i co bardziej mądrych(przemądrzałych?) komentatorów tematu?
    Odpowiedz
  • Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski???|GCCG 24.11.2012, 13:23

zapewne ksiądz Małkowski też czytał

uważasz że czytał bez zrozumienia a Ty ze zrozumieniem?

jaka logiką sie kierujesz w takim osądzie?

albo on albo ty jestes głupi

dlaczego On a nie TY?

On: bo jest sam, walczący z wiatrakami?

Ty: bo masz za soba autorytet Episkopatu i co bardziej mądrych ...

Coz ... a moze wlasnie w tej sprawie episkopat ma racje?
    Odpowiedz
  • Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski???|MarNiok 24.11.2012, 13:31

Coz ... a moze wlasnie w tej sprawie episkopat ma racje?

i znowu wątpliwości
    Odpowiedz
  • Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski???|GCCG 24.11.2012, 13:39

i znowu wątpliwości

Watpliwosci rozwiewa sie przy pomocy argumentow. Ja naprawde chcialbym, zeby jakis zwolennik intronizacji szczerze odpowiedzial na pytanie zadane w tym watku: jakie korzysci daje intronizacja? Jaki ma ona sens poza symbolika?
    Odpowiedz
  • Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski???|MarNiok 24.11.2012, 14:45

Watpliwosci rozwiewa sie przy pomocy argumentow. Ja naprawde chcialbym, zeby jakis zwolennik intronizacji szczerze odpowiedzial na pytanie zadane w tym watku: jakie korzysci daje intronizacja? Jaki ma ona sens poza symbolika?

to poproszę o argumenty
    Odpowiedz
  • Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski???|GCCG 24.11.2012, 14:53

to poproszę o argumenty

Ale jakie masz watpliwosci? Nie sformulowales ich, jedynie napisales ogolne stwierdenie.

Powiedz zatem jakie masz watpliwosci.
    Ja swoje zawarlem w temacie tego watku i nikt jeszcze nie odpowiedzial na to, o co pytalem.
    Odpowiedz
  • Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski???|MarNiok 24.11.2012, 14:56

Ale jakie masz watpliwosci? Nie sformulowales ich, jedynie napisales ogolne stwierdenie.

Powiedz zatem jakie masz watpliwosci.
    Ja swoje zawarlem w temacie tego watku i nikt jeszcze nie odpowiedzial na to, o co pytalem.

chodzi mi o argumenty na racje Episkopatu
    Odpowiedz
  • Re: Intronizacja Chrystusa na Króla Polski???|GCCG 25.11.2012, 21:36

chodzi mi o argumenty na racje Episkopatu

Nie czytalem ostatniego listu episkopatu. Z tego zas co sobie przypominam z przeszlosci, to powolywali sie oni na Ewangelie mowiaca, ze krolestwo Chrystusa nie jest z tego swiata. Poza tym negowali sens oglaszania Chrystusa krolem panstwowym, skoro jest Bogiem.
    Ja zas osobiscie nie dostrzegam sensu intronizacji bez uprzedniej zmiany prawa. Bez owej zmiany bedzie to symboliczna lecz zarazem falszywa manifestacja dewocji. Dlatego falszywa, gdzy bez uprzedniego przyjecia prawa naturalnego za podstawe prawa panstwowego trudno mowic o krolowaniu Chrystusa w danym panstwie.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook