Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Historia powstawania Biblii

dodano: 14.02.2014, 16:15
akcje wątku: drzewko

Autor: gregkilla

http://www.3d-wizualizacje.pl

Szukam ksiazek (doslownie paru sztandarowych) nt historii powstawania Pisma, w ujeciu archeologicznym, jezykoznawstwa, kulturoznawstwa, itp. Cos o czym w swych wykladach mimochodem wspomina Krzysztof Paczos (dostepne na youtube) lub katolicki odpowiednik "opowiesci biblijnych" Kosidowskiego. Wiare mam jaka mam, wiec chcialbym przeczytac ksiazke/-i, ktora tego knota nie zdmuchnie, ale w ujeciu racjonalistycznym (so to say), katolickim lub chrzescijanskim nie bedacym w konflikcie z katolicyzmem. Po przeczytaniu Jaegera (mala ksiazeczka o zwiazku chrzescijanstwa z paideia), wysluchaniu Paczosa, a nawet po kilkudziesieciu stronach Kosidowskiego (zdenerwowal mnie jego prlowski jezyk) uznalem, ze temat mnie bardzo zaciekawil. Choc zdaje sobie sprawe po jak kruchym lodzie stąpam...

• Re: Historia powstawania Biblii |Tobi3 14.02.2014, 18:41
    Polecam "Klucz do Biblii" Wilfrida Harringtona katolickiego zakonnika z USA - wielokrotnie wydawane w Polsce dzieło, obiektywne, naukowe, cenione także przez protestantów.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook