Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Gnębi mnie następujące pytanie...

dodano: 5.09.2013, 22:34
akcje wątku: drzewko

Autor: DonnaAnna

"Więcej hałasu robi jedno drzewo, które się przewraca, niż cały las, który rośnie" .

Jak wygląda kwestia grzechów cudzych w odniesieniu do osób niewierzących/wyznających inną wiarę i w związku z powyższym, inny system wartości? Z jednej strony łatwo mogą zamknąć nam usta argumentem, że tylko katolicka wiara zabrania tego czy owego, z drugiej - milcząc, zezwalamy na zło...

• Re: Gnębi mnie następujące pytanie...|DonnaAnna 5.09.2013, 22:43
    Noldorze, ale co z argumentem "to, że ty tak uważasz, nie znaczy, że tak jest"? Co powiedzieć np. osobie, która uważa, że aborcja to prawo kobiety do decydowania o własnym ciele, a wszelkie argumenty przeciw odrzuca jako stronnicze i podważa nawet opinie fachowców, bo "oni tak mówią dlatego, że kościół im każe"?
    "Więcej hałasu robi jedno drzewo, które się przewraca, niż cały las, który rośnie" .
    Odpowiedz
  • Re: Gnębi mnie następujące pytanie...|DonnaAnna 5.09.2013, 23:01
    Prawda, prawda.
    Tyle, że wiem to ja, wiesz to Ty, a dana osoba NIE CHCE tego uznać. A mnie żal, że nie mogę choć trochę zapobiec złu. Pól biedy, jeżeli to tylko gadanie - ale przeraża mnie, że tyle kobiet i dziewcząt niszczy swoje ciała po to, aby mężczyźni mieli przyjemność bez konsekwencji, że tyle dzieci jest mordowanych tylko dlatego, że ich rodzice są lekkomyślni/niedojrzali/zwyrodniali... długo by wymieniać.
    Odpowiedz
  • Re: Gnębi mnie następujące pytanie...|Gaius Marius 5.09.2013, 23:35
    Odpowiedź jest dwojaka na twoje pytanie:
    1. Wszelkie przykazania, listy grzechów i cnót i ogólnie kodeks moralny wypracowany przez Kościół nie został wprowadzony jedynie dlatego, że się Panu Bogu tak podobało. Tak naprawdę to chodzi w tym wszystkim o to, że te zasady są optymalne dla człowieka i społeczeństwa (jako że mówimy o osobach niewierzących/wyznających inną wiarę, nie wspomnę o życiu wiecznym). Jedynie przestrzegając tych zasad możemy być wolni, przyczym mówię o wolności wewnętrznej, wolności od słabostek, nawyków i uzależnień, i przez to możemy w pełni rozkwitnąć jako jednostki i społeczeństwo, co prowadzi nas do punktu drugiego:
    2. Człowiek to istota stadna i rodzinna. Każdy człowiek ma wpływ na społeczeństwo i środowisko, w którym żyje, dlatego ważne jest, by w społeczeństwie były zasady, które są niezmienne, które nie ulegają modom, naciskom, lobby, a które obowiązywałyby każdego, kto w tym społeczeństwie żyje.
    Wracając do kwestii grzechów cudzych, katolik ma obowiązek reagować na każdy grzech, tak jak każdy obywatel ma moralny obowiązek reagować na zło w społeczeństwie, na ulicy, u sąsiada. Mało tego, tak jak ja to widzę, katolik ma obowiązek skorzystać z uwag nie-katolika, jeśli mu tamten wytknie grzechy.
    A jakem go ciął z góry bez hełm, gdzie mi się topór zatrzymał? Na zębach się zatrzymał. Albo nie?
    Odpowiedz
  • Re: Gnębi mnie następujące pytanie...|Katiam 6.09.2013, 10:01
    PC -Pan Bóg objawił się światu w Osobie Jezusa-którego zycie i nauczanie jest udowodnione historycznie.Pisał o tym żydowski historyk Józef Flawiusz,rzymianin Tacyt, uznawany za jednego z najwierniejszych historyków starożytnego świata,następnie Babiloński Talmud (Sanhedryn 43a) potwierdza, że ukrzyżowanie Chrystusa miało miejsce w Wigilię Paschalną.Pliniusz Młodszy, w Liście 10,96 mówi o nabożeństwach uwielbiających pierwszych chrześcijan, którzy czcili Chrystusa jako Boga i postępowali w zgodzie z zasadami etyki.

Lucjan z Samosat był pisarzem greckim z drugiego wieku, który przyznawał, że Jezus jest czczony przez chrześcijan, że wprowadził On nowe nauki, takie jak braterstwo wiernych, nawrócenie, odrzucenie innych bogów

A Ty piszesz o latającym makaronie.Jakieś konkrety może podasz?
    Jezu ufam Tobie.
    Odpowiedz
  • Re: Gnębi mnie następujące pytanie...|Gaius Marius 6.09.2013, 10:57

PC -Pan Bóg objawił się światu w Osobie Jezusa-którego zycie i nauczanie jest udowodnione historycznie.Pisał o tym żydowski historyk Józef Flawiusz,rzymianin Tacyt, uznawany za jednego z najwierniejszych historyków starożytnego świata,następnie Babiloński Talmud (Sanhedryn 43a) potwierdza, że ukrzyżowanie Chrystusa miało miejsce w Wigilię Paschalną.Pliniusz Młodszy, w Liście ...

Zostaw Latającego Potwora Spaghetti w spokoju. To jest koncept wymyślony przez wojujących ateistów jedynie po to, żeby zbić z pantałyku osoby wierzące, nie mający w ogóle żadnej wartości, jako argument. To coś jakbyś dyskutował z kimś na temat, dajmy na to, rozpadu kwarków, a on by ci nagle powiedział, że kwark wpadł ci do tyłka. Słowem, nie warto w ogóle się do tego odnosić.
    A jakem go ciął z góry bez hełm, gdzie mi się topór zatrzymał? Na zębach się zatrzymał. Albo nie?
    Odpowiedz
  • Re: Gnębi mnie następujące pytanie...|Katiam 6.09.2013, 10:10
    Donna Anna piszesz:"A mnie żal, że nie mogę choć trochę zapobiec złu..:"możesz módląc się.
    Jezu ufam Tobie.
    Odpowiedz
  • Re: Gnębi mnie następujące pytanie...|Katiam 6.09.2013, 10:12

Donna Anna piszesz:"A mnie żal, że nie mogę choć trochę zapobiec złu..:"możesz módląc się.

w różańcu jest taka siła:)
    Jezu ufam Tobie.
    Odpowiedz
  • Re: Gnębi mnie następujące pytanie...|Katiam 6.09.2013, 10:40
    PC jesteś niewierzący,ale naprawdę nigdy nie naszła Ciebie refleksja,że za ład i porządek w całym wchrzeświecie mus Ktoś tym "kierować"?prosty przykład,wymiaszaj puzle w pudełku czy ułożą sie one w konkretny obrazek i dopasują same?
    Fizyk i astronom, Kirchner, miał przyjaciela, który powątpiewał w istnienie Boga. Kiedyś uczony kupił sobie pięknie wykonany globus i postawił na biurku w pracowni. Przyjaciel w czasie następnej wizyty zapytał, skąd go ma. „Sam się zrobił” – padła odpowiedź. Gość się uśmiechnął. Wtedy Kirchner powiedział: „Łatwiej sobie wyobrazić, że ten mały globus zrobił się sam, niż wyobrazić sobie, że ta wielka ziemia, na której żyjemy, zrobiła się sama
    Jezu ufam Tobie.
    Odpowiedz
  • Re: Gnębi mnie następujące pytanie...|Katiam 6.09.2013, 10:52
    Oczywiście ,że Ziemia nie zrobiła się sama .
    Puzzle nie ułożą się same,musisz niby potrząsnąć i rękami dopasować by wyszła precyzja.
    Nie zgadzam sie,że Wszechświat jest chaosem-jest uporządkowany jak" szwajcarski zegarek".
    Jezu ufam Tobie.
    Odpowiedz
  • Re: Gnębi mnie następujące pytanie...|Katiam 6.09.2013, 11:54
    Parias-poza Ziemią krąży jeszcze wokół Słońca 8 innych planet, wraz ze swoimi księżycami. Razem tworzą one tzw. Układ Słoneczny. Wszystkie planety biegną wokół Słońca w tym samym kierunku, na tej samej mniej więcej płaszczyźnie, zawsze po tych samych orbitach, ze stałą szybkością, która jest różna dla poszczególnych planet.

Gdzie tu miejsce na chaos?
    Jezu ufam Tobie.
    Odpowiedz
  • Re: Gnębi mnie następujące pytanie...|Katiam 6.09.2013, 13:09
    Parias -wykazałam,że ład panujący we wszechświecie nie może byc przypadkiem i nie jest chaosem,dałam też argument -właśnie nasz układ słoneczny .
    Jezu ufam Tobie.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook