Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Gdyby biskupi jednoznacznie się postawili i przeciwstawili, to by policja nie miała nic do gadania

dodano: 18.10.2020, 14:15
akcje wątku: drzewko

Autor: Annbis

Koronoparanoja. Proboszcz stanie przed Sądem Rejonowym w Leżajsku (Podkarpackie). Wpuścił za dużo osób do kościoła

Proboszcz jednej z parafii archidiecezji przemyskiej został obwiniony o to, że w kościele na Mszy Świętej w maju br. jednocześnie przebywało więcej osób niż dopuszczały wówczas przepisy dotyczące epidemii.

Z wnioskiem o ukaranie duchownego wystąpiła do sądu policja.

Według ówczesnych obostrzeń sanitarnych związanych z epidemią koronawirusa w kościele jednocześnie mogło przebywać 50 osób. Według policji liczba ta była przekroczona.

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, władza państwa nie sięga na obszar religii, nie posiada kompetencji dla regulowania odnośnie do tego, co dzieje się wewnątrz kościołów.

„Tym bardziej nakazywania kapłanom, co mają robić, czynienia z nich organów wykonawczych przepisów narzuconych Kościołowi przez państwo – a tego właśnie dotyczy proces, który rozpocznie się w najbliższych dniach w Leżajsku”.

Zgodnie z prawem kościelnym kapłan, zwłaszcza sprawujący nabożeństwo, nie może nikogo wyrzucić z kościoła, zwłaszcza z powodu przepisów porządkowych narzuconych przez państwo.

Podczas rozprawy przewidziano złożenie wyjaśnień obwinionego i złożenie zeznań przez świadków.

Zarzutem Policji jest, iż to ksiądz, nawet w trakcie gdy odprawia Mszę ma pilnować, czy w kościele nie pojawiło się zbyt wiele osób.
Władza wykonawcza, czyli rząd, wchodząc w kompetencje sejmu i senatu wydaje absurdalne rozporządzenia. Aż po łamiące Konkordat prześladowanie katolików i Kościoła.

NCzas/PAP/JAM

https://nczas.com/2020/10/18/koronoparanoja-proboszcz-stanie-przed-sadem-wpuscil-za-duzo-osob-do-kosciola/

 

 • Re: Gdyby biskupi jednoznacznie się postawili i przeciwstawili, to by policja nie miała nic do gadania|Rewasek 19.10.2020, 12:24
  A za dwa tygodnie lekarz będzie się zastanawiał komu dać respirator: ojcu w dwójką dzieci który uważał na siebie i większość czasu siedział w domu czy 80 letniej babci, która codziennie latała do kościoła na msze i przyjmowała komunie do ust, bo przecież jakby wzięła na ręce to by jej ta ręka odpadła.

  Przecież wystarczy że jedna osoba przeniesie trochę śliny na ręce księdza i już on zaraża kolejne 100 osób.

  A za miesiąc: CBA oskarżyło lekarza, który przyjął 100 000 łapówki za pierwszeństwo do respiratora. Lekarza nie można aresztować, bo trzeba by zamknąć oddział. Inni lekarze idą jego śladem.
  Odpowiedz
 • Re: Gdyby biskupi jednoznacznie się postawili i przeciwstawili, to by policja nie miała nic do gadania|Annbis 19.10.2020, 14:06

  A za dwa tygodnie lekarz będzie się zastanawiał komu dać respirator: ojcu w dwójką dzieci który uważał na siebie i większość czasu siedział w domu czy 80 letniej babci, która codziennie latała do kościoła na msze i przyjmowała komunie do ust, bo przecież jakby wzięła na ręce to by jej ...  Straszysz lepiej niż wszyscy wyznawcy świrusa razem wzięci.
  Odpowiedz
 • Re: Gdyby biskupi jednoznacznie się postawili i przeciwstawili, to by policja nie miała nic do gadania|Cercador de la Veritat 19.10.2020, 14:21


  Straszysz lepiej niż wszyscy wyznawcy świrusa razem wzięci.


  Nie bój żaby, prosta kobieto. Mówią, że złego diabli nie wezmą.
  • Wszystko, co mogę dzisiaj mieć, to kamień z napisem KREW •
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook