Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Franciszek i terroryzm katolicki na tle religii miłości czyli islamu.

dodano: 25.06.2017, 14:40
akcje wątku: drzewko

Autor: WojciechA

 „31 VII  - Rozmowa z dziennikarzami podczas lotu z Krakowa do Rzymu

 Niesłuszne jest utożsamianie islamu z przemocą

(...)

- [Antoine-Marie Izoard — I. Media] Katolicy są zszokowani, i to nie tylko we Francji — po barbarzyńskim zamordowaniu o. Jacques'a Hamela w jego kościele, w czasie gdy celebrował Msze św. Cztery dni temu tutaj Wasza Świątobliwość powiedział nam ponownie, że wszystkie religie pragną pokoju. Jednak ten święty kapłan, 86-letni, został zabity wyraźnie w imię islamu. Dlaczego Wasza Świątobliwość, mówiąc o tych aktach przemocy, mówi zawsze o terrorystach, ale nigdy o islamie? A poza tym, oprócz modlitw i dialogu, które oczywiście są niezwykle istotne, jaką konkretną inicjatywę Wasza Świątobliwość może podjąć lub zasugerować dla przeciwstawienia się islamskiej przemocy?

 

- Nie lubię mówić o przemocy islamskiej, bowiem codziennie, kiedy przeglądam gazety, widzę akty przemocy tutaj, we Włoszech: ktoś zabija narzeczoną, ktoś inny zabija teściową... I to są stosujący przemoc ochrzczeni katolicy! Są katolicy stosujący przemoc... Gdybym mówił o przemocy islamskiej, musiałbym mówić również o przemocy katolickiej.

(…)

„nie jest prawdziwe ani słuszne – że islam jest terrorystyczny”

(...)

Terroryzm istniej wszędzie! Proszę pomyśleć o terroryźmie plemiennym w niektórych krajach afrykańskich... [WojciechA: - O, tu jednak Papież widzi terroryzm!)

L’OSSERVATORE ROMANO; NR 9/2016. Wydanie polskie; str. 46 i 47.

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook