Otwarte forum dyskusyjne Frondy

"Forsowane dziś usuwanie religii z przestrzeni publicznej to nie świeckość, lecz promowanie ateizmu".

dodano: 8.04.2021, 8:28
akcje wątku: drzewko

Autor: Teofila (w podróży)

Wierzę w Boga w Chrystusie obecnym w Kościele.

"Arcybiskup Lyonu podkreślił, że ateizm jest wyborem, który trzeba uszanować, ale nie wolno narzucać go innym, a tym właśnie jest usuwanie religii z przestrzeni publicznej. Forsowana przez obecny rząd radykalna wersja laickości jest w istocie negowaniem prawdy o człowieku, odmawianiem mu prawa do wymiaru duchowego.

Goszcząc na antenie Radia Europe1 prymas Galii zauważył, że obecny czas pandemii był dla wielu Francuzów czasem odkrycia życia duchowego, powrotem do podstawowych pytań, z którymi zwracają się do Kościoła.

„Te oczekiwania względem Kościoła są od nas niezależne. My ich nie rozbudzaliśmy. Te oczekiwania są po prostu w sercu człowieka. Dziś w dobie kryzysu, który jest nie tylko kryzysem sanitarnym, pojawiło się silne pragnienie życia duchowego, które daje o sobie znać. Jesteśmy zdumieni, jak wielu ludzi zwraca się dzisiaj do Kościoła. Jest w tym wielki paradoks. Bo z jednej strony zostaliśmy zobowiązani do zredukowania naszych zgromadzeń, a z drugiej widzimy odrodzenie zainteresowania, ludzie pukają do drzwi kościoła i przyznają, że ten kryzys pomógł im uświadomić sobie, że w życiu nie jest ważna tylko konsumpcja, to co materialne, ale że istnieje też coś innego, że istnieją sprawy bardziej istotne. W ten sposób również i my jako Kościół zdajemy sobie sprawę, że mamy w tym dzisiejszym świecie bardzo ważną misję“".

https://www.gosc.pl/doc/6807198.Prymas-Galii-Pandemia-rozbudzila-pragnienie-zycia-duchowego

 • Re: "Forsowane dziś usuwanie religii z przestrzeni publicznej to nie świeckość, lecz promowanie ateizmu".|Annbis 8.04.2021, 9:17

  I, co? Czy kto słucha takich głosów? "Pandemia rozbudziła pragnienie życia duchowego" - czy to źle? Ależ - nie. To dlaczego proboszczowie pozamykali się na swoich plebaniach, biskupi zabarykadowali się w swoich pałacach, a Bergoglio - w bibliotece Watykańskiej?

  Boją się, jak diabeł - święconej wody. Zamienili kropielnice na pojemniki z płynem do dezynfekcji rąk. Ale już pieniądze na tacę - to nie zarażają; ich dezynfekować nie trzeba.

  Zamiast Krzyża - święta szpryca. Ona zbawi Was - novusy!
  Odpowiedz
 • Re: "Forsowane dziś usuwanie religii z przestrzeni publicznej to nie świeckość, lecz promowanie ateizmu".|AnnaMS 8.04.2021, 20:12
  ^
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook