Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Film "Niebo istnieje naprawdę" warto oglądać?

dodano: 16.07.2014, 21:46
akcje wątku: drzewko

Autor: AdrianJ

Jak Wam się podobał? 

• Re: Film "Niebo istnieje naprawdę" warto oglądać? |Krafft57 16.07.2014, 22:54
    ja podczas operacji czułem się, jakbym wpadł w czarną dupę...i nie było żadnego światełka na końcu tunelu...
    "Bogurodzica" śpiewana była często na rozpoczęcie bitwy pod Grunwaldem (anonimowy uczeń)
    Odpowiedz
  • Re: Film "Niebo istnieje naprawdę" warto oglądać? |AdrianJ 16.07.2014, 23:27
    Możecie pisać o filmie???
    Odpowiedz
  • Re: Film "Niebo istnieje naprawdę" warto oglądać? |Sylabariusz 17.07.2014, 13:04

Możecie pisać o filmie???

Hmm... Posiadam w domu książkę, na której bazie powstał film, to najnowsze wydanie, a więc ze zdjęciami z planu filmowego. Książka zdecydowanie warta polecenia i uwagi.

Co prawda, spisane przeżycia rodziny pastora, a więc dla niektórych, może się to wydawać nieodpowiednim, ale zapewniam, że zgorszenia nie doznasz. ;))

Piękne opowieści, powodujące wzrost i pogłębienie wiary, poparte dodatkowo zapisem biblijnym, na który pastor (ojciec chłopca, Coltona Burpo, Todd) się powołuje, niejako też samemu te sprawy w sercu rozważając.

Przez znaczną część lektury obawiałem się o poważne "zawirusowanie" protestantyzmem, bowiem nie dostrzegłem na kartach książki, by chłopiec widział w Niebie Maryję ;)))

Aleee... Przy końcu, w epilogu, pastor wskazał, że dzięki tej historii stali się rozpoznawalni na świecie i ludzie zadają im wiele pytać. Chociażby znajomi katolicy, pytają, czy Colton spotkał tam Maryję. Odpowiedź brzmi: tak, spotkał. Stwierdził, że klęczy Ona stale przed Bożym tronem, bądź stoi u boku Pana Jezusa.

A przy tym dodał:
    "Ona wciąż kocha go jak wtedy".

Zdecydowanie polecam. Jak podkreślam, może to pogłębić wiarę, przekonać nieprzekonanych (mnie uderzyła historia, kiedy chłopiec opowiada, jak spotkał swą nienarodzoną siostrę, o której istnieniu nawet nie wiedział, albo jak spotkał tam swego pradziadka, Popa, o którym także nikt mu nie opowiadał).

Polecam. ;)))

Ale, nie miej mi za złe, że nie w pełni dostosowałem się do treści pytania... Wypowiadam się bowiem na bazie przeczytanej książki. Filmu nie oglądałem.

Choć z relacji wiem, że naprawdę jest poruszający i warto go obejrzeć ;)))
    "Bądźcie tedy doskonali, tak jak doskonały jest wasz Ojciec Niebieski". Mt 5 ; 48
    Odpowiedz
  • Re: Film "Niebo istnieje naprawdę" warto oglądać? |AdrianJ 17.07.2014, 15:18

Hmm... Posiadam w domu książkę, na której bazie powstał film, to najnowsze wydanie, a więc ze zdjęciami z planu filmowego. Książka zdecydowanie warta polecenia i uwagi.

Co prawda, spisane przeżycia rodziny pastora, a więc dla niektórych, może się to wydawać nieodpowiednim, ale zapewniam, że zgorszenia nie doznasz. ;))

Piękne opowieści, powodujące ...

Dziękuje bardzo :)
    Odpowiedz
  • Re: Film "Niebo istnieje naprawdę" warto oglądać? |Wojo 17.07.2014, 14:51
    Obejrzałem, naprawdę warto. :-)
    Odpowiedz
  • Re: Film "Niebo istnieje naprawdę" warto oglądać? |Margaretka13 17.07.2014, 21:21
    Nie ogladałam filmu ,ale mogę się podzielić dwoma świadectwami z najbliższego otocznia.Pierwsze to świadectwo mojej mamy,która była operowana i praktycznie już w śmierci klinicznej.W trakcie tej operacji zobaczyła siebie i cały zespół lekarzy przy stole.Ukazała jej się Maryja,która powiedziała mamie by się nie martwiła,że jeszcze nie umrze,bo musi dużo jeszcze zobaczyć.Po czym oprowadziła ją po salach i pokazała gdzie jeszcze będzie leżeć.wszystko się sprawdziło,a co najlepsze mama miała być operowana przez konkretnego lekarza,okazało się że operował ją kto inny.Nie omieszkała tego powiedzieć tym lekarzom,a oni pytali skąd to wie.Mówi,że wszystko widziała z góry.Obecnie zwiedza sporo zakątków świata,ale czy o to Maryi chodziło nie wiemy.Być może jeszcze coś szczególnego ma zobaczyć w swoim czasie.Drugie świadectwo to,świadectwo Bożego kapłana,dla nas świętego człowieka,któremu podczas operacji ukazał się św.O.Pio.O tym możecie posłuchać w tym poruszającym linku.
    http://www.ojciecpio.kalisz.pl/index.php/audycje/132-przejmujace-swiadectwo-zycia-kaplanskiego-z-opieka-ojca-pio-ks-antoni-koza
    Gdy zechcesz Bogu złożyć jakąś ofiarę,nie omieszkaj dar swój podać przez najmilsze i najgodniejsze ręce Maryi,jeśli nie chcesz ,by został odrzucony.
    Odpowiedz
  • Re: Film "Niebo istnieje naprawdę" warto oglądać? |jozue7 17.07.2014, 21:52
    Ten film to typowy ekumeniczny bełkot.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook