Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Film Blues Brothers

dodano: 17.10.2017, 12:40
akcje wątku: drzewko

Autor: Kermit_zaba

Ostatnio leciał w telewizji.  Wredny, pochwalający łamanie prawa film. Szkoda było tych policyjnych wozów, które "dzięki naszym bohaterom" szły na śmietnik. Ale dopóki tylko marnowano policyjny sprzęt było to niesmaczne, potem jednak była ""bardzo dowciapna" scena z uśmierceniem policjantów. Wiadomo - policjanci to podludzie, nie mają prawa żyć. Tak to Hollywood przeoruje świadomość.

• Re: Film Blues Brothers|miś Korbiniana 17.10.2017, 16:23
    PRZEORUJE? Bawi się w przeora? Nie, nie, domyślam się. Nie ma słowa ORUJE w polskim, to być może latynizm oznaczający modlitwę? Z kontekstu domyślam się, że chodzi o orkę, oranie. Proponuję ORZE. "Hollywood orze świadomość". Co Waćpan na to?
    + За Нашу і Вашу Волю! + Za Wolność Naszą i Waszą! +
    Odpowiedz
  • Re: Film Blues Brothers|Kermit_zaba 18.10.2017, 18:30
    Film jest obrzydliwy. Policjanci zostali przedstawieni jako niemoty, w ciągłej pogoni za przestępcami przegrywają, Mamy kupę zużytego żelastwa. Ale najgorsze że pokazano scenę uśmiercenia policjantów, która miała być niby bardzo dowcipna. Spadają z wysokiego mostu, jeden gdy już się orientuje że to koniec, mówi do drugiego "zawsze cię kochałem", po czym mamy dużą dziurę w jezdni gdzie wpadł samochód. Jaka wyższość prawa naturalnego? To policja reprezentuje prawo naturalne, które gwałcą bandyci. Nie zgodzę się że "film jest rewelacyjny", mogę zgodzić się że film jest "atrakcyjny", bo atrakcyjnie przedstawia bandytyzm.
    Odpowiedz
  • Re: Film Blues Brothers|Kermit_zaba 18.10.2017, 18:33
    A jeśli chodzi o "poczucie humoru" w tym filmie. To ja mam bardziej wyrafinowany smak. Nigdy nie smieszyły mnie na przykład komedie gdzie obrzucano się tortami.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook