Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Emerytury będą coraz niższe?

dodano: 2.06.2019, 11:07
akcje wątku: drzewko

Autor: erson

O ile obecnie emeryci mają całkiem dobre emerytury, bo w większości korzystają z dobrodziejstw starego systemu, bo przyszli emeryci, którzy coraz cześciej będą korzystali z nowego systemu będą docelowo mieli emerytury rzędu 1/5 swojej ostatniej wypłaty. Jeżeli tak będzie - to powiem szczerze, że słabo.

 • Re: Emerytury będą coraz niższe?|Polipid3 2.06.2019, 13:52
  źródło?
  Odpowiedz
 • Re: Emerytury będą coraz niższe?|Trollino 3.06.2019, 0:26
  Emerytury socjalne.
  A kiedy nie sposób już płynąć pod prąd, nie sposób już wyrwać się z matni, niebieski trolejbus zabiera mnie stąd, trolejbus ostatni.
  Odpowiedz
 • Re: Emerytury będą coraz niższe?|krokkier 5.06.2019, 14:37
  Bo i będą. Na emerytury socjalne równiez bym tak nie liczył. Obecnie w Polsce jest dobrze bo mamy do czynienia z górką gospodarczą jednak tak nie będzie zawsze. Coraz wiecej jest emerytów coraz mniej jest osób pracujących na emerytury Tak wiec liczyłbym tutaj na nasze własne oszczędności.
  Ciekawą opcja w perspektywie czasu wydają się pracownicze plany kapitałowe które z powodzeniem funkcjonują w w wielu krajach Europy Zachodniej
  https://www.nn.pl/dla-firmy/ppk.html
  Pieniądze w ramach tego programu należą do pracownika, najlepiej będzie wypłacić je z funduszu po 60 roku życia kiedy nie będą objęte podatkiem.
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook