Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Dyrektywy Bergoglia dla Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego w 2021

dodano: 8.04.2021, 19:50
akcje wątku: drzewko

Autor: Annbis

W dniach 5-11 kwietnia trwają w formie wirtualnej wiosenne spotkania Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego w 2021 r.

Bergoglio skierował do tego gremium list.

Wskazał na konieczność opracowania globalnego planu odbudowy na rzecz wspierania integralnego rozwoju ludzkiego wszystkich narodów.

Zwrócił również uwagę na problem tzw. „długu ekologicznego", jaki zaciągnęły kraje najbogatsze, doprowadzając do degradacji środowiska krajów ubogich i wykorzystując ich zasoby naturalne.

Wezwał świat finansów do opracowania sprawnych mechanizmów obliczania tego długu ekologicznego, tak aby kraje rozwinięte mogły go spłacić, nie tylko ograniczając znacznie zużycie energii nieodnawialnej czy pomagając krajom uboższym we wprowadzaniu polityki i programów zrównoważonego rozwoju, ale także pokrywając koszty niezbędnych w tym celu innowacji.

Szczególnie potrzebujemy sprawiedliwie finansowanej solidarności szczepionkowej, ponieważ nie możemy pozwolić, aby prawo rynku wzięło górę nad prawem miłości i zdrowia wszystkich ludzi. W tym miejscu ponawiam mój apel do przywódców rządów, przedsiębiorstw i organizacji międzynarodowych o współpracę w zapewnieniu szczepionek dla wszystkich, a zwłaszcza dla najbardziej bezbronnych i potrzebujących” – wezwał papież.

https://deon.pl/kosciol/papiez-napietnowal-wyzysk-ubogich-i-dlug-ekologiczny-przeslanie-do-banku-swiatowego,1258592

Czyli apel o zapewnienie darmowego wiktu i opierunku darmozjadom. A najbardziej - szczepionek.

• Re: Dyrektywy Bergoglia dla Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego w 2021|Fredny 8.04.2021, 20:03
    „Jestem stąd, czuję to podwórko i klimaty znam na pamięć. Latem w moim mieście trochę śmierdzi. Mam tu wszystko pod nogami”.
    Odpowiedz
  • Re: Dyrektywy Bergoglia dla Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego w 2021|Pan PiSowczyk 8.04.2021, 20:14

https://i.postimg.cc/KzMBLdpt/25.png

Niezły wynik. Albo znudzona potwornie życiem, albo Wołodzia płaci za wpisy. Przy czym nie wiem, jakie obecnie Ольгино ma stawki, bo ja jestem z zupełnie innej farmy.
    agent provocateur
    Odpowiedz
  • Re: Dyrektywy Bergoglia dla Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego w 2021|Annbis 8.04.2021, 20:40

Niezły wynik. Albo znudzona potwornie życiem, albo Wołodzia płaci za wpisy. Przy czym nie wiem, jakie obecnie Ольгино ma stawki, bo ja jestem z zupełnie innej farmy.

"z farmy"?
    - Trzeba naprawdę nisko cenić siebie, żeby coś takiego o sobie napisać.
    Odpowiedz
  • Re: Dyrektywy Bergoglia dla Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego w 2021|Pan PiSowczyk 8.04.2021, 20:46

"z farmy"?

To jest bardzo wyjątkowa farma. Niejednego już wyprowadziłem w pole.
    agent provocateur
    Odpowiedz
  • Re: Dyrektywy Bergoglia dla Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego w 2021|ᴅɪᴅᴇʟɪꜱ ɴᴀᴍᴀꜱ 8.04.2021, 20:51

"z farmy"?

Okay. Jaki jest dzisiaj kurs RUR do PLN?

Marny chyba: 1 RUR = 0,05 PLN

Pięć polskich groszy za rosyjskiego rubelka.

https://static.ca-news.org/upload/ennews/8/633898.1580441733.b.jpg
    ( ͡° ͜ʖ ͡°) Student Szymon: Wszechświat ma obrzeża i krawędzie.
    Odpowiedz
  • Re: Dyrektywy Bergoglia dla Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego w 2021|Agnes32 9.04.2021, 10:18

Jaki Wołodia? Aleks chyba? Przecież ona jest agentem Białorusi.
    Odpowiedz
  • Re: Dyrektywy Bergoglia dla Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego w 2021|Ola 8.04.2021, 21:13
    To jest potwór!
    Odpowiedz
  • Re: Dyrektywy Bergoglia dla Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego w 2021|Annbis 8.04.2021, 23:39

To jest potwór!

Mszy Świętej nawet w Wielki Czwartek nie odprawiał, ale wtrącać się do obrad Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego - pierwszy. To dopiero p a p i e ż !
    Odpowiedz
  • Re: Dyrektywy Bergoglia dla Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego w 2021|Agnes32 9.04.2021, 10:21

To jest potwór!

Potwory to wasi guru, krórzy piorą wasze ptasie móżdżki, narażając was na niebezpieczeństwo. Przecież wiedzą, że tylko bezwolne ciapy pójdą za ich bełkotem i robią wam poważne kuku.
    Odpowiedz
  • Re: Dyrektywy Bergoglia dla Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego w 2021|Annbis 9.04.2021, 11:20

To jest potwór!

Nowa R E L I G I A:
    konieczność opracowania globalnego planu
    wspieranie integralnego rozwoju
    tzw. „dług ekologiczny"
    degradacja środowiska
    ograniczanie zużycia energii nieodnawialnej
    program zrównoważonego rozwoju
    sprawiedliwie finansowana solidarność szczepionkowa
    prawo rynku
    współpraca w zapewnieniu szczepionek dla wszystkich

W 5 (słownie: w pięciu) zdaniach zmieścił tyle zaleceń.
    Odpowiedz
  • Re: Dyrektywy Bergoglia dla Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego w 2021|Agnes32 9.04.2021, 12:11
    Idź dziecko na spacer.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook