Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Dobra nowina w "Wysokich Obcasach": "Koniec z aborcją Polek za granicą oraz w domu".

dodano: 26.05.2021, 8:27
akcje wątku: drzewko

Autor: Teofila (w podróży)

Kto bowiem umarł, stał się wolny od grzechu (Rz 6,7)

Deo gratias!

Pamiętaj, matko: V - nie zabijaj!

https://pbs.twimg.com/media/E2Smk66WQAAhwh1?format=jpg

• Re: Dobra nowina w "Wysokich Obcasach": "Koniec z aborcją Polek za granicą oraz w domu".|Sebinus 26.05.2021, 8:51
    A co chcą mocą prawną ubezwłasnowolnić ciężarną kobietę?
    To nie Korea Północna...
    Odpowiedz
  • Re: Dobra nowina w "Wysokich Obcasach": "Koniec z aborcją Polek za granicą oraz w domu".|tia 26.05.2021, 8:52
    Jeżeli to cię cieszy, to nie ciesz się, gdyż jest to tylko akcja propagandowa OI. Oni tam wiedzą, że w kraju członkowskim UE nie przejdzie takie prawo, aby jakiekolwiek państwo członkowskie mogło uchwalić ściganie kobiet za poddanie się legalnemu przerwaniu ciąży w innym państwie członkowskim.

Sprawą polską nawet zajęli się nawet eksperci w ONZ. Patrzaj:

http://www.unic.un.org.pl/prawa-czlowieka/stanowisko-ekspert%C3%B3w-ONZ-w-dziedzinie-praw-cz%C5%82owieka

Prawdą jest, że bez materii niemożliwy jest foton, bo bez materii to możliwa jest, ale wyłącznie pustka, więc uczciwe stwierdzenie, że niemożliwe jest jakiekolwiek bóstwo niematerialne, które można nazwać światłością wiekuistą, będzie pośród niektórych wywoływało straszliwe drżenie szczególnie w trwodze, dlatego przerażeni prawdą nie porzucą komfortowej iluzji życia wiecznego na rzecz zderzenia się z pustką, podczas gdy takie wydarzenie jest w ogóle niemożliwe.
    Odpowiedz
  • Re: Dobra nowina w "Wysokich Obcasach": "Koniec z aborcją Polek za granicą oraz w domu".|Teofila (w podróży) 26.05.2021, 8:59

Jeżeli to cię cieszy, to nie ciesz się, gdyż jest to tylko akcja propagandowa OI. Oni tam wiedzą, że w kraju członkowskim UE nie przejdzie takie prawo, aby jakiekolwiek państwo członkowskie mogło uchwalić ściganie kobiet za poddanie się legalnemu przerwaniu ciąży w innym państwie członkowskim.

Sprawą polską nawet zajęli się ...

> jest to tylko akcja propagandowa OI

Ma pan na myśli cytowany artykuł z Aborczej?

Czy "akcją propagandową" są działania Ordo Iuris, a szlachetni redaktorzy szlachetnego periodyku przestraszyli się po prostu tej "akcji propagandowej"?
    Odpowiedz
  • Re: Dobra nowina w "Wysokich Obcasach": "Koniec z aborcją Polek za granicą oraz w domu".|tia 26.05.2021, 9:07

Czy "akcją propagandową" są działania Ordo Iuris, a szlachetni redaktorzy szlachetnego periodyku przestraszyli się po prostu tej "akcji propagandowej"?

Wiesz, OI działa wg własnego uznania; nie wiem co to Aborcza, ale pomyliłaś zapewne literki, ulegając akcji propagandowej, więc Wyborcza chce rozdmuchać temat, używając odpowiednich środków stylistycznych, aby mieć co sprzedać. Jednakże warto czytać, co prasa donosi, gdyż OI nie jest dla mnie organizacją godna zaufania, więc warto być przygotowanym na różne ewentualności.

Dodam tylko, że nie sądzę, że PiS sobie już pozwoli na kontrowersyjne pomysły w sprawie ubezwłasnowolnienia kobiet, czyniąc je bezwzględnie inkubatorami bez wolnej woli, uwłaczając tym samym ich godności ludzkiej, bo coś nie mogą sobie za bardzo podnieś słupka sondażowego i nawet Nowy Ład im wybitnie nie pomógł.
    Prawdą jest, że bez materii niemożliwy jest foton, bo bez materii to możliwa jest, ale wyłącznie pustka, więc uczciwe stwierdzenie, że niemożliwe jest jakiekolwiek bóstwo niematerialne, które można nazwać światłością wiekuistą, będzie pośród niektórych wywoływało straszliwe drżenie szczególnie w trwodze, dlatego przerażeni prawdą nie porzucą komfortowej iluzji życia wiecznego na rzecz zderzenia się z pustką, podczas gdy takie wydarzenie jest w ogóle niemożliwe.
    Odpowiedz
  • Re: Dobra nowina w "Wysokich Obcasach": "Koniec z aborcją Polek za granicą oraz w domu".|tia 26.05.2021, 9:07

Wiesz, OI działa wg własnego uznania; nie wiem co to Aborcza, ale pomyliłaś zapewne literki, ulegając akcji propagandowej, więc Wyborcza chce rozdmuchać temat, używając odpowiednich środków stylistycznych, aby mieć co sprzedać. Jednakże warto czytać, co prasa donosi, gdyż OI nie jest dla mnie organizacją godna zaufania, więc warto być przygotowanym na różne ewentualności.

Dodam tylko, że nie sądzę, że PiS sobie już pozwoli na kontrowersyjne pomysły w sprawie ubezwłasnowolnienia kobiet, czyniąc je bezwzględnie inkubatorami bez wolnej woli, uwłaczając tym samym ich godności ludzkiej, bo coś nie mogą sobie za bardzo podnieś słupka sondażowego i nawet Nowy Ład im wybitnie nie pomógł.
    Odpowiedz
  • Re: Dobra nowina w "Wysokich Obcasach": "Koniec z aborcją Polek za granicą oraz w domu".|atlantis 26.05.2021, 10:08

Wiesz, OI działa wg własnego uznania; nie wiem co to Aborcza, ale pomyliłaś zapewne literki, ulegając akcji propagandowej, więc Wyborcza chce rozdmuchać temat, używając odpowiednich środków stylistycznych, aby mieć co sprzedać. Jednakże warto czytać, co prasa donosi, gdyż OI nie jest dla mnie organizacją godna zaufania, więc warto być przygotowanym ...

"Dodam tylko, że nie sądzę, że PiS sobie już pozwoli na kontrowersyjne pomysły w sprawie ubezwłasnowolnienia kobiet, czyniąc je bezwzględnie inkubatorami bez wolnej woli,"

Napiszę tu tylko, że normalną konsekwencją współżycia może być ciąża. I podejmując współżycie jestem tego świadom. Niezależnie nawet od tego, czy używam gumek, tabletek, kalendarzyka czy niczego nie używam.
    Żyjemy naprawdę w dziwnych czasach, gdzie pomieszanie pojęć zdaje się być coraz bardziej groźne.
    Przy okazji aborcji mówimy że kobieta decyduje o swoim ciele, mimo, że to przecież nie jej ciało jest usuwane, przy okazji eutanazji mówimy o miłosierdziu (chociaż może łatwiej jest powiedzieć, że pozbywamy się ciężaru?).

I potem prowadzi to do takich głupich rozmów że nienawidzę obecnej partii bo zmuszają mnie do chodzenia do kościoła.
    -a kiedy ostatnio w nim byłaś?
    -no ja nie chodzę akurat.

Albo chodzi o wybór bo to moje ciało.
    -nie twoje, bo w tobie inny człowiek rośnie. Zostaje nadzieja w takim razie, że jak go już urodzisz, to cie nie odda na zabieg eutanazji jak niedołężna będziesz.
    -ale czemu tak mówisz, bardzo przykre to jest...
    -ale co jest przykre, jak przekażesz mu takie wzorce to czego oczekujesz, że się tobą zajmie?
    -dobrze, to za trudny temat.

Także krzyczeć sobie można, protestować sobie można, głupie wklejki na fejsbuku też można, natomiast dorosły człowiek powinien choć minimum odpowiedzialności za swe czyny brać.

I tymbardziej w takim dniu cieszę się, że moja mama do dziś mówi do mnie syneczku kochany, chociaż urodziłem się w czasach, że mogła mnie pójść i wyskrobać, bo to przecież jej decyzja.
    Widać miałem w życiu dużo szczęścia.
    Odpowiedz
  • Re: Dobra nowina w "Wysokich Obcasach": "Koniec z aborcją Polek za granicą oraz w domu".|Wojo 26.05.2021, 10:25

"Dodam tylko, że nie sądzę, że PiS sobie już pozwoli na kontrowersyjne pomysły w sprawie ubezwłasnowolnienia kobiet, czyniąc je bezwzględnie inkubatorami bez wolnej woli,"

Napiszę tu tylko, że normalną konsekwencją współżycia może być ciąża. I podejmując współżycie jestem tego świadom. Niezależnie nawet od tego, czy używam gumek, tabletek, kalendarzyka czy ...

^^^^^^^^^^!!!
    Odpowiedz
  • Re: Dobra nowina w "Wysokich Obcasach": "Koniec z aborcją Polek za granicą oraz w domu".|tia 26.05.2021, 11:21

Napiszę tu tylko, że normalną konsekwencją współżycia może być ciąża. I podejmując współżycie jestem tego świadom. Niezależnie nawet od tego, czy używam gumek, tabletek, kalendarzyka czy ...

"Przy okazji aborcji mówimy że kobieta decyduje o swoim ciele, mimo, że to przecież nie jej ciało jest usuwane, przy okazji eutanazji mówimy o miłosierdziu (chociaż może łatwiej jest powiedzieć, że pozbywamy się ciężaru?)".

Kobiety powinny mieć prawo do decyzji czy chcą, aby w ich ciele rozwijał się płód czy nie. Nie każdy płód ma potencjał do takiego rozwinięcia, aby kobieta mogła urodzić zdrowe lub żywe dziecko i nie każda kobieta ma potencjał do donoszenia ciąży bez poważnego uszczerbku na swym zdrowiu. Kobiety nie uprawiają seksu wyłącznie po to, aby zajść w ciąże, ale żeby rozładować napięcie seksualne i być w dobrym humorze i nie sądzę, że się mylę, bo rozmawiam z kobietami, a przynajmniej takimi, które nie są bigotkami z tematami tabu. Kobiety to wolne istoty ludzkie, czyli nie są inkubatorami bez wolnej woli, a że mogą ponosić niekorzystne skutki ciąży, więc powinny mieć prawo do decyzji zgodnie z własną wolą, aby móc ochronić swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Narzucanie kobietą prawa czyniącego je inkubatorami bez własnej woli nie tylko narusza ich godność ludzką, ale naraża również na utratę zdrowia i życia, więc pytanie takie: jakim trzeba być człowiekiem, aby uprzedmiotowić kobiety przepisami prawa i tym samym pozbawić ich godności ludzkiej łącznie z wolną wolą? Dla mnie odpowiedź jest jasna, a że nie jestem tyranem, dlatego też rozumiem walkę kobiet w Polsce, które nie podzielają poglądów KK. Rozumiem nawet ich zarzuty wobec KK i polityków związanych z KK, rozumiem ten fakt, że każdy może chcieć posiadać prawo, aby móc decydować w ważnych dla siebie sprawach, by ochronić swoje zdrowie fizyczne i psychiczne oraz swoje życie. Tyrani nie muszą tego rozumieć, a może nawet nie chcą rozumieć z racji pogardy do innych ludzi.
    Odpowiedz
  • Re: Dobra nowina w "Wysokich Obcasach": "Koniec z aborcją Polek za granicą oraz w domu".|tia 26.05.2021, 11:24

"Przy okazji aborcji mówimy że kobieta decyduje o swoim ciele, mimo, że to przecież nie jej ciało jest usuwane, przy okazji eutanazji mówimy o miłosierdziu (chociaż może łatwiej jest powiedzieć, że pozbywamy się ciężaru?)".

Kobiety powinny mieć prawo do decyzji czy chcą, aby w ich ciele rozwijał się płód czy ...

*Narzucanie *kobietom prawa...
    Odpowiedz
  • Re: Dobra nowina w "Wysokich Obcasach": "Koniec z aborcją Polek za granicą oraz w domu".|Wojo 26.05.2021, 11:30

*Narzucanie *kobietom prawa...

Ależ każda kobieta ma takie prawo, i jest w stanie skutecznie je egzekwować poprzez nie doprowadzanie do sytuacji poczęcia nowego człowieka, ale kiedy już to zrobi i takie życie się zacznie nie ma prawa niszczyć go ani w pierwszej, ani w stutysięcznej godzinie jego trwania.
    Odpowiedz
  • Re: Dobra nowina w "Wysokich Obcasach": "Koniec z aborcją Polek za granicą oraz w domu".|Teofila (w podróży) 26.05.2021, 19:26

Ależ każda kobieta ma takie prawo, i jest w stanie skutecznie je egzekwować poprzez nie doprowadzanie do sytuacji poczęcia nowego człowieka, ale kiedy już to zrobi i takie życie się zacznie nie ma prawa niszczyć go ani w pierwszej, ani w stutysięcznej godzinie jego trwania.

+
    Odpowiedz
  • Re: Dobra nowina w "Wysokich Obcasach": "Koniec z aborcją Polek za granicą oraz w domu".|Miecz Damoklesa 26.05.2021, 22:24

Ależ każda kobieta ma takie prawo, i jest w stanie skutecznie je egzekwować poprzez nie doprowadzanie do sytuacji poczęcia nowego człowieka

Konkretnie w jaki sposób, twoim zdaniem? Nie współżyjąc w ogóle?
    ***** *** | Nie będą nas strugacze mebli pouczać w kwestiach światopoglądowych.
    Odpowiedz
  • Re: Dobra nowina w "Wysokich Obcasach": "Koniec z aborcją Polek za granicą oraz w domu".|°_° 26.05.2021, 22:34

Ależ każda kobieta ma takie prawo, i jest w stanie skutecznie je egzekwować poprzez nie doprowadzanie do sytuacji poczęcia nowego człowieka

Konkretnie w jaki sposób, twoim zdaniem? Nie współżyjąc w ogóle?

— Szklanka wody.
    — Przed czy po?
    — Zamiast.
    … So maybe I'm blind. But I'm only human after all.
    Odpowiedz
  • Re: Dobra nowina w "Wysokich Obcasach": "Koniec z aborcją Polek za granicą oraz w domu".|Teofila (w podróży) 27.05.2021, 8:45

— Szklanka wody.
    — Przed czy po?
    — Zamiast.

Domyślam się, że to jakiś subtelny ateo-żart, niestety tego poczucia humoru kompletnie nie łapię.
    Odpowiedz
  • Re: Dobra nowina w "Wysokich Obcasach": "Koniec z aborcją Polek za granicą oraz w domu".|°_° 27.05.2021, 11:38

Domyślam się, że to jakiś subtelny ateo-żart, niestety tego poczucia humoru kompletnie nie łapię.

Bynajmniej nie ateo-. Raczej fenomeno- ;-]

Co Pani chapie, to ja wiem, bo trochę się dała Pani poznać od 11 lat na portalu pana Grzesika.
    … So maybe I'm blind. But I'm only human after all.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.