Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Długie ramię Kremla? TVP od dwóch lat blokuje ważny film o ludobójstwie na Polakach, ale czas do atakowania Konfederacji znajduje

dodano: 29.05.2019, 14:40
akcje wątku: drzewko

Autor: Wojo

https://nczas.com/2019/05/29/dlugie-ramie-kremla-tvp-od-dwoch-lat-blokuje-wazny-film-o-ludobojstwie-na-polakach-ale-czas-do-atakowania-konfederacji-znajduje/

"Tomasz Sommer, redaktor naczelny „NCz!”, pisze o niebywałym świństwie jakiego dopuściła się pisowska TVP w kampanii wyborczej. Przypomina, też o filmie, który od 2 lat ma status „półkownika” w telewizji kontrolowanej przez PiS. Gotowy film nie może się doczekać pokazania w TVP.

Tomasz Sommer odniósł się we wpisie na Twitterze do PR-owej narracji PiS dotyczącej „ruskich agentów” jak propisowskie media nazwały Konfederację.

– Nie żebym był nadwrażliwy, ale PR o „ruskich agentach” to jedno z większych świństw wyborczych z jakimi się spotkałem – napisał Sommer.

Przypomniał także bardzo niewygodny dla PiS fakt blokowania przez TVPiS filmu, w którym ujawnił kulisy ludobójstwa Polaków w ZSRS. Od momentu powstania, czyli 2 lat, nie może się on doczekać emisji w publicznej telewizji.

– To „NCz!” i ja osobiście doprowadziłem do ujawnienia ludobójstwa Polaków w ZSRS. A np. mój film o tym o 2 lat leży na półce w PiS-owskiej TVP. Kreml blokuje? – pyta.

Chodzi o film Tomasza Sommera i Mirosława Majerana pod tytułem „Rozstrzelać Polaków” opowiadający historię ludobójstwa popełnionego na naszych rodakach w Związku Sowieckim w latach 1937-1938.

Naczelny „NCz!” jest autorem 3 książek na ten temat. Film rozstrzelać Polaków jest zwieńczeniem programu badawczego dotyczącego operacji antypolskiej, który obejmował lekturę tysięcy dokumentów, setek opracowań, rozmowy z dziesiątkami świadków oraz konsultacje z czołowymi rosyjskimi historykami epoki stalinizmu.

Jest jednocześnie pierwszym filmem dokumentalnym, który opisuje los polskiej mniejszości w Związku Sowieckim w czasach Wielkiego Terroru, który miał miejsce 82 lata temu.

Film ukazuje, iż Związku Sowieckim pod koniec lat 30. XX wieku miało miejsce ludobójstwo na Polakach. Ofiary wyselekcjonowano na podstawie kryteriów narodowościowych i politycznych, w obu wypadkach podkreślając ich przynależność etniczną jako funkcję determinującą ich rzekomą winę. Decyzja o przeprowadzeniu ludobójstwa zapadła na szczycie sowieckiej władzy.

Więcej na temat tego mało znanego i tragicznego epizodu z historii polskiego narodu można przeczytać tu: „Operacja Polska.”

-----------------------------------------------------

Tomasz Sakiewicz to wyjątkowa, załgana kanalia w mediach PiSu, drugim jest prezes Kurski, brat propagandzisty "gazety żydowskiej".

• Re: Długie ramię Kremla? TVP od dwóch lat blokuje ważny film o ludobójstwie na Polakach, ale czas do atakowania Konfederacji znajduje|PiSowczyk 29.05.2019, 15:04
    Z tej frustracji powyborczej coś ci się pochrzaniło w komentarzu:

https://i.imgur.com/D22Lo9K.png
    Biblijny chrześcijanin. Polak. Patriota. Stabilny geniusz.
    Odpowiedz
  • Re: Długie ramię Kremla? TVP od dwóch lat blokuje ważny film o ludobójstwie na Polakach, ale czas do atakowania Konfederacji znajduje|Wojo 29.05.2019, 15:15

Z tej frustracji powyborczej coś ci się pochrzaniło w komentarzu:

https://i.imgur.com/D22Lo9K.png

Dziękuję, chodzi oczywiście o Tomasza Sakiewicza.
    Odpowiedz
  • Re: Długie ramię Kremla? TVP od dwóch lat blokuje ważny film o ludobójstwie na Polakach, ale czas do atakowania Konfederacji znajduje|Wojo 29.05.2019, 15:19
    PiSowskie media po wyborach jeszcze wścieklej atakują Konfederację. Promują Biedronia i nadal zamilczają żydowskie roszczenia.
    Media rządowe i opłacane przez nich za pomocą reklam spółek skarbu państwa prorządowe portale i gazety dalej wściekle atakują Konfederację. Dla nich problemem nie jest np. promująca dewiacje seksualne Wiosna Biedronia czy bezprawne roszczenia żydowskie, ale broniący Polski Konfederaci. To tylko mobilizuje tych ostatnich.

Wydawać by się mogło, że promowanie dewiacji i seksualizacja dzieci są dla Polaków ważnym tematem a promująca takie podejście Wiosna Roberta Biedronia powinna być największym wrogiem dla mediów prorządowych. Podobnie ze sprawą złodziejskich roszczeń żydowskich – niebezpieczeństwo ograbienia Polaków jest bardzo realne.

Co tymczasem robią PiSowscy usłużni dziennikarze? Atakują Konfederację, która głośno mówi o tych zagrożeniach. Konfederaci nie zamierzają się poddawać, wręcz przeciwnie – wściekłe ataki tylko ich mobilizują.

„Fakt, że Konfederacja po wyborach, w których była pod progiem, jest dalej wściekle atakowana przez obóz rządzący i jego media – świadczy, że nasz potencjał i siła są widoczne. Z terenu idą sygnały, że ludzie chcą zewrzeć szyki i walczyć o db wynik jesienią. Czyli jest dobrze :) ” – napisała na Twitterze Kaja Godek z Konfederacji.
    Odpowiedz
  • Re: Długie ramię Kremla? TVP od dwóch lat blokuje ważny film o ludobójstwie na Polakach, ale czas do atakowania Konfederacji znajduje|PiSowczyk 29.05.2019, 15:22
    Oczywiście się domyśliłem, że chodzi o Tomasza Sakiewicza i dobrze wiem, jak bardzo, Wy onuce, nienawidzicie tego najmocniej dzisiaj atakowanego polskiego patrioty.
    Biblijny chrześcijanin. Polak. Patriota. Stabilny geniusz.
    Odpowiedz
  • Re: Długie ramię Kremla? TVP od dwóch lat blokuje ważny film o ludobójstwie na Polakach, ale czas do atakowania Konfederacji znajduje|Annbis 29.05.2019, 15:34
    TVP wręcz promuje wszelkie dewiacje.
    Gdy widzę roześmianą gębę Kurskiego, to mogę być pewna, że zaraz pochwali się nowym osiągnięciem, za które uważa występy któregoś z tęczowych zboczeńców i że oglądalność mu się podniosła (taki swoisty wzwód).
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook