Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Dlaczego nie inwestujemy w alternatywne źródła energii?

dodano: 12.05.2019, 11:08
akcje wątku: drzewko

Autor: erson

Ostatnio gdzieś czytalem, że w UK, pobito rekord, bo przez ostatnie 7 dni, bez przerwy energia elektryczna w systemie pochodziła z innych źródeł niż z konwencjonalnych elektrowni węglowych. Dlaczego u nas się o tym zapomina?

 • Re: Dlaczego nie inwestujemy w alternatywne źródła energii?|tia 12.05.2019, 11:48
  No chcesz, aby górnicy z kilofami najechali Warszawę? Z politycznego punktu widzenia w ogóle się to nie opłaca. A najśmieszniejsze jest to, że Polska otoczona jest elektrowniami jądrowymi, ale w Polsce zbudować to wydaje się obecnie niemożliwe. I pomimo zapowiedzi, chyba skończy się tylko na czczych słowach, bo Polska inwestuje w społeczny socjalizm.
  Bóg w osobach trzech: Ojciec - przestrzeń, Syn - materia, Duch Święty - energia. Jeżeli wierzyć, że w każdych mitach znajduje się ziarnko prawdy, to zastanawiająca jest ta struna głosowa Boga, która na początku domagała się światła. To na pewno superstruna, dzięki której możliwe było świetliste Słowo.
  Odpowiedz
 • Re: Dlaczego nie inwestujemy w alternatywne źródła energii?|Adalbert1241 12.05.2019, 12:23
  Bo my nie Imperium Kolonialne?
  Odpowiedz
 • Re: Dlaczego nie inwestujemy w alternatywne źródła energii?|justa 13.05.2019, 14:28
  Nie mamy jednego niezwykle istotnego czynnika jakim jest elektrownia atomowa, gdzie w UK jest ich co najmniej kilka. Jest to stosunkowo czysta energia, o której u nas się dużo mówi, ale w zasadzie nic się w tym kierunku nie robi.

  Podobnie jak kwestie związane z nowoczesnymi systemami do dystrybucji energii elektrycznej zarówno na krótkich jak i długich odległościach. Ot chociażby takie jak np szynoprzewody. Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj pod linkiem: https://www.egsystem.pl/szynoprzewody.php
  Witryna na której można znaleźć więcej informacji z tego zkaresu.
  A przecież droga dystrybucja energii też ma znaczenie. Proponuję sprawdzić jeszcze tutaj pod linkiem: https://wysokienapiecie.pl/6648-dystrybutorzy-energii-tez-chca-podniesc-ceny/ - ciekawy artykuł z tego zkaresu.
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook