Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Dlaczego głosowałeś/aś na PiS?

dodano: 27.05.2019, 9:48
akcje wątku: drzewko

Autor: [Wstaw]less

It's the dark of night and I'm at the end of the line. Alone in my head and waiting for something divine. To answer me. Drowning to silence, the internal violence. I pray to make it through. The storm winds are growing as my dreams are blowing away. Just like you. https://www.youtube.com/watch?v=jHTJra7dhNQ

Wątek bez podtekstu, zachęcam do udzielenia szczerej odpowiedzi.

• Re: Dlaczego głosowałeś/aś na PiS?|Teofila (w podróży) 27.05.2019, 9:52
    Ciekawsze byłoby: dlaczego NIE głosowałeś na PIS.
    Wierzę w Boga w Chrystusie obecnym w Kościele.
    Odpowiedz
  • Re: Dlaczego głosowałeś/aś na PiS?|atlantis 27.05.2019, 9:56

Ciekawsze byłoby: dlaczego NIE głosowałeś na PIS.

Bo nie zgadzam się z rozdawnictwem publicznych pieniędzy.

Bo pracuje i nie chcę żeby mi "dawać". Chcę, by przestano mi zabierać za to, że jestem tak głupi, że wstaje do roboty.
    Odpowiedz
  • Re: Dlaczego głosowałeś/aś na PiS?|Teofila (w podróży) 27.05.2019, 9:58

Bo nie zgadzam się z rozdawnictwem publicznych pieniędzy.

Bo pracuje i nie chcę żeby mi "dawać". Chcę, by przestano mi zabierać za to, że jestem tak głupi, że wstaje do roboty.

>nie chcę żeby mi "dawać"

Acha, nie chce pan, żeby mu dawać.

A chce pan, żeby dawać potrzebującym?
    Odpowiedz
  • Re: Dlaczego głosowałeś/aś na PiS?|atlantis 27.05.2019, 10:05

>nie chcę żeby mi "dawać"

Acha, nie chce pan, żeby mu dawać.

A chce pan, żeby dawać potrzebującym?

A kto to ci potrzebujący? Znam świetny sposób na to, żeby przestać być potrzebującym. Wystarczy wziąć się do roboty. Może ośmiorniczek nie jem, ale z głodu nie umieram. Rachunki płacę w terminie. Także generalnie polecam, bo działa.

Oczywiście, mógłbym złamać kręgosłup i przewracać tylko oczami, albo mieć ciężko chore dziecko. I wtedy dobrze, by państwo coś zapewniało. Ale państwo na takich raczej się wypina.

Teraz dostają wszyscy jak leci i jeśli komuś odpowiada np. inflacja z tym związana no to w porządku. Mnie nie odpowiada.
    Odpowiedz
  • Re: Dlaczego głosowałeś/aś na PiS?|Wojo 27.05.2019, 10:14

A kto to ci potrzebujący? Znam świetny sposób na to, żeby przestać być potrzebującym. Wystarczy wziąć się do roboty. Może ośmiorniczek nie jem, ale z głodu nie umieram. Rachunki płacę w terminie. Także generalnie polecam, bo działa.

Oczywiście, mógłbym złamać kręgosłup i przewracać tylko oczami, albo mieć ciężko chore dziecko ...

^^^
    Odpowiedz
  • Re: Dlaczego głosowałeś/aś na PiS?|Teofila (w podróży) 27.05.2019, 10:24

Oczywiście, mógłbym złamać kręgosłup i przewracać tylko oczami, albo mieć ciężko chore dziecko ...

Potrzebujący to ci, którzy z różnych względów nie mogą pracować, chociaż bardzo by chcieli.

Albo pracują i zarabiają tyle, że nie starcza im na podstawowe potrzeby.

PS.
    Ja pracuję i nie jestem potrzebująca.
    Ale znam wielu potrzebujących. Prawdziwie potrzebujacych.

PPS.
    PO od dawna deklaruje, że nie zniesie 500+, tak a propos "rozdawnictwa".
    Odpowiedz
  • Re: Dlaczego głosowałeś/aś na PiS?|atlantis 27.05.2019, 10:30

Potrzebujący to ci, którzy z różnych względów nie mogą pracować, chociaż bardzo by chcieli.

Albo pracują i zarabiają tyle, że nie starcza im na podstawowe potrzeby.

PS.
    Ja pracuję i nie jestem potrzebująca.
    Ale znam wielu potrzebujących. Prawdziwie potrzebujacych.

PPS.
    PO od dawna deklaruje, że nie zniesie 500+, tak a ...

A ja nikogo takiego nie znam, kto by pracował i był potrzebującym.
    Tak jak napisałem, są sytuacje w życiu, że ma się chore dziecko, którym trzeba się zająć i wtedy pracować nie można. I takich ludzi należy wspomóc. Tylko, że oni dla Pisu są nikim.

A reszta, o których piszesz, że bardzo by chcieli a nie mogą, to są ci, dla których w tym kraju nie ma pracy z ich wykształceniem.

Dlatego obca jest mentalność poprzedniego ustroju.

Dobrobyt bierze się z pracy. Bardzo dobrze wiedzą o tym w Japonii czy USA. Z socjalu bierze się tylko to co mamy u nas. Czyli rozwala się Lidla, bo kapuste taniej rzucili.
    Odpowiedz
  • Re: Dlaczego głosowałeś/aś na PiS?|mariaelena 27.05.2019, 13:53

A ja nikogo takiego nie znam, kto by pracował i był potrzebującym.
    Tak jak napisałem, są sytuacje w życiu, że ma się chore dziecko, którym trzeba się zająć i wtedy pracować nie można. I takich ludzi należy wspomóc. Tylko, że oni dla Pisu są nikim.

A reszta, o których piszesz ...

Nie tylko dzieci są chore.

Ale jak to mówią: punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
    Zdrowyś? Dziękuj Bogu, żeś zdrowy.
    Młodyś? Nie martw się, to minie. Z czasem sił nie przybywa.
    Wiesz ile jeszcze będziesz pracował? Oby jak najdłużej, dane ci było pracować.

O LIdla się nie martw, on się o ciebie nie martwi. Ty dla Lidla jest tylko źródłem ich dochodu.
    ,,W dzisiejszym życiu świat należy tylko do głupców, do niewrażliwych, do podekscytowanych. Prawo do życia i zwycięstwa zdobywa się dziś nieomal tymi samymi sposobami, jakimi zdobywa się zamkniecie w domu wariatów: niezdolnością do myślenia, niemoralnością i hiperekscytacją." F. Pessoa
    Odpowiedz
  • Re: Dlaczego głosowałeś/aś na PiS?|atlantis 27.05.2019, 14:05

Nie tylko dzieci są chore.

Ale jak to mówią: punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
    Zdrowyś? Dziękuj Bogu, żeś zdrowy.
    Młodyś? Nie martw się, to minie. Z czasem sił nie przybywa.
    Wiesz ile jeszcze będziesz pracował? Oby jak najdłużej, dane ci było pracować.

O LIdla się nie martw, on się ...

Jak zwykle musisz się wciąć i jak zwykle głupio.
    A takie truizmy, że zawsze zdrowy nie będę to zostaw dla siebie, bo w tym tempie mi zaraz napiszesz że słońce świeci.

Napisałem, że jestem przeciwny rozdawnictwu w takiej formie w jakiej ono się odbywa, nie że nie należy pomagać chorym.

Serio, Internet powinien być dla Ciebie tylko do odczytu.
    Odpowiedz
  • Re: Dlaczego głosowałeś/aś na PiS?|atlantis 27.05.2019, 14:07

A takie truizmy, że zawsze zdrowy nie będę to zostaw dla siebie, bo w tym tempie mi zaraz napiszesz że słońce świeci.

Napisałem, że jestem przeciwny rozdawnictwu w takiej formie w jakiej ono się odbywa, nie że nie należy pomagać chorym ...

P.S. nie martwię się o Lidla, tylko o to, że ludzie zachowują się jak ostatnie bydło. Tego też nie zrozumiałaś, ale żeby się (jak zwykle głupio) odezwać okazji nie przepuściłaś.
    Odpowiedz
  • Re: Dlaczego głosowałeś/aś na PiS?|mariaelena 27.05.2019, 14:34

P.S. nie martwię się o Lidla, tylko o to, że ludzie zachowują się jak ostatnie bydło. Tego też nie zrozumiałaś, ale żeby się (jak zwykle głupio) odezwać okazji nie przepuściłaś.

Oh...ależ jesteś wrażliwy... "ludzie się zachowują jak ostatnie bydło",(jesteś pewien, że tam nie było nikogo z twojej bliższej czy dalszej rodziny? )
    Epatowanie pogardą sposobem na frustracje?

Dziwisz się? W USA socjalu nie ma, a "blackfridaje" nie takie "bydło" budzą. I nie tylko tam.
    Poczułeś się lepiej? Dowartościowałeś się? Mam przynajmniej taką nadzieję.

,,W dzisiejszym życiu świat należy tylko do głupców, do niewrażliwych, do podekscytowanych. Prawo do życia i zwycięstwa zdobywa się dziś nieomal tymi samymi sposobami, jakimi zdobywa się zamkniecie w domu wariatów: niezdolnością do myślenia, niemoralnością i hiperekscytacją." F. Pessoa
    Odpowiedz
  • Re: Dlaczego głosowałeś/aś na PiS?|mariaelena 27.05.2019, 14:34

Oh...ależ jesteś wrażliwy... "ludzie się zachowują jak ostatnie bydło",(jesteś pewien, że tam nie było nikogo z twojej bliższej czy dalszej rodziny? )

Dziwisz się? W USA socjalu nie ma, a "blackfridaje" nie takie "bydło" budzą. I nie tylko tam.
    Poczułeś się lepiej? Dowartościowałeś się? Mam przynajmniej taką nadzieję.

Odpowiedz
  • Re: Dlaczego głosowałeś/aś na PiS?|atlantis 27.05.2019, 14:43

Poczułeś się lepiej? Dowartościowałeś się ...

A co za różnica czy była czy nie była? Jakby coś takiego zrobiła, to to, że rodzina, to znaczy, że nie bydło? Dodatkowo, jeśli to rodzice by na przykład byli, to jak to świadczy o mnie, że pozwalam im się tak upodlić?

Była promocja w Lidlu, że można było oddawać produkty. Pamiętasz jak to się skończyło?

Jestem wrażliwy, bo naród to nie poszczególne jednostki, to całość. I dopóki będą takie zachowania, to nigdy lepiej nie będzie. I nasze dzieci i wnuki żadnej przyszłości nie będą miały. Jak od dziecka zostaną wychowane na wszystkich plusach, a nie na tym, że dobrobyt jest z pracy, (ale potrzebnej pracy, a nie bycia animatorem kultury), to skończymy jak Wenezuela albo podobny wynalazek.
    Odpowiedz
  • Re: Dlaczego głosowałeś/aś na PiS?|mariaelena 27.05.2019, 21:00

A co za różnica czy była czy nie była? Jakby coś takiego zrobiła, to to, że rodzina, to znaczy, że nie bydło? Dodatkowo, jeśli to rodzice by na przykład byli, to jak to świadczy o mnie, że pozwalam im się tak upodlić?

Była promocja w Lidlu, że można było oddawać ...

Nie kupuję w lidlu.
    Gdyby te plusy były takim rajem, nie brakowałoby rąk do pracy, a bezrobocie powinno rosnąć zamiast spadać.
    A kto generuje popyt na animatorów kultury i wykształcenie papierowe? Likwidacja zawodówek, bo "każdy musi mieć co najmniej maturę" to dopiero był cyrk.
    Problem w tym, że człowieka zastępują maszyny i jakoś tych ludzi- wróć- ten potencjał ludzki zagospodarować trzeba. Zauważyłeś, że nie mówi się o ludziach, a o potencjale ludzkim?
    Powolne(?) odhumanizowywanie człowieka jako indywidualności/jednostki.
    Odpowiedz
  • Re: Dlaczego głosowałeś/aś na PiS?|mariaelena 27.05.2019, 14:25

Napisałem, że jestem przeciwny rozdawnictwu w takiej formie w jakiej ono się odbywa, nie że nie należy pomagać chorym ...

A gdzie twierdzę, że piszesz aby chorym nie pomagać?
    Nie piszesz o tym i w tym sęk.
    W czym masz problem?
    W "500+" na każde dziecko?
    Cóż, nie chce mi się wymieniać tych, którzy ostro za tym gardłowali, że to niesprawiedliwe, że "miało być na pierwsze, bo łobiecali"

Zbyt wiele biedy widziałam przed tym rozdawnictwem. I również mam zastrzeżenia co do sposobu udzielania. Ale na dzieci nigdy mi szkoda nie będzie.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook