Otwarte forum dyskusyjne Frondy

D...kracja

dodano: 8.11.2011, 19:29
akcje wątku: drzewko

Autor: Grzegorz_N

Nie lubię bardzo Ruchu Palikota. Byłem zdziwiony, że ten wykształcony Lepper został trzecią siłą w Sejmie i wprowadził tylu posłów. I to w takim składzie. Nie lubię w zasadzie żadnych bieżących ugrupowań parlamentarnych i z tych też powodów nie uczestniczyłem w „wyborach”. Nie musiałem. „Demokracja” zadecydowała za mnie. Jeszcze się dobrze kadencja nie zaczęła, a już się okazało, że miałem rację. Demokracja ma tyle wspólnego z życzeniami obywateli, co pobory posłów do ich pracy.

Na marszałka Sejmu były/obecny premier Donald Tusk desygnował byłą minister zdrowia Ewę Kopacz. Siąść i płakać. Służba zdrowia leży, ludzie umierają na ulicy, pielęgniarki zarabiają jałmużnę. Co będzie z Sejmem? Za co i po co taki marszałek? Jak znam życie, to po to, żeby uciec od odpowiedzialności za „nieróbstwo” w zdrowotni.

Na wicemarszałków powołano jednogłośnie wszystkich zgłoszonych kandydatów z przegranych kół. Prawie jednogłośnie. Nie wybrano kandydatki od trzeciej siły. Można nie lubić pedałów, ale z demokracją trzeba się zgodzić. No chyba nie chodziło o te 10% dla Ruchu Palikota? Bo SLD kandydat musiałby otrzymać 7% głosów. Niestety mamy wiecznie do czynienia z sejmem kontraktowym. Pokazali wam wyborcy demokrację za pomocą środkowego palca.

socjolog

• Re: D...kracja|Grzegorz_N 8.11.2011, 21:11

Pokazali wam pierwotnie wyborcy demokrację za pomocą środkowego palca. Powtórnie pokazali katolikom demokrację za pomocą środkowego palca.

socjolog

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook