Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Dawno temu w Polsce.

dodano: 28.05.2019, 20:46
akcje wątku: drzewko

Autor: henryk1

Był cukier na kartki, mięso, buty itd. Krytyki władzy  nie było.  Można sobie było pokrytykować w wiejskim kiblu. No to jak to jest teraz?  Lepiej, czy gorzej.  Tak tylko pytam. Kto pyta, to nie błądzi. Czyż nie?  Kto z was skosił hektary łąk i zboża kosą? Kto umie doić krowy i garściami jeść kwaśnicę? Inaczej szczaw. Tylko pytam:) 

• Re: Dawno temu w Polsce.|AnnaMS 28.05.2019, 21:00
    "Krytyki władzy nie było".
    Rodzice nie słuchali Radia Wolna Europa?
    Odpowiedz
  • Re: Dawno temu w Polsce.|Pryndz 28.05.2019, 21:05

Tato słuchali. Ja słuchałem też BBC i Voice of America.
    Nie do wiary, jaki świat jest duży i jak z tego nic nie wynika.
    Odpowiedz
  • Re: Dawno temu w Polsce.|henryk1 28.05.2019, 21:13

Słuchali. Ja też. Radio Londyn i Waszyngton. W czym to się kłóci z tym co napisałem?
    Odpowiedz
  • Re: Dawno temu w Polsce.|AnnaMS 28.05.2019, 21:33

Słuchali. Ja też. Radio Londyn i Waszyngton. W czym to się kłóci z tym co napisałem?

Ja tylko w kwestii formalnej. Krytyka władzy była. Tyle, że inaczej się to odbywało :)
    Odpowiedz
  • Re: Dawno temu w Polsce.|henryk1 28.05.2019, 21:42

Ja tylko w kwestii formalnej. Krytyka władzy była. Tyle, że inaczej się to odbywało :)

Prawdziwi bojownicy o wolność dziś własne sznurówki jedzą. Cwaniacy są na piedestale. Wcale im nie zazdroszczę. Mam czyste sumienie i gdyby nie ból kręgosłupa, to mógłbym spokojnie spać:)
    Odpowiedz
  • Re: Dawno temu w Polsce.|AnnaMS 28.05.2019, 22:27

Prawdziwi bojownicy o wolność dziś własne sznurówki jedzą. Cwaniacy są na piedestale. Wcale im nie zazdroszczę. Mam czyste sumienie i gdyby nie ból kręgosłupa, to mógłbym spokojnie spać:)

Nie wszyscy to cwaniacy. A na kręgosłup zalecam ćwiczenia i basen :)
    Odpowiedz
  • Re: Dawno temu w Polsce.|Piech 28.05.2019, 21:18

Nie, bo trzeba było mieć cierpliwość. Za to o 18 Radio Madryt, o 19 Londyn, o 20 Głos Ameryki, a w niedziele o 11 Radio Paryż, bo transmitowało Mszę św. Było tez dla wybitnych koneserów Radio Tirana. A na koniec wymiana zdań dziadka z sąsiadem: "- Z tego to może coś być..." "- Tak, tak, złapią się jak nic..." A nazajutrz kobiety gęsiego do sklepu po sól... W szczególnych sytuacjach radio transmitowało na całą wioskę, bo też cała wieś zbierała się przy naszej "Stolicy". I nie w kiblu, i nie przy zasłoniętych oknach...
    Odpowiedz
  • Re: Dawno temu w Polsce.|henryk1 28.05.2019, 21:26

Nie, bo trzeba było mieć cierpliwość. Za to o 18 Radio Madryt, o 19 Londyn, o 20 Głos Ameryki, a w niedziele o 11 Radio Paryż, bo transmitowało Mszę św. Było tez dla wybitnych koneserów Radio Tirana. A na koniec wymiana zdań dziadka z sąsiadem: "- Z tego to może coś ...

Bywało tak:) Najwięcej świeżych wiadomości, to miała moja sąsiadka. Nazwali ją"radio wolna europa"
    Odpowiedz
  • Re: Dawno temu w Polsce.|Annbis 28.05.2019, 21:47

Nie, bo trzeba było mieć cierpliwość. Za to o 18 Radio Madryt, o 19 Londyn, o 20 Głos Ameryki, a w niedziele o 11 Radio Paryż, bo transmitowało Mszę św. Było tez dla wybitnych koneserów Radio Tirana. A na koniec wymiana zdań dziadka z sąsiadem: "- Z tego to może coś ...

Wspominam ze szczerym rozbawieniem:
    "-Tu Radio Tirana. Tu Radio Tirana. Ten czerwony świnia Breżniew znów trwoni państwowe pieniądze na prywatne cele" - zapodawali piskliwymi głosikami łamaną polszczyzną.
    Odpowiedz
  • Re: Dawno temu w Polsce.|Teofila (w podróży) 28.05.2019, 21:27
    Kiedyś wszystko było lepsze.

Nawet rydze rosły większe, niż dziś ;)
    Wierzę w Boga w Chrystusie obecnym w Kościele.
    Odpowiedz
  • Re: Dawno temu w Polsce.|henryk1 28.05.2019, 21:30

Lepszy rydz, niż nic. Najlepsze z grzybów są borowiki i golonka:)
    Odpowiedz
  • Re: Dawno temu w Polsce.|Wojo 28.05.2019, 21:35

Nic podobnego, największy Rydz urósł ostatnio i dalej rośnie. ;-)
    Odpowiedz
  • Re: Dawno temu w Polsce.|henryk1 28.05.2019, 21:38

Nic podobnego, największy Rydz urósł ostatnio i dalej rośnie. ;-)

Wcale nie śmieszne. Wręcz głupie.
    Odpowiedz
  • Re: Dawno temu w Polsce.|Wojo 28.05.2019, 21:57

Wcale nie śmieszne. Wręcz głupie.

O, a to czemu, jeśli wolno spytać ?
    Odpowiedz
  • Re: Dawno temu w Polsce.|Elvis Presný 28.05.2019, 22:03

O, a to czemu, jeśli wolno spytać ?

“The problem is all inside your head, she said to me
    The answer is easy if you take it logically”
    Ja som Elvis Presný, nikdy nemeškám. Som veľmi elegantný v švajčiarskych hodinkách. Som veľmi populárny vo všetkých krajinách.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook