Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Czy tzw środowiska alternatywne są antysystemowe?

dodano: 9.05.2021, 19:44
akcje wątku: drzewko

Milionowe dotacje, bezkarność lewackich bojówkarzy, skłoty, dopieszczanie przez mainstreamowe media, celebrytów, "autorytety" etc etc etc  

Czy to nie świadczy o tym, że są wygodni dla systemu? 

https://www.wykop.pl/link/4222003/antifa-wykorzystuje-uniwersytet-warszawski-do-przygotowania-manifestacji/

• Re: Czy tzw środowiska alternatywne są antysystemowe? |Zawistowski 9.05.2021, 20:46
    Te pojęcia nie tylko ewoluują, ale wręcz nicują.
    Dziś "antysystemowcy" to jest główny nurt. Narodowo-patetyczny, disco-polowy, antyeuropejski i rewolucyjno-socjalistyczny. Młodzi ludzie z orłem na piersi i ubytkami w uzębieniu, dumnie reprezentują "nową alternatywą", młodych gniewnych, wierzących, że Polska dla Polaków a polska młodzież śpiewa polskie piosenki.
    40% młodych ludzi marzy o karierze influencera. A każdy szanujący się influencer swój live zaczyna od tego, że jest banowany, niepopularny i cenzurowany przez portal, na cycku którego wisi.
    Antysystemowcy, to dzisiejsi celebryci i współczesny establishment, reszta to dziady i pierdzistołki - mięso do klepania przez jedyny słuszny nurt mediów niezależnych.

"Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. Przeciw takim [cnotom] nie ma Prawa*. (Ga 5,22-23)
    Odpowiedz
  • Re: Czy tzw środowiska alternatywne są antysystemowe? |observer1920 9.05.2021, 21:26

Te pojęcia nie tylko ewoluują, ale wręcz nicują.
    Dziś "antysystemowcy" to jest główny nurt. Narodowo-patetyczny, disco-polowy, antyeuropejski i rewolucyjno-socjalistyczny. Młodzi ludzie z orłem na piersi i ubytkami w uzębieniu, dumnie reprezentują "nową alternatywą", młodych gniewnych, wierzących, że Polska dla Polaków a polska młodzież śpiewa polskie piosenki.
    40% młodych ludzi marzy ...

To jest właśnie jedna z głównych linii podziału. Zasadnicze pytanie czy Polska ma być dla Polaków czy też Polska nie może być Suwerenna Ojczyzną Polaków.
    I dlatego właśnie antysystemowcy są tak przedstawiani żeby byli postrzegani tak jak w Twoim komentarzu.
    Przy czym niezgodna z polskim prawem cenzura czy nagonki to jeszcze mniejszy problem niż prowokacje, ataki fizyczne, wyroki sądowe etc etc
    I prawdziwi antysystomowcy nie są "antyeuropejscy" tylko uniosceptyczni -jeszcze przed referendum przewidzieli w jakim kierunku będzie mutowała unia ...
    Odpowiedz
  • Re: Czy tzw środowiska alternatywne są antysystemowe? |Zawistowski 10.05.2021, 0:30

To jest właśnie jedna z głównych linii podziału. Zasadnicze pytanie czy Polska ma być dla Polaków czy też Polska nie może być Suwerenna Ojczyzną Polaków.
    I dlatego właśnie antysystemowcy są tak przedstawiani żeby byli postrzegani tak jak w Twoim komentarzu.
    Przy czym niezgodna z polskim prawem cenzura czy nagonki to ...

Zatem linię podziału każdy ma własną; "ja jestem po jednej stronie a reszta po drugiej".
    Wychowałem się w Polsce, pod polską władzą, niezależną od Brukseli i zgniłej Europy. Hasło "polska młodzież śpiewa polskie piosenki" było linią oficjalna i jak najbardziej systemową. Programy TV były dwa, o linii i retoryce bardzo zbliżonej do dzisiejszej TVP a codzienną emisję kończono Mazurkiem Dąbrowskiego. Podobnie jak apele w szkole. Jedynym obcym kanałem polskojęzycznym była Wolna Europa, ale dość skutecznie zagłuszana.
    Nie piszę tutaj, jaka opcja jest właściwa, pisze tylko, że ta o przymiotnikach: narodowa, niezależna, wolna itd, to obecnie główny nurt, meanstreem, establishment... Ojciec Rydzyk to nie Popiełuszko a Cejrowski to nie kontrkultura.
    Dziewczyna w spodniach to dziś norma a nie kontestacja, kontestacją jest już raczej ta, która odważy się pójść na uczelnię w mini, jak jej babcia 50 lat temu.
    Rozumie Pan o co mi chodzi? Dziś większość zgodnie "kontestuje", ciesząc się, że tworzą jednomyślną masę. Taką Panie mamy "kontestację".
    "Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. Przeciw takim [cnotom] nie ma Prawa*. (Ga 5,22-23)
    Odpowiedz
  • Re: Czy tzw środowiska alternatywne są antysystemowe? |observer1920 10.05.2021, 6:52

Zatem linię podziału każdy ma własną; "ja jestem po jednej stronie a reszta po drugiej".
    Wychowałem się w Polsce, pod polską władzą, niezależną od Brukseli i zgniłej Europy. Hasło "polska młodzież śpiewa polskie piosenki" było linią oficjalna i jak najbardziej systemową. Programy TV były dwa, o linii i retoryce bardzo ...

Kolejna linia podziału to to, że dla Ciebie była to władza polska a dla mnie władza zależna od ZSRR. Pod pewnymi względami bardziej uzależniona niż obecna od ZSRE.
    Piosenki a nawet filmy mogły zawierac pierwiastek patriotyzmu ale tylko ten jedynie słuszny. Nawet tak ogólna piosenka jak "Żeby Polska była Polską" nie gościła zbyt często w mediach głównego ścieku.
    Podobnie jak dziś Contra Mundum, Karat, Ptaku, Horytnica itd. itp. W filmach często występował hołd wobec ZSRR. Dziś jeszcze więcej tego typu hołdów wobec Żydów. Na fil "Historia Roja" trzeba było się zrzucać a na promocje kultury zydowskiej ida rekordowe środki. RWE zagłuszali a "Media Narodowe" czy "wRealu" banują.
    Kiedyś kontestacja polegała na buncie przeciw zastanym normom dziś kontestacja jest walką o zachowanie resztek Suwerenności, Cywilizacji etc
    Są różnie formy kontestacji. Na pasku obcych sił jest nam znana. Nawet jak dotyczy takich zmian jak "kobiety na traktory" to kiedy jest ona na pasku obcych sił to ma konotacje jednoznaczną ...
    Odpowiedz
  • Re: Czy tzw środowiska alternatywne są antysystemowe? |Zawistowski 10.05.2021, 11:15

Kolejna linia podziału to to, że dla Ciebie była to władza polska a dla mnie władza zależna od ZSRR. Pod pewnymi względami bardziej uzależniona niż obecna od ZSRE.
    Piosenki a nawet filmy mogły zawierac pierwiastek patriotyzmu ale tylko ten jedynie słuszny. Nawet tak ogólna piosenka jak "Żeby Polska była Polską ...

Kontestacja i antysystemowość, to z zasady nie jakiś określony "słuszny" kierunek (narodowy, pankowy, hipisowy, bigbitowy...) a mniejszość zbuntowana wobec nurtu oczywistego i konformistycznego.
    Tak, kiedyś ową kontestację tworzyli polscy hipisi, gromadzący się w Częstochowie, niektórzy artyści (Pietrzak), czy prozachodnie podziemie.
    Ja dziś z 90% mediów, jakie do mnie trafiają słysze, że są "niezależne, banowane i antysystemowe". Jednocześnie głoszą one (jak np Fronda) przekaz prorządowy i propagandę sukcesu wg starych, sprawdzonych metod ("Zachód tonie, Polska rośnie w siłę").
    Frazesy "nie jesteśmy im nic winni", "chcą nas upokorzyć", "nie podobamy się tamtym" itd, to nie żadna kontestacja a obowiązkowa obecnie poprawność, jak czarne gacie na dupie studentki.
    Wiesz co byłby kontestacją? Np. "Oddajemy ziemię rozdaną przez komunistów - tego domagali się Niezłomni". Natomiast postawienie kolejnego pomnika i odtrąbienie hymnu, to niezależnie od systemu - NIE JEST kontestacja
    Odpowiedz
  • Re: Czy tzw środowiska alternatywne są antysystemowe? |Adalbert1241 10.05.2021, 12:56

Kontestacja i antysystemowość, to z zasady nie jakiś określony "słuszny" kierunek (narodowy, pankowy, hipisowy, bigbitowy...) a mniejszość zbuntowana wobec nurtu oczywistego i konformistycznego.
    Tak, kiedyś ową kontestację tworzyli polscy hipisi, gromadzący się w Częstochowie, niektórzy artyści (Pietrzak), czy prozachodnie podziemie.
    Ja dziś z 90% mediów, jakie do mnie trafiają słysze ...

^^^
    Odpowiedz
  • Re: Czy tzw środowiska alternatywne są antysystemowe? |observer1920 12.05.2021, 7:16

Ja dziś z 90% mediów, jakie do mnie trafiają słysze ...

Oczywiście, ze za rządów obecnej ekipy jest nieco lepiej jeśli chodzi o Niemców.
    Pozorowane działania związane z należnymi nam reparacjami pociągnęły za sobą szereg artykułów w prasie światowej, które były szokiem dla tych którzy byli przekonani co do polskiej odpowiedzialności za wojnę.
    Ale jeśli chodzi o roszczenia zydowskie to nie jest ani na jotę lepiej niż za Poprzednich (nie)rządów.
    Wręcz "Wiadomości" atakują ideę obrony przed hienami "argumentując, ze nie ma problemu bo …hieny jeszcze nie wyegzekwowały.
    "Fronda" ma być "antysystemowa"?
    Dobry żart:)
    Antysystemowe są wspomniane przeze mnie "Media Narodowe" czy "wRealu". Krytyka posunięc obecnego rządu zajmuje tam wiele miejsca. Ale jest to krytyka merytoryczna w przeciwieństwie do tego wyczynia oPOzycja totalna. I antena jest otwarta -wczoraj np. "wRealu" gościł min Ziobro ...
    Odpowiedz
  • Re: Czy tzw środowiska alternatywne są antysystemowe? |Miecz Damoklesa 12.05.2021, 13:01

Oczywiście, ze za rządów obecnej ekipy jest nieco lepiej jeśli chodzi o Niemców.
    Pozorowane działania związane z należnymi nam reparacjami pociągnęły za sobą szereg artykułów w prasie światowej, które były szokiem dla tych którzy byli przekonani co do polskiej odpowiedzialności za wojnę.
    Ale jeśli chodzi o roszczenia zydowskie to nie ...

Wynagrodzą nam wojnę artykułami w gazetach :D
    ***** *** | Nie będą nas strugacze mebli pouczać w kwestiach światopoglądowych.
    Odpowiedz
  • Re: Czy tzw środowiska alternatywne są antysystemowe? |observer1920 12.05.2021, 13:19

Wynagrodzą nam wojnę artykułami w gazetach :D

Na pewno wynagrodzą jak polskojęzyczni będą przypisywać NIEMIECKIE sprawki POLAKOM …
    Dzięki plugawym oszczercom roszczenia wysuwane są wobec Kraju najbardziej poszkodowanego ...
    Odpowiedz
  • Re: Czy tzw środowiska alternatywne są antysystemowe? |Miecz Damoklesa 12.05.2021, 13:47

Na pewno wynagrodzą jak polskojęzyczni będą przypisywać NIEMIECKIE sprawki POLAKOM …
    Dzięki plugawym oszczercom roszczenia wysuwane są wobec Kraju najbardziej poszkodowanego ...

Zapewne Żydzi czytają frondę i postanowili domagać się kasy od Polski po przeczytaniu kilku moich komentarzy :D
    Odpowiedz
  • Re: Czy tzw środowiska alternatywne są antysystemowe? |observer1920 12.05.2021, 14:31

Zapewne Żydzi czytają frondę i postanowili domagać się kasy od Polski po przeczytaniu kilku moich komentarzy :D

Taki drobny troll jak ty zaledwie przyczynia się do tego procederu.
    Choć nie zaobserwowałem żeby parał się tym procederem w tak pozbawiony choćby cienia umiaru (że nie wspomnę o przyzwoitości) sposób ...
    Odpowiedz
  • Re: Czy tzw środowiska alternatywne są antysystemowe? |Miecz Damoklesa 12.05.2021, 15:07

Taki drobny troll jak ty zaledwie przyczynia się do tego procederu.
    Choć nie zaobserwowałem żeby parał się tym procederem w tak pozbawiony choćby cienia umiaru (że nie wspomnę o przyzwoitości) sposób ...

Tak, oczywiście. W końcu moje posty publikuje CNN w głównym wydaniu newsów :D
    Odpowiedz
  • Re: Czy tzw środowiska alternatywne są antysystemowe? |observer1920 12.05.2021, 15:14

Tak, oczywiście. W końcu moje posty publikuje CNN w głównym wydaniu newsów :D

Masz nieco wyolbrzymione ego:)
    Ale prostego kontekstu nie ogarniasz ...
    Odpowiedz
  • Re: Czy tzw środowiska alternatywne są antysystemowe? |Adalbert1241 10.05.2021, 12:55

Piosenki a nawet filmy mogły zawierac pierwiastek patriotyzmu ale tylko ten jedynie słuszny. Nawet tak ogólna piosenka jak "Żeby Polska była Polską ...

Panie Observer właśnie napisał Pan że nie zrozumiał Pan wpisu Pana ZAwistowskiego.
    Odpowiedz
  • Re: Czy tzw środowiska alternatywne są antysystemowe? |observer1920 12.05.2021, 7:17

Panie Observer właśnie napisał Pan że nie zrozumiał Pan wpisu Pana ZAwistowskiego.

Trudno:)
    Nikt nie jest doskonały:)
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook