Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Czy taki Zachód mamy naśladować?

dodano: 3.12.2019, 12:02
akcje wątku: drzewko

Autor: enrque111

enrque111

Protestancki kościół  św. Pawła w Malmo otrzymał nowy ołtarz, namalowany przez Elisabeth Ohlson Wallins. Adam i Ewa zostali zastąpieni przez gejowską parę, natomiast wąż przybrał postać transseksualnej kobiety. Jak tłumaczy, przesłanie malowidła jest proste: miejsce homoseksualistów jest w raju, nie w piekle.

Nowym ołtarzem pochwaliła się na Twitterze pastorka kościoła, Helena Myrstener. – Na naszych oczach dzieje się historia – napisała. Najbardziej znanym dokonaniem Elisabeth Ohlson Wallins jest wystawa fotograficzna z 2012 r. zatytułowana „Ecce Homo”. Zdjęcia przedstawiają niektóre sceny z życia Jezusa z Nazaretu i są przerobione tak, aby zaakcentować wątki homoseksualne i pornograficzne.

https://s6.ifotos.pl/img/oltarzsze_qarraws.jpg

https://kresy.pl/wydarzenia/spoleczenstwo/protestancki-kosciol-w-malmo-ma-nowy-oltarz-zamiast-adama-i-ewy-gejowska-para/

 • Re: Czy taki Zachód mamy naśladować?|Ola 3.12.2019, 12:25
  Teraz co gorsza protestanci widzą, że w Kościele Katolickim jest czczenie Pachamamy i rozumieją to jako obrzydliwość. Upewniają się przy tym, że mieli rację odchodząc od Kościoła Katolickiego.
  Odpowiedz
 • Re: Czy taki Zachód mamy naśladować?|Zawistowski 3.12.2019, 16:43
  Scena z raju to scena GRZECHU a wąż to nieodmiennie symbol szatana.
  Na taki obraz pogniewać mogli by się raczej ci od LGBT - homoseksualzm jako owoc zakazany.

  Owszem, w naszej kulturze ów "zakazany owoc" oznaczać miał sek w ogólności, co jest własnie protestanckie a właściwiej - anglikańskie.

  A co do tego ma mieć Pachmama z dzieckiem w łonie? No raczej nie za sprawą innej kobiety.

  Możemy powiedzmy sobie jasno. Seks jest zły, a homo to jeszcze gorszy, wino jest złe a wódka jeszcze gorsza. Zając jest dobry a jako w kwiatki jeszcze lepsze. Wielkanoc, to Lany Poniedziałek (co działo się w pn. że idziemy w ten dzień do kościoła?) A Boże Narodzenie, to Polski Dzień Babci.
  Odpowiedz
 • Re: Czy taki Zachód mamy naśladować?|Bahram 3.12.2019, 18:55
  Przecież Franciszek modlił się z tymi ludźmi,
  Odpowiedz
 • Re: Czy taki Zachód mamy naśladować?|Annbis 3.12.2019, 21:41

  Przecież Franciszek modlił się z tymi ludźmi,


  Niemcy już nogami przebierają, kiedy zniosą celibat i wyświęcą kobiety na biskupice, jak te heretyckie lesbijki w ornatach z Malmö od Lutra:
  https://www.pch24.pl/images/min_mid_big/big/72505.jpg
  Bergoglio obściskiwał się z nimi i owszem, "modlił się" przy wspólnym stole liturgicznym, oddając bałwochwalczą cześć obcym bogom.
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook