Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Czy sakrament udzielony wbrew woli człowieka jest skuteczny?

dodano: 13.02.2020, 19:12
akcje wątku: drzewko

Autor: tia

Bóg w osobach trzech: Ojciec - przestrzeń, Syn - materia, Duch Święty - energia. Jeżeli wierzyć, że w każdych mitach znajduje się ziarnko prawdy, to zastanawiająca jest ta struna głosowa Boga, która na początku domagała się światła. To na pewno superstruna, dzięki której możliwe było świetliste Słowo.

Ochrzczono mnie wbrew mojej woli. Jezus mówił, aby nie bronić dzieciom przyjścia do niego, ale będąc noworodkiem wcale się do Jezusa nie pchałem. Oznacza to, że ochrzczono mnie wbrew mojej woli, ponieważ nie wyrażałem woli nawet jako dziecko rozumiejące swoje ja, aby mnie ochrzczono. Czy taki sakrament, pozostając w prawdzie, jest skuteczny?

• Re: Czy sakrament udzielony wbrew woli człowieka jest skuteczny?|Ethanol 13.02.2020, 19:18
    tak
    Odpowiedz
  • Re: Czy sakrament udzielony wbrew woli człowieka jest skuteczny?|tia 13.02.2020, 19:20

tak

Czyli nieważna jest wola człowieka, któremu udziela się sakrament wbrew jego woli, ważniejsze są dyktatorskie zapędy innych ludzi.
    Bóg w osobach trzech: Ojciec - przestrzeń, Syn - materia, Duch Święty - energia. Jeżeli wierzyć, że w każdych mitach znajduje się ziarnko prawdy, to zastanawiająca jest ta struna głosowa Boga, która na początku domagała się światła. To na pewno superstruna, dzięki której możliwe było świetliste Słowo.
    Odpowiedz
  • Re: Czy sakrament udzielony wbrew woli człowieka jest skuteczny?|tia 13.02.2020, 19:28

Czyli nieważna jest wola człowieka, któremu udziela się sakrament wbrew jego woli, ważniejsze są dyktatorskie zapędy innych ludzi.

Zresztą, co tu dużo mówić, Jan Chrzciciel nie chrzcił noworodków, ale tych, którzy tego pragnęli. Dano mi sakrament wbrew mojej woli. Dla mnie jest on nieskuteczny i z tego tytułu nie uważam się za ochrzczonego, pomimo że figuruje w papierach Kościoła wbrew mojej woli - hańba dla KK.
    Odpowiedz
  • Re: Czy sakrament udzielony wbrew woli człowieka jest skuteczny?|mariaelena 13.02.2020, 19:51

Zresztą, co tu dużo mówić, Jan Chrzciciel nie chrzcił noworodków, ale tych, którzy tego pragnęli. Dano mi sakrament wbrew mojej woli. Dla mnie jest on nieskuteczny i z tego tytułu nie uważam się za ochrzczonego, pomimo że figuruje w papierach Kościoła wbrew mojej woli - hańba dla KK.

Wbrew Twej woli zapisano Cię do żłobka, a potem.do przedszkola.
    To hañba dla tych, którzy wbrew Twej woli, najpierw Cię zapisali, a następnie zaprowadzali Cię tam co dzień.
    ,,W dzisiejszym życiu świat należy tylko do głupców, do niewrażliwych, do podekscytowanych. Prawo do życia i zwycięstwa zdobywa się dziś nieomal tymi samymi sposobami, jakimi zdobywa się zamkniecie w domu wariatów: niezdolnością do myślenia, niemoralnością i hiperekscytacją." F. Pessoa
    Odpowiedz
  • Re: Czy sakrament udzielony wbrew woli człowieka jest skuteczny?|pismac 13.02.2020, 19:53

To hañba dla tych, którzy wbrew Twej woli, najpierw Cię zapisali, a następnie zaprowadzali Cię tam co dzień.

Musiała to Pani z siebie wydusić. Inaczej by się udusiła.
    „Nie paliłeś dawniej tyle co dziś. Zapałka ci drży, nielekko nam iść”.
    Odpowiedz
  • Re: Czy sakrament udzielony wbrew woli człowieka jest skuteczny?|mariaelena 13.02.2020, 20:27

Musiała to Pani z siebie wydusić. Inaczej by się udusiła.

Chciała😂
    ,,W dzisiejszym życiu świat należy tylko do głupców, do niewrażliwych, do podekscytowanych. Prawo do życia i zwycięstwa zdobywa się dziś nieomal tymi samymi sposobami, jakimi zdobywa się zamkniecie w domu wariatów: niezdolnością do myślenia, niemoralnością i hiperekscytacją." F. Pessoa
    Odpowiedz
  • Re: Czy sakrament udzielony wbrew woli człowieka jest skuteczny?|pismac 13.02.2020, 19:55

“Jesus, help me find my proper place
    Jesus, help me find my proper place
    Help me in my weakness
    Cause I'm falling out of grace
    Jesus
    Jesus”
    Odpowiedz
  • Re: Czy sakrament udzielony wbrew woli człowieka jest skuteczny?|tia 13.02.2020, 20:02

Mylisz się. Hańbą dla Kościoła jest to, że nie korzysta z biblijnego wzorca - Jana Chrzciciela. Jan nie udzielał chrztu noworodkom, a Jezus nie nakazał chrzcić noworodków. Biblijny wzorzec odnosi się do woli człowieka. Człowiek musi chcieć przyjąć rzekomy dar boży, a nie mu przymusem narzucać. A do żłobka mnie nie zapisano. Do przedszkola chodziłem, bo moja mama miała prawny obowiązek zapewnić mi opiekę podczas jej niemożności sprawowania opieki nade mną. Oczywiste jest też to, że moja mama nie chciała, abym pozostał sam w domu, bo więcej by się o mnie martwiła niżby rzetelnie pracowała zawodowo.
    Odpowiedz
  • Re: Czy sakrament udzielony wbrew woli człowieka jest skuteczny?|pismac 13.02.2020, 20:08

Mylisz się. Hańbą dla Kościoła jest to, że nie korzysta z biblijnego wzorca - Jana Chrzciciela. Jan nie udzielał chrztu noworodkom, a Jezus nie nakazał chrzcić noworodków. Biblijny wzorzec odnosi się do woli człowieka. Człowiek musi chcieć przyjąć rzekomy dar boży, a nie mu przymusem narzucać. A do żłobka mnie nie ...

Jest wiele konfesji protestanckich, które chrzczą dorosłe osoby.

Słuchał Pan wykładów Fabiana Błaszkiewicza, byłego jezuity? Bardzo ciekawie i prosto mówi facet. Materiały można znaleźć na #yt.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Fabian_Błaszkiewicz
    Odpowiedz
  • Re: Czy sakrament udzielony wbrew woli człowieka jest skuteczny?|tia 13.02.2020, 20:19

Jest wiele konfesji protestanckich, które chrzczą dorosłe osoby.

Słuchał Pan wykładów Fabiana Błaszkiewicza, byłego jezuity? Bardzo ciekawie i prosto mówi facet. Materiały można znaleźć na #yt.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Fabian_Błaszkiewicz

Nie słuchałem i jakoś niekoniecznie chce mi się ich słuchać, bo nie jestem osobą wierzącą w jakiekolwiek bóstwa, po prostu przestałem lubić zabobony.
    Odpowiedz
  • Re: Czy sakrament udzielony wbrew woli człowieka jest skuteczny?|Beta 13.02.2020, 20:32

Mylisz się. Hańbą dla Kościoła jest to, że nie korzysta z biblijnego wzorca - Jana Chrzciciela. Jan nie udzielał chrztu noworodkom, a Jezus nie nakazał chrzcić noworodków. Biblijny wzorzec odnosi się do woli człowieka. Człowiek musi chcieć przyjąć rzekomy dar boży, a nie mu przymusem narzucać. A do żłobka mnie nie ...

" Do przedszkola chodziłem, bo moja mama miała prawny obowiązek zapewnić mi opiekę podczas jej niemożności sprawowania opieki nade mną. "
    A ochrzczony zostałeś właśnie z woli Twojej mamy, która przed wspólnotą Kościoła poprosiła o Twój chrzest i zobowiązała się, że wychowa Cię właśnie zgodnie z nauką Kościoła.
    Idąc Twoim tokiem rozumowanie, hańbą dla Twojej mamy/rodziców jest to, że Cię ochrzczono.
    Może zamiast wylewać żółć na Kościół, miej pretensję do rodziców.

A tak na marginesie, gdy dorośli przyjmowali chrzest, czynili to całymi rodzinami (masz to w Biblii), więc chrzczono także dzieci.

Odpowiedz
  • Re: Czy sakrament udzielony wbrew woli człowieka jest skuteczny?|mariaelena 13.02.2020, 20:34

" Do przedszkola chodziłem, bo moja mama miała prawny obowiązek zapewnić mi opiekę podczas jej niemożności sprawowania opieki nade mną. "
    A ochrzczony zostałeś właśnie z woli Twojej mamy, która przed wspólnotą Kościoła poprosiła o Twój chrzest i zobowiązała się, że wychowa Cię właśnie zgodnie z nauką Kościoła.
    Idąc Twoim tokiem rozumowanie ...

^^^
    Odpowiedz
  • Re: Czy sakrament udzielony wbrew woli człowieka jest skuteczny?|tia 13.02.2020, 21:12

Idąc Twoim tokiem rozumowanie ...

Rodzice mi mówią, żebym miał pretensje do śp. babci, bo ona naciskała na chrzest. Rodzice do kościoła nie chodzili, mnie nie zmuszali, babcia się tylko głowiła i od czasu do czasu przekupywała mnie, że jak z nią pójdę to napiecze racuchów z jabłkami, a że mało co jadłem, bo mięsa, egotycznych owoców i wyrobów mlecznych nie lubiłem, to nie mogłem się doczekać końca mszy św., bo podniebienie pamiętało ten najsmaczniejszy kąsek. Nikt nie piecze takich racuchów jak piekła śp. babcia, a najgorsze co mi zrobiła, to zabrała przepis do grobu, pomimo że prosiłem, aby pozwoliła mi patrzeć, ale przeganiała mnie z kuchni, bo to była jej jedyna tajemnica wodząca mnie na pokuszenie ku kościołowi.
    Odpowiedz
  • Re: Czy sakrament udzielony wbrew woli człowieka jest skuteczny?|tia 13.02.2020, 21:31

Rodzice mi mówią, żebym miał pretensje do śp. babci, bo ona naciskała na chrzest. Rodzice do kościoła nie chodzili, mnie nie zmuszali, babcia się tylko głowiła i od czasu do czasu przekupywała mnie, że jak z nią pójdę to napiecze racuchów z jabłkami, a że mało co jadłem, bo mięsa ...

O kurczę, nie ma przypadków, są tylko znaki, przecież ona zawsze piekła racuchy na smalcu, bo pamiętam jak mnie po smalec wysyłała, a ja głupi na oleju rzepakowym piekłem. Czasem wylewność popłaca. Jutro piekę racuchy z jabłkami na smalcu.
    Odpowiedz
  • Re: Czy sakrament udzielony wbrew woli człowieka jest skuteczny?|tia 13.02.2020, 21:37

O kurczę, nie ma przypadków, są tylko znaki, przecież ona zawsze piekła racuchy na smalcu, bo pamiętam jak mnie po smalec wysyłała, a ja głupi na oleju rzepakowym piekłem. Czasem wylewność popłaca. Jutro piekę racuchy z jabłkami na smalcu.

A i jeszcze muszę sobie kupić patelnię stalową, bo pamiętam, że teflonowego wynalazku to ona nigdy nie uważała za wynalazek poprawiający smak potraw, a być może to ma istotne znaczenie dla potraw.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook