Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Czy przełożonym Sikorskiego jest Putin?

dodano: 24.10.2013, 20:42
akcje wątku: drzewko

Cytat z wypowiedzi min. Radosława Sikorskiego zaraz po negatywnym dla Polski wyroku Trybunału w Strasburgu: 

"Polacy, w tym rząd polski, nie ustaną w wysiłkach na rzecz wyjaśnienia wszystkich aspektów tej odrażającej zbrodni i pełnej rehabilitacji ofiar."

Ja wiem, że Rosjanie nazywają to 'rehabilitacją' - ale po polsku rehabilitacja dotyczy kogoś niesłusznie SKAZANEGO. A ciekawe, czy p. Sikorski uważa, że w tej chwili zamordowani w Katyniu są trochę winni - skoro mówi o "pełnej rehabilitacji?

• Re: Czy przełożonym Sikorskiego jest Putin?|ignacyk 24.10.2013, 21:07
    Ten ważniejszy Sikorski zgodził się w 1941 r. na gorsze sformułowanie o "amnestii" wobec prześladowanych w ZSSR Polaków. Oburzenie było gwałtowne.Rehabilitacja - to nie to samo, a jednak ciągle brzmi niezręcznie, bo zakłada, że Sowieci mieli jakąś legalna jurysdykcję nad naszymi jeńcami... Czy wyobrażamy sobie "rehabilitowanie ofiar nazizmu"?
    Odpowiedz
  • Re: Czy przełożonym Sikorskiego jest Putin?|Henryk Krzyżanowski 24.10.2013, 21:12

Ten ważniejszy Sikorski zgodził się w 1941 r. na gorsze sformułowanie o "amnestii" wobec prześladowanych w ZSSR Polaków. Oburzenie było gwałtowne.Rehabilitacja - to nie to samo, a jednak ciągle brzmi niezręcznie, bo zakłada, że Sowieci mieli jakąś legalna jurysdykcję nad naszymi jeńcami... Czy wyobrażamy sobie "rehabilitowanie ofiar nazizmu"?

To prawda - gen. Sikorski tłumaczył, że to był warunek, z którego Rosjanie nie chcieli zrezygnować. A krytycy twierdzili, że owszem, trzeba się było postawić. Ten dylemat tylko historycy mogą rozstrzygać.
    Odpowiedz
  • Re: Czy przełożonym Sikorskiego jest Putin?|Polipid3 24.10.2013, 21:29
    To tylko braki w ogładzie pana licencjata Sikorskiego.
    Odpowiedz
  • Re: Czy przełożonym Sikorskiego jest Putin?|Polipid3 24.10.2013, 21:30

To tylko braki w ogładzie pana licencjata Sikorskiego.

współczesnego Sikorskiego (a nie zmieniał nazwiska czasami?)
    Odpowiedz
  • Re: Czy przełożonym Sikorskiego jest Putin?|Henryk Krzyżanowski 24.10.2013, 21:47

współczesnego Sikorskiego (a nie zmieniał nazwiska czasami?)

Sądzę, ze nie zmieniał - w liceum był finalistą olimpiady języka angielskiego, którą już wówczas prowadziłem i nazywał się tak jak dziś.
    Odpowiedz
  • Re: Czy przełożonym Sikorskiego jest Putin?|Teofila (w podróży) 24.10.2013, 21:50
    !
    Wierzę w Boga w Chrystusie obecnym w Kościele.
    Odpowiedz
  • Re: Czy przełożonym Sikorskiego jest Putin?|Mamucha 24.10.2013, 22:47
    Mnie też słowo "rehabilitacja" w tym kontekście bardzo razi. Uważam je za niestosowne. Czy bohaterowie i męczennicy potrzebują zrehabilitowania się?! W jakim zakresie? Przecież oni umarli niewinnie jak święci! Niech lepiej polski rząd nie ustaje w wysiłkach, by zbrodnia została uznana za ludobójstwo, a winni zbrodni jednoznacznie wskazani i potępieni.
    Mamucha
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook