Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Czy powinniśmy nazywać się Żydami ?

dodano: 16.04.2014, 12:45
akcje wątku: drzewko

Przy każdej niemal okazji (jak i również bez okazji) przypominają nam o żydowskim pochodzeniu Pana Jezusa, Matki Boskiej czy chociażby Apostołów.
Nie wykazują przy tym cienia żenady pomimo tego iż to właśnie oni wydali Go na śmierć, z Jego męczeństwa uczynili festyn ludowy, opluli w talmudzie i na opozycji (eufemizm) wobec Dobrej Nowiny zbudowali współczesny judaizm rabiniczny.
Z jednej strony dziwi mnie tak daleko posunięty brak umiaru, (że o braku elementarnej przyzwoitości nie wspomnę) ale w sumie widząc jak skuteczne jest to zagranie - przestaję się dziwić. O skuteczności świadczy chociażby to iż tego typu "argument" przywoływany bywa chociażby w kontekście nadreprezentacji, asymetrii czy dysproporcji w tzw. "stosunkach" polsko-żydowskich. Nawet w wątku rocznicowym na prawicowym forum poświęconym piętnastoletniemu letniemu dziecku - ofierze zbrodni żydowskiej pojawił się tego typu "argument".
Dodam iż nie pojawiły się w w/w wątkach tezy jakoby WSZYSCY Żydzi byli źli z definicji.
W związku z tym mam kilka pytań.
Po pierwsze czy zmuszeni ciągłymi atakami, zabierając głos na ich temat mamy na samym wstępie zaczynać od tłumaczenia się, że nie jesteśmy antysemitami.
Czy takie dotychczasowe zasady dyskursu są w porządku. Oni z nieprawdopodobną determinacją przypisują nam niemieckie zbrodnie a my nakreślając cały kontekst przypominając
o żydowskich masowych zbrodniach na samym wstępie zaznaczamy iż nie będąc zachwyconymi ich zbrodniami - nie przypisujemy ich wszystkim Żydom a broń Boże nie obciążamy odpowiedzialnością za nie Apostołów ?
Ważny jest całościowy kontekst. Pamiętajmy iz to własnie oni permanentnie generalizują przypisując nam nagminne palenie żydowskich dzieci
czy grzebanie w jelitach gnijących trupów. Natomiast hasło "Nie przepraszam ze Jedwabne" jest karaną mową nienawiści.
Czy żydowskie pochodzenie Pana Jezusa czy Matki Boskiej to ostateczny argument potwierdzający tezę o tym iż Żydzi są nadludźmi i przysługują im wyjątkowe prawa ?
Dlaczego akurat Polacy, którym Żydzi wyrządzili tyle krzywd a jednocześnie tak wiele zawdzięczają są ofiarami tak szczególnej ich troski ?
Chciałbym nie koncentrować się na kwestii unii hipostatycznej ani tym bardziej na tym kto jest potomkiem Aramejczyków.
Także kwestia przekazu zrozumiałego dla ówczesnych (siedem dni mogących oznaczać siedem okresów trwających miliony czy nawet miliardy lat ;
kwestia narodu wybranego - czy dotyczy to Żydów czy tych co przyjmą Dobrą Nowinę) - tego typu biblijne kwestie zasługują na oddzielne opracowanie albo co najmniej oddzielny wątek.
Bardziej interesuje mnie to czy biologizm jest domeną cywilizacji łacińskiej czy może raczej domeną innej cywilizacji gromadnościowej ?
Abstrahując od tematu - o czym świadczy żydowskie pochodzenie Finklesteina, Sacka, Dory Kacnelson, Szenicera i wielu innych ?
Czy to także "argument" na rzecz wrodzonej wyższości tych, którzy nienawidzą takich "odszczepieńców" ?
Dodam tylko iż dla promowania czy obrony powyższych wydatnie przyczynili się "antysemici".
PS Jan Paweł II do wszystkich wychodził z posłaniem miłości ale tylko Żydzi tak permanentnie tego nadużywali (i nadużywają) . Kiedy nasz Papież jednoznacznie poparł Palestyńczyków - ci zachowali znacznie więcej umiaru, że o klasie czy elementarnej przyzwoitości nie wspomnę.
PS To nie Żydzi (w ich biologicznym "rozumieniu") są narodem wybranym tylko ci co
przejęli Dobrą Nowinę.
PS PS
W czasach kiedy to za sprawą Żydów dzieją się takie rzeczy jak opisane poniżej
nazywanie się Żydem ma swoją wymowę :
Polski historyk ŚP dr Ratajczak został zaszczuty ze skutkiem smiertelnym za samo tylko zacytowanie tez niezgodnych z obowiązującą wersją historii. Inny historyk został pobity (także ze skutkiem śmiertlenym) zaraz po opublikowaniu ksiązki historycznej nt koncepcji judeopolonii. W USA Franciszek Waluś został oskarżony
o to, że jako gestapowiec znęcał się nad Zydami. Żydowski autorytet - Szymon Wiesenthal "wystarał się" o kilkunastu swiadków, którzy sugestywnie (niemal jak Gross) opisywali jakich to makabrycznych zbrodni dokonywał Waluś. Potem okazało się, że w żaden sposób nie mógł być gestapowcem ponieważ w tym czasie przebywał "na robotach" w Niemczech, miał 17 lat
a w dodatku był bardzo niskiego wzrostu. Łaskawie go uniewiniono. W trakcie całej tej skoordynowanej akcji miał dwa zawały, dorobek zycia stracił w związku z kosztami prawnymi
a żydowska bojówka oblała mu twarz kwasem.
W Polsce wyrzucono z pracy dziekana, który ośmielił się na konferencje naukową zaprosić historyka prostującego kłamstwa Grossa (stało sie to po donosie Klausa Bachmana - dziennikarza Gazety Wyborczej). Nie tak dwano wyrzucono z PANu prof Jasiewicza.
Z młodych ludzi uczyniono przestępców za hasło "nie przepraszam za Jedwabne"
inych aresztowano za to, że podczas wykładu innego zbrodniarza pochodzenia zydowskiego -
Baumana stali w pobliżu sali wykładowej ze zdjęciami ofiar stalinwskiego teroru
( na innym wykładzie Baumana kiedy młodzi ludzie wykrzykiwali hasła o radykalnym wydźwięku antykomunistycznym uzyto wobec nich antyterrorystów) etc etc
Polacy swój margines rozliczali począwszy już od czasów wojny. Kolaboranci współpracujący z Niemcami w eksterminacji Zydów byli nawet skazywani na smierć i w warunkach okupacji
wykonywano te wyroki. Żydzi swoich zbrodniarze chronią. Szlomo Morel do ostatnich swych dni nie tylko był nietykalny ale pobierał emeryturę wielokrotnie przewyższającą emerytury tych nielicznym, którym udało się przeżyć (liczba jego ofiar smiertelnych liczona jest w tysiącach).
Z ludzi takich jak Bauman (namawiał do zabijania nie tylko działaczy antysowieckich ale takze ich dzieci) czyni się autoryet moralny. Żydzi zabili także dziecko Bolesława Piaseckiego. To oczywiście o niczym nie świadczy gdyż zwyrodnialcy mogą się "przydarzyć" w każdym narodzie.
Natomiast to, ze wielu z nich zaangażowanych było w próby przerzutu sprawców do Izraela, następnie po zablokowaniu przez ojca - angazowali sięw to zeby sprawcom większej krzywdy nie uczyniono no i duża grupa zangażowana była w dręczenie ojca, który przez lata przekonany był iż syna "tylko" porwano to już są fakty znamienne.
Z żydowskich zwyrodnialców - braci Bielskich (m.in. wymordowali całą polską wioskę) uczyniono ... "bohaterów" i nakręcono o nich panegiryczny film fabularny.

 • Re: Czy powinniśmy nazywać się Żydami ?|Elpis 16.04.2014, 14:04
  Aj, waj waj…, aj jaj, jaj… oj joj, joj – co tu się będzie działo?
  Gratuluję Tobie odwagi.
  Odpowiedz
 • Re: Czy powinniśmy nazywać się Żydami ?|observer1920 16.04.2014, 14:49
  Trochę się powtarzam bo te same pytania zadawałem na innych (także o podobnym profilu forach)
  Odpowiedz
 • Re: Czy powinniśmy nazywać się Żydami ?|observer1920 16.04.2014, 14:52

  Trochę się powtarzam bo te same pytania zadawałem na innych (także o podobnym profilu forach)


  Trochę się powtarzam bo te same pytania zadawałem na innych (także o podobnym profilu forach). Pozwalam sobie także zapytać o to czy to, że u nas zaszło "to" tak daleko (np na Litwie nie mowy o takim opluwaniu czy przejmowaniu mienia) nie jest skutkiem "polityczki" ustępstw, przepraszania etc I czy nie pora wyciągnąć wnioski ...
  Odpowiedz
 • Re: Czy powinniśmy nazywać się Żydami ?|Elpis 16.04.2014, 14:55

  Trochę się powtarzam bo te same pytania zadawałem na innych (także o podobnym profilu forach)


  Nie powtarzasz się, nikt kto podejmuje ten problem się nie powtarza – wydaje się, że będzie on aktualny aż do skończenie świata, albo, wersja…
  Żydzi w Jezusie Chrystusie uznają Boga i Mesjasza którego obiecywano im przez proroków i na którego czekali.
  Módlmy się więc w Wieki Piątek o to bardzo gorąco.
  Odpowiedz
 • Re: Czy powinniśmy nazywać się Żydami ?|Elpis 16.04.2014, 15:01

  Nie powtarzasz się, nikt kto podejmuje ten problem się nie powtarza – wydaje się, że będzie on aktualny aż do skończenie świata, albo, wersja…
  Żydzi w Jezusie Chrystusie uznają Boga i Mesjasza którego obiecywano im przez proroków i na którego czekali.
  Módlmy się więc w Wieki Piątek o to bardzo gorąco.


  Żydzi to w sumie bardzo tragiczny naród – nieszczęśliwy, być może w ten sposób leczą swoje bóle. Tragiczny – bo przegapił czas swego nawiedzenia. Jednak, wszystko to musiało przyjść, aby się wypełniły pisma.
  Odpowiedz
 • Re: Czy powinniśmy nazywać się Żydami ?|observer1920 16.04.2014, 15:13
  Na marginesie ciekawostki nt Zydów :

  Pierwsze kontakty z Żydami rozpoczęły się juz 1000 lat temu. Na ziemie Polan przybywali wtedy handlarze niewolników pochodzenia zydowskiego.
  Żydzi będąc prześladowanymi w całej ówczesnej Europie w Rzeczpospolitej cieszyli się daleko posuniętą autonomią. Posiadali własny sejm - Waad (sejm czterech ziem), własne samorządy, własne sądy. Ciekawostka - owe sądy najwięcej skazały nie morderców, nie złodziei a tych Zydów, którzy chcieli się zasymilować. Kolejna ciekawostka - kary za to "przestępstwo" były radykalne nawet jak na owe czasy. Były to często kary smierci wykonywane w bardzo okrutny sposób.

  Po nocy kryształowej w Niemczech inne kraje odmówiły przyjęcia żydowskich uchodźców bo ...
  w tych krajach miało być Żydów za dużo. W Polsce gdzie mniejszość żydowska była najliczniejsza
  - przyjęto owych uchodźców(podobnie było wcześniej z uchodźcami z bolszewickiej Rosji).
  Podczas wojny statek wypełnoiny żydowskimi uchdźcami, stojący "na redzie" portu Nowy Jork
  został odesłany do Niemiec.

  II RP przeszkoliła i uzbroiła żydowską bojówkę - Irgun Cwai Leumi, która to potem obok Hagany stała się podstawą izraelskich sił zbrojnych (IDF).

  W II RP działało szerokie spektrum żydowskich bojówek. Od faszyzującego Betaru az po komunistyczne stalinowskie agentury(składające się głównie z Żydów).
  Po sowieckiej napaści 17 09 39 Żydzi na Kresach zaangażowali się masowo w prześladowania Polaków. Począwszy od bardzo okrutnych a często wręcz zwyrodniałych mordów poprzez sporządzanie list Polaków przeznaczonych do wywózki pociągami śmierci az do konwojowania
  na stacje kolejowe. Przedstawiciele innych mniejszości zamieszkujących te ziemie zaraz po wkroczeniu okupanta ze Wschodu także zachowywali się niegodnie. Jednak skala współudziału w prześladowaniach nie była az tak monstrualna jak w przypadku Żydów. Poza tym dosyć szybko zorientowali się, ze jednak II RP nie była taka najgorsza w porównaniu z sowieckim "rajem".
  No i byli bardzo zawiedzeni tym, że nie dokonali masowego awansu cywilizacyjnego ponieważ miejsce eksterminowanych polskich elit zajęli głównie Żydzi.

  Znanych jest zaledwie kilka (sic!) przypadków pomocy jakiej Żydzi udzielili Polakom eksterminowanym podczas sowieckiej okupacji. Podkreślić należy, że z całym szacunkiem dla szlachetnego czynu - ostrzeżenie Polaków (bo na tym polegała zwykle ta pomoc) nie sutkowały
  tak drastycznymi karami jak te, które groziły Polakom za pomoc Żydom. Polacy ukrywający Żydów przez lata, dzień po dniu ryzykowali życie swoje i swojej całej rodziny (sic!). Dla uratowania jednego Zyda ryzykowało średnio 10 Polaków. Liczba uratowanych Żydów oceniana jest
  różnie. Uczciwe szacunki mówią o kiludziesięciu lub nawet kilkuset tysiącach.
  Świat oburza się z powodu postawy Polaków ...

  Podczas tłumienia powstania w getcie zginęło 10 (słownie -dziesięciu) Niemców. Powstańcy warszawscy zabili w/g różnych szacunków od 2 do 10 tys Niemców (do tego kilka tys zaginionych, z których większość zapewne także zginęła podczas owych walk).
  Świat oburza się z powodu postawy Polaków a jednocześnie zachwyca bohaterską postawą Żydów. Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych podczas wygłaszania przemówienia zorientował się, ze nie przyjechał na rocznicę powstania getcie tylko na rocznicę powstania warszawskiego ...

  Zaraz po wojnie Żydzi stanowili mniej niż 1 % obywateli Polski, natomiast w warstwie kierowniczej UB było ich prawie 40 %(trudno policzyć ilu było takich, którzy z różnych powodów ukrywali swe pochodzenie)."Ochotnik do Auschwitz" - rtm Pilecki stwierdził, że ten obóz to była dziecinna igraszka porównaniu z UB.
  Obóz w Oświęcimiu powstał w celu eksterminacji polskich elit. Pierwsi Żydzi pojawili się
  w Brzezince znacznie później. Najpierw usunięto Karmelitanki z Oświęcimia, potem krzyże
  a wreszcie zażądano usunięcia krzyża znajdującego się nieopodal bo ... obraża to Żydów.
  W okupowanej Palestynie sąsiadują ze sobą świątynie, cmentarze czy symbole religijne żydowskie, chrześcijańskie a nawet muzułmańskie.

  Niemieccy osadnicy nasyłanie często w celu skuteczniej germanizacji polonizowali się masowo. Żydzi bardzo rzadko czy wręcz jak twierdzi jeden z działaczy żydowskich - nie polonizowali się wcale.
  W roku 1901 na wielkim wiecu Żydów poznańskich, znany działacz polityczny, Jaffe, powiedział do zebranych:

  “Zwracam uwagę na stanowisko, jakie my, Żydzi zajmujemy na pruskim wschodzie. Przed prawie tysiącem lat przodkowie nasi przed grozą prześladowań przywędrowali z Zachodu do Polski. Nigdy nie wyparli się sprawy niemieckiej, po niemiecku mówili, mówili niemczyzną swej francuskiej i szwabskiej ojczyzny, kiedy ojcowie niejednego, co nas odsądza od niemczyzny, głęboko jeszcze tkwili w słowiańszczyźnie.
  A kiedy ten tu kraj przyłączono do Prus, wtedy to ojcowie nasi przejęli na swoje barki wielką część kulturalnego dzieła. Jeżeli miasta poznańskie stały się głównie warowniami niemszczyzny, to właśnie ojcowie nasi spełnili w tym kierunku dobrą, a może najlepszą część pracy. Tysiącami polonizowali się chrześcijańscy Niemcy, lecz żaden Żyd tego nie zrobił i nie zerwał związku swego z niemiecką ideą. Nie tylko więc stoimy na naszym prawie, ale stoimy też na szmacie ziemi, którą pomogliśmy zniemczyć, a na to dziś głównie kładziemy nacisk.”

  W ciągu ostatnich 1000 lat Żydów wyganiano 47 razy. Z Polski zostali wygonieni (częściowo) tylko przez reżim komunistyczny jaki sami w Polsce instalowali. Rządził wtedy PRL-em Władysław Gomółka, którego żoną była Żydówka. W czasach kiedy Polska była niepodległa
  obdarzani byli niebywałymi gdziekolwiek indziej prawami. Natomiast dziś na swiecie a co "ciekawsze" także w Polsce nagłaśnia się tzw "pogromy". Niestety nie mówi sie o tym, że np.
  "pogrom" w Przytyku poprzedzony był przez terroryzowanie mieszkańców a nawet chłopów przyjeżdżających na targ przez grupy przestępcze, których działania skorelowane były
  z działaniem sklepikarzy. Bezpośrednim powodem zajść było zabicie przez Zydów polskiego chłopa. Po wojnie próbowano sprowokować Polaków do podobnych zajść w Krakowie raz w Rzeszowie. W związku z tym iz pomimo tego iż ogólnie wiadomym było masowe i niebywale gorliwie zaangażowanie Zydów w instalowanie okupacji sowieckiej - te prowokacje nie udały się.
  W związku z tym w Kielcach okupant komunistyczny sam zorganizował mord na ludności żydowskiej. Funkcjonariusze aparatu represji (także umundurowani) wdarli się do budynku zajmowanego przez Zydów i po strzelaninie zabili kilkudziesięciu Zydów.
  Nie do końca wyjaśnioną (nie mówiąc już o rzeczowej analizie) kwestią jest nadreprezentacja Żydów także w kieleckich strukturach komunistycznej władzy. Nie trzeba być zawodowym historykiem żeby wiedzieć, że w realiach powojennych niemożliwym byłoby wykonanie takiej zbrodni bz co najmniej wiedzy ówczesnej władzy.

  "... Żydami z pochodzenia byli: prezydent miasta Kielce - Tadeusz Zarecki, szef Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego - Andrzej Kornecki (Dawid Kornhendler), zastępca szefa Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego - Albert Gruenbaum, szef Sekretariatu Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego - Eta Lewkowicz-Ajzenman, dowódca, szef wydziału personalnego WUBP Kwaśniewski, dowódca oddziału wojskowego wysłanego na pomoc Żydom na Plantach - major Konieczny (Dane za "Antyżydowskie wydarzenia kieleckie 4 lipca 1946 roku. Dokumenty i materiały". Kielce 1994, t. II, s. 139, 81,102,106; "Zabić Żyda. Kulisy i tajemnice pogromu kieleckiego 1946", oprac. T. Wiącek, Kraków 1992, s. 6 i 11; K. Kąkolewski: "Komunistyczny antysemityzm, "Gazeta Polska" 6 czerwca 1996 r.). Do komunistów żydowskiego pochodzenia w Kielcach należeli m.in.: I sekretarz KW PPR Jan Kalinowski i kierownik wydziału Organizacyjnego PPR Julian Lewin (wg K. Urbański: "Kieleccy Żydzi", Kraków 1993, s. 191)..."
  W czasie pogromu w Kielcach przebywał żydowski zbrodniarz komunistyczny przysłany tam z Warszawy - Adam Humer.
  Historyk - Johnson stawia ciekawą tezę dotyczącą tego, że Stalin czynił Żydów wykonawcami swoich antysemickich
  zarządzeń ...

  W czasach holokaustu kolaboracja samych Zydów budzi bezgraniczne zdumienie nie tylko swoją masową skalą ale też tym iż Żydzi nawet własne rodziny wysyłali pociagami smierci.
  Jednak symblem kolaboracji czy coraz częściej wręcz wykonacami holokaustu czyni się Polaków
  (czasem wspólnie z niezidentyfikwanymi narodowościowo "nazistami") ...

  Jeden z prezydentów przepraszał Żydów w Jedwabnem, drugi przy tej samej okazji nawał nas narodem sprawców (ojciec pierwszego był żydowskim ubowcem, drugiego żona jest żydówką, której rodzice byli funcjonariuszami Ministerstwa "Bezpieczeństa" Publicznego w czasach stalinowskich zbrodni).
  Niemiecki (sic!) polityk za nazwanie podobnie Niemców musiał podac się do dymisji.
  Cała nagonka (akcja "Jedwabne") rozpoczęła się od książki Grossa. Autor ten przed wyjazdem z Polski donosił na swych kolegów. W swojej książce oparł się m.in. na "relacji" żydowskiego UBeka, który opluwając swe ofiary próbował w ten sposób się "wybielić".Epatuje takimi "faktami" jak gra "w piłkę" głową obciętą Żydówce. Potem okazało się, że owa Zydówka przeżyła wojnę. Kiedy spytano Grossa czemu w swej książce opisuje
  znowu bardzo sugestywnie "fakt" obcięcia Żydówce jezyka tylko dlatego, że mówiła w języku jidisz skoro wiadomo ponad wszelką wątpliwość iż była to UBecka fałszywka - ten stwierdził
  iż to ...
  nieprawda utrafiona (sic). Autora tego nagrodzono "literacką" nagrodą Nike, redaktor naczelny Gazety Wyborczej - Adam Michnik (syn działacza stalinowskiej agentury - Ozjasza Szechetra a jednocześnie brat przyrodni stalinwskiego mordercy sądowego) nazwał Grossa godnym następcą Mickiewicza, dziennikarka TVN (założonej przez żydowskiego pochodzenia agentów WSI) porównała Grossa do Papieża.
  W XX wieku zamordowanych zostało w/g różnych szacunków od 160 do 200 mln ludzi. Jako jedyny i wyjatowy uznaje się holokaust, którego liczba ofiar to 6 mln. W tym wypadku nie mowy o róznych szacunkach. Jeśli jakikolwiek historyk opublikuje badania, z których wynika inna liczba to "podpada pod paragraf" - negacjonizmu holokaustu. Polski historyk ŚP dr Ratajczak został zaszczuty ze skutkiem smiertelnym za samo tylko zacytowanie tez niezgodnych z obowiązującą wersją historii. Inny historyk został pobity (także ze skutkiem śmiertlenym) zaraz po opublikowaniu ksiązki historycznej nt koncepcji judeopolonii. W USA Franciszek Waluś został oskarżony
  o to, że jako gestapowiec znęcał się nad Zydami. Żydowski autorytet - Szymon Wiesenthal "wystarał się" o kilkunastu swiadków, którzy sugestywnie (niemal jak Gross) opisywali jakich to makabrycznych zbrodni dokonywał Waluś. Potem okazało się, że w żaden sposób nie mógł być gestapowcem ponieważ w tym czasie przebywał "na robotach" w Niemczech, miał 17 lat
  a w dodatku był bardzo niskiego wzrostu. Łaskawie go uniewiniono. W trakcie całej tej skoordynowanej akcji miał dwa zawały, dorobek zycia stracił w związku z kosztami prawnymi
  a żydowska bojówka oblała mu twarz kwasem.
  W Polsce wyrzucono z pracy dziekana, który ośmielił się na konferencje naukową zaprosić historyka prostującego kłamstwa Grossa (stało sie to po donosie Klausa Bachmana - dziennikarza Gazety Wyborczej). Nie tak dwano wyrzucono z PANu prof Jasiewicza.
  Z młodych ludzi uczyniono przestępców za hasło "nie przepraszam za Jedwabne"
  inych aresztowano za to, że podczas wykładu innego zbrodniarza pochodzenia zydowskiego -
  Baumana stali w pobliżu sali wykładowej ze zdjęciami ofiar stalinwskiego teroru
  ( na innym wykładzie Baumana kiedy młodzi ludzie wykrzykiwali hasła o radykalnym wydźwięku antykomunistycznym uzyto wobec nich antyterrorystów) etc etc
  Polacy swój margines rozliczali począwszy już od czasów wojny. Kolaboranci współpracujący z Niemcami w eksterminacji Zydów byli nawet skazywani na smierć i w warunkach okupacji
  wykonywano te wyroki. Żydzi swoich zbrodniarze chronią. Szlomo Morel do ostatnich swych dni nie tylko był nietykalny ale pobierał emeryturę wielokrotnie przewyższającą emerytury tych nielicznym, którym udało się przeżyć (liczba jego ofiar smiertelnych liczona jest w tysiącach).
  Z ludzi takich jak Bauman (namawiał do zabijania nie tylko działaczy antysowieckich ale takze ich dzieci) czyni się autoryet moralny. Żydzi zabili także dziecko Bolesława Piaseckiego. To oczywiście o niczym nie świadczy gdyż zwyrodnialcy mogą się "przydarzyć" w każdym narodzie.
  Natomiast to, ze wielu z nich zaangażowanych było w próby przerzutu sprawców do Izraela, następnie po zablokowaniu przez ojca - angazowali sięw to zeby sprawcom większej krzywdy nie uczyniono no i duża grupa zangażowana była w dręczenie ojca, który przez lata przekonany był iż syna "tylko" porwano to już są fakty znamienne.
  Z żydowskich zwyrodnialców - braci Bielskich (m.in. wymordowali całą polską wioskę) uczyniono ... "bohaterów" i nakręcono o nich panegiryczny film fabularny.

  Antysemityzm jest prawnie zakazany. Wręcz jak to obrazuja powyższe przykłady (czubek góry lodowej) bardzo często bywa tak, że "antysemitami" nie są ludzie, którzy nie lubią Zydów tylko
  ludzie którzy nie są lubiani przez Żydów. Za pomocą walki z "antysemityzmem" brutalnie walczy
  się z wolnością słowa, badań naukwych etc Przeradza sie to często w działania antycywilizacyjne. Cywilizacja żydowska jest cywilizacja aprioryczną. Czyli zakłada się jaka tezę a potem niszcząc prawdę wszystko podporządkowuje się tej tezie Przykładem jest kuriozlane "sledztwo" jedwabieńskie. Kiedy wyniki najważniejszego elementu tegoż sledztwa w spektakularny sposób zaprzeczyły zakładanej tezie to ... wstrzymano ekshumację ze względów religijnych. Pomijam już to, ze na początku uczestniczyła w owej ekshumacji grupa rabinów
  i stronie zydowskiej owa ekshumacja nie przeszadzała ale ekshumacji będącej elementem śledztwa nie można wstrzymac ze wzgledów religijnych w Izraelu. W Polsce jak widac można.
  Zażądano wstrzymania prac ekshumacyjnych kiedy znaleziono setki łusek a jednocześnie okazało się, że do spalenia użyto setek litrów benzyny. Co do broni palnej uzytej w tej skali to chyba nie trzeba wyjasniac co to znaczy. Natomiast co do benzyny to Polacy milei zwykle
  po litrze ale nie benzyny tylko nafty a w miejscowym sklepie było kilka (sic) litrów nafty.
  Tymczasem cywilizacja łacińska jej cywilizacją aposterioryczną. Czyli najkrócej mówiąc najpierw poznajemy prawdę a potem formułujemy wnioski. W wypadku Jedwabnego sformułowano
  rażąco antypolskie wnioski a potem "sledztwo" i inne elementy tej nagonki podporządkowano sledztwu.

  Innym przykładem działań antycywilizacyjnych jest forsowanie zasady innych praw dla Żydów a innych dla Polaków. Przykładem jest to, że antysemityzm a nawet "antysemityzm" jest prawnie scigany a żydowski antypolonizm promowany i nagradzany. Kolejnym przykładem są wprost artykułowane postulaty "szczególnego" tratowania ZYDÓW poniewaz sa oni obdarzeni szczególną wrazliwością.

  Kolejnym przykładem jak to zasady cywilizacyjne przekładają się na stosunki polsko-zydowskie jest to, że cywilizacja łacińska jako cywilizacja personalistyczna nie tylko nie wymusza zachwań typu źle pojeta solidarność wobec kanali tylko dlatego że są naszymi rodakami(przywołany wczesniej przykład wręcz zabijania szmalcowników). Natomiast w przypadku cywilizacji gromadnosciowej jaka jest cywilizacja żydowska mamy do czynienia nie tylko z chronieniem bandytów pochodzenia żydowskiego ale wręcz z gloryfikacją.

  Jak już jesteśmy przy zasadach cywilizacyjnych to warto wspomnieć, ze Żydzi mający sporo do powiedzenia nt rasizmu oceniają wartośc człowieka w/g tego ile ma sobie krwi żydowskiej
  lub ( drugiej kolejności) na ile jest przydatny Zydom. W związku z tym iż przegrywają wojne demograficzną z rdzennymi mieszkańcami Palestyny (pozostałymi po fali zbrodni zydowskich)
  złagodzili nieco prawo "krwi". Ale wczesniej liczne były takie przypadki jak odmowa przyznania obywatelstwa synowi wysokiej rangi pilota - bohatera jednej z wojen toczonej przez Izrael ponieważ był dzieckiem owszem ojca Zyda ale matki gojki(zwrot ten używany przez Zydów wbec nie- Zydów ma wydźwięk jednoznacznie wartościujący)

  Jak juz wspomniałem wczesniej antysemityzm a częściej "antysemityzm" jest zwalczany w stricte totalitarny sposób.
  Natomiast antypolonizm jest tak wielopłaszczyznowy, że nie zawaham się stwierdzić iz bije wszelkie rekordy. Z antypolskich wypowiedzi znani sa liderzy żydowscy łacznie z premierami Izraela, naczelnymi rabinami czy szefami kongresów zydowskich. Do tego tysiące artykułów prasowych, książki o milionowych nakładach, filmy dokumentalne i fabularne etc etc
  Co wazniejsze antypolonizm w Polsce (sic) jest promowany, nagradzany etc
  Odpowiedz
 • Re: Czy powinniśmy nazywać się Żydami ?|Elpis 16.04.2014, 15:34

  Na marginesie ciekawostki nt Zydów :

  Pierwsze kontakty z Żydami rozpoczęły się juz 1000 lat temu. Na ziemie Polan przybywali wtedy handlarze niewolników pochodzenia zydowskiego.
  Żydzi będąc prześladowanymi w całej ówczesnej Europie w Rzeczpospolitej cieszyli się daleko posuniętą autonomią. Posiadali własny sejm - Waad (sejm czterech ziem), własne samorządy, własne sądy. Ciekawostka ...


  Zaraz wychodzę i nie mogę Ci podać konkretnych namiarów, ale warto posłuchać wykładów księdza profesora Chrostowskiego.
  Odpowiedz
 • Re: Czy powinniśmy nazywać się Żydami ?|Włóczykij 16.04.2014, 18:47
  Nie powinniśmy.
  A Pan Jezus ma tyle wspólnego ze współczesnymi Żydami, co Arystoteles ze współczesnym Grekiem.
  Odpowiedz
 • Re: Czy powinniśmy nazywać się Żydami ?|Elrond 16.04.2014, 18:47
  Nu ale Jezus nie byl Zydem ale Izraelita. Podobnie z NMP i apostolami. Zyd to pojecie stosunkowo nowe...
  Odpowiedz
 • Re: Czy powinniśmy nazywać się Żydami ?|Elpis 17.04.2014, 4:51

  Nu ale Jezus nie byl Zydem ale Izraelita. Podobnie z NMP i apostolami. Zyd to pojecie stosunkowo nowe...


  Tak, o tym mówi F. Koneczny.

  Tego samego zdania jest ks. W. Chrostowski i wspaniały ksiądz proboszcz Roman Kneblewski z sąsiedniej z parafii.
  Odpowiedz
 • Re: Czy powinniśmy nazywać się Żydami ?|waldens 17.04.2014, 15:55

  Nu ale Jezus nie byl Zydem ale Izraelita. Podobnie z NMP i apostolami. Zyd to pojecie stosunkowo nowe...


  Na pewno?

  Przecież Jezus pochodził z pokolenia Judy, więc był Żydem!

  Izraelem nazywano dziesięć północnych plemion, które rozproszyło się po wzięciu ich do niewoli przez Asyryjczyków.

  Dwa pozostałe pokolenia to Judejczycy i Beniaminici. To ich nazwano Żydami (od Judejczyków). Podobno do Judejczyków Rzymianie zaliczali Idumejczyków (którym był król Herod).

  To z pamieci, nie chce mi sie sprawdzac.
  Albowiem Bóg poddał WSZYSTKICH nieposłuszeństwu, aby WSZYSTKIM okazać swe miłosierdzie. (Rz 11:32, BT)
  Odpowiedz
 • Re: Czy powinniśmy nazywać się Żydami ?|osiol 17.04.2014, 9:35
  jesli juz to zydami (z malej) w sensie ostatecznego przymierza wlasnie z nami
  Odpowiedz
 • Re: Czy powinniśmy nazywać się Żydami ?|waldens 17.04.2014, 15:56

  jesli juz to zydami (z malej) w sensie ostatecznego przymierza wlasnie z nami


  Spotkalem sie z opinią, że nazwanie państwa judejskiego "Izraelem" jest co najmniej nadużyciem, jeśli nie oszustwem.
  Albowiem Bóg poddał WSZYSTKICH nieposłuszeństwu, aby WSZYSTKIM okazać swe miłosierdzie. (Rz 11:32, BT)
  Odpowiedz
 • Re: Czy powinniśmy nazywać się Żydami ?|osiol 17.04.2014, 17:05

  Spotkalem sie z opinią, że nazwanie państwa judejskiego "Izraelem" jest co najmniej nadużyciem, jeśli nie oszustwem.


  a co sam sadzisz na ten temat waldensie
  Odpowiedz
 • Re: Czy powinniśmy nazywać się Żydami ?|waldens 17.04.2014, 18:01

  a co sam sadzisz na ten temat waldensie


  Powinno się nazywać "Neoidumeojudea" czy jakoś tak.
  Albowiem Bóg poddał WSZYSTKICH nieposłuszeństwu, aby WSZYSTKIM okazać swe miłosierdzie. (Rz 11:32, BT)
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook