Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Czy Polska jest państwem totalitarnym?

dodano: 14.06.2021, 0:00
akcje wątku: drzewko

Autor: Annbis

Okres, w którym pojawił się koronawirus, zmanipulowana pandemia, lockown, szprycowanie i segregacja sanitarna to pandemiczny terroryzm, zamordyzm i niszczenie dorobku Polaków. Pokazał on przeciętnym Polakom, czym jest inżynieria społeczna, inżynieria socjalna, socjotechnika: zespół technik służących osiągnięciu określonych celów poprzez manipulację społeczeństwem. Innymi słowy jest to celowe, przemyślane przekształcanie społeczeństwa, co ma obecnie miejsce.

Socjotechnika stanowi jedną z najważniejszych form oddziaływania aparatu państwowego, partii politycznych i elity władzy na tych:

• których się już kontroluje;
  • których się pragnie kontrolować;
  • którzy przeszkadzają w sprawowaniu pożądanej kontroli.

Socjotechnika w Polsce była i jest stosowana nie dla dobra społeczeństwa, ale reżim totalitarny wykorzystał socjotechnikę do utrzymania władzy. Manipulacja władz rządzących prowadziła (prowadzi) do rozniecania negatywnych uczuć jak strach, agresja i nienawiść.

Socjotechnika w totalitaryzmie

Cechy ogólne

Państwa totalitarne dzięki połączeniu kontroli nad życiem społecznym z propagandą mogą stosować socjotechnikę w sposób pozornie niedostępny w społeczeństwach demokratycznych, lecz o podobnym polu działania. WŁADZA TOTALNA może KSZTAŁTOWAĆ MYŚLI swoich obywateli.

WŁADZA TOTALITARNA MOŻE KSZTAŁTOWAĆ UMYSŁY OBYWATELI ZAMIENIAJĄC ICH W BEZMYŚLNYCH WYKONAWCÓW JEJ WOLI. W takim społeczeństwie odpowiedniej selekcji faktów dokonuje powołana do tego celu cenzura, która służy ograniczeniu aspiracji obywateli. Równanie w dół jest korzystne dla totalitarnego społeczeństwa. Kontrola nad mediami (prasa, radio, kino i telewizja) pozwala na stosowanie najbardziej brutalnych technik manipulacji. Inżynieria społeczna daje władzy narzędzia potrzebne do preparowania uprawdopodobnionych kłamstw i wmawianie społeczeństwu domniemanych osiągnięć rządzącej partii. Sztaby speców od propagandy pracują nad sloganami mającymi utrwalić przywiązanie społeczeństwa do przywódcy. Oparte na socjotechnice organizowanie masowych imprez (wieców, pochodów) pozwala totalitarnym rządom na przekonanie obywateli, że wszyscy podzielają oficjalną ideologię.

Aby pokazać siebie w lepszym świetle władza totalitarna musi wskazać negatywne grupy odniesienia. Ich stereotyp budowany jest często poprzez tworzenie nowomowy. Przywódca reżimu doszukuje się w społeczeństwie grupy ludzi, którzy mają być wrogami. Są oni ośmieszani i uznawani za gorszych przez powszechnie uznane autorytety. Potem wrogowie niszczeni są fizycznie przez aparat represji.

Historyczne przykłady można znaleźć tutaj:

https://pl.wikipedia.org/wiki/In%C5%BCynieria_spo%C5%82eczna_(politologia)

Obecnie każdy z nas doświadcza na własnej skórze.

• Re: Czy Polska jest państwem totalitarnym?|Adalbert1241 14.06.2021, 10:16
    Zapewniam Panią że gdyby tak było żadna fasada nie byłaby pomalowana samowolnym grafitti.
    Odpowiedz
  • Re: Czy Polska jest państwem totalitarnym?|Annbis 14.06.2021, 10:21

Zapewniam Panią że gdyby tak było żadna fasada nie byłaby pomalowana samowolnym grafitti.

Bo, co? Na każdym rogu stałyby straże? O co chodzi?
    Czy w totalitaryzmie obywatele tacy zdyscyplinowani i karni?
    Odpowiedz
  • Re: Czy Polska jest państwem totalitarnym?|Adalbert1241 14.06.2021, 10:44

A koleje punktualne.
    Odpowiedz
  • Re: Czy Polska jest państwem totalitarnym?|Annbis 14.06.2021, 11:35

A koleje punktualne.

Jaki to ma związek?
    Odpowiedz
  • Re: Czy Polska jest państwem totalitarnym?|Adalbert1241 14.06.2021, 10:47

Straże? Po co. ? W totalitaryżmie to się załatwia inaczej. Pamięta Pani aferę mięsną https://pl.wikipedia.org/wiki/Afera_mi%C4%99sna ?
    Odpowiedz
  • Re: Czy Polska jest państwem totalitarnym?|Annbis 14.06.2021, 10:53

Straże? Po co. ? W totalitaryżmie to się załatwia inaczej. Pamięta Pani aferę mięsną https://pl.wikipedia.org/wiki/Afera_mi%C4%99sna ?

W totalitaryzmie nie mają czym się zajmować, tylko wyłapywaniem graficiarzy i wieszaniem ich po więzieniach?
    Odpowiedz
  • Re: Czy Polska jest państwem totalitarnym?|Adalbert1241 14.06.2021, 11:21

W totalitaryzmie nie mają czym się zajmować, tylko wyłapywaniem graficiarzy i wieszaniem ich po więzieniach?

Graficiarzy??? Po co. ?
    Odpowiedz
  • Re: Czy Polska jest państwem totalitarnym?|Annbis 14.06.2021, 11:29

Graficiarzy??? Po co. ?

Czy to: "Zapewniam Panią że gdyby tak było żadna fasada nie byłaby pomalowana samowolnym grafitti" - ja napisałam?
    Odpowiedz
  • Re: Czy Polska jest państwem totalitarnym?|Adalbert1241 14.06.2021, 11:40

Czy to: "Zapewniam Panią że gdyby tak było żadna fasada nie byłaby pomalowana samowolnym grafitti" - ja napisałam?

Czy ja gdzieś napisałem że graficiarzy wieszają w więzieniach??
    Odpowiedz
  • Re: Czy Polska jest państwem totalitarnym?|Annbis 14.06.2021, 11:45

Czy ja gdzieś napisałem że graficiarzy wieszają w więzieniach??

A jak skończyli bohaterowie "afery mięsnej"?
    Odpowiedz
  • Re: Czy Polska jest państwem totalitarnym?|Adalbert1241 14.06.2021, 12:26

A jak skończyli bohaterowie "afery mięsnej"?

Ok . Widać że Pani nie załapała o co chodzi traktując wszystko wprost. Może tak lepiej ?:))

Znaczy się koń to koń, siodlo to siodło , ostrogi to ostrogi , lanca to lanca a kawaleria to rodzaj wojska który z tym nie ma nic wspólnego.
    Odpowiedz
  • Re: Czy Polska jest państwem totalitarnym?|Annbis 14.06.2021, 13:37

Ok . Widać że Pani nie załapała o co chodzi traktując wszystko wprost. Może tak lepiej ?:))

Znaczy się koń to koń, siodlo to siodło , ostrogi to ostrogi , lanca to lanca a kawaleria to rodzaj wojska który z tym nie ma nic wspólnego.

Zaiste, widać nie dorównuję Twojej elokwencji i inteligencji.
    Odpowiedz
  • Re: Czy Polska jest państwem totalitarnym?|Adalbert1241 14.06.2021, 11:26
    Wyraźnie nie rozumie Pani istoty państwa totalnego, tego kto je tworzy, dla kogo i po co.

tutaj takie małe przypomnienie

"Totalitaryzm (dawniej też: totalizm, łac. totalis – cały, całkowity) – system rządów (reżim polityczny) oparty na obowiązującej wszystkich ideologii, w którym państwo w pełni kontroluje społeczeństwo i stara się nadzorować wszystkie aspekty życia publicznego i prywatnego na tyle, na ile jest to możliwe."

https://pl.wikipedia.org/wiki/Totalitaryzm

Nie wyczerpuje to tematu ale na początek może byc. Generalnie u podstaw leży przekonanie o możliwości ustanowienia tylko i wyłącznie przez człowieka raju na ziemi . Najogólniej.
    Odpowiedz
  • Re: Czy Polska jest państwem totalitarnym?|Adalbert1241 14.06.2021, 11:28

Wyraźnie nie rozumie Pani istoty państwa totalnego, tego kto je tworzy, dla kogo i po co.

tutaj takie małe przypomnienie

"Totalitaryzm (dawniej też: totalizm, łac. totalis – cały, całkowity) – system rządów (reżim polityczny) oparty na obowiązującej wszystkich ideologii, w którym państwo w pełni kontroluje społeczeństwo i stara się nadzorować wszystkie aspekty ...

Czyli ludzie dla "państwa" a nie państwo dla ludzi ( za ich pieniądze oczywiście).
    Odpowiedz
  • Re: Czy Polska jest państwem totalitarnym?|Annbis 14.06.2021, 11:36

Czyli ludzie dla "państwa" a nie państwo dla ludzi ( za ich pieniądze oczywiście).

Oczywiście. Czy ja napisałam gdzieś inaczej?
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook