Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Czy obraz Matki Boskiej jest przedmiotem czci religijnej?

dodano: 28.09.2019, 16:33
akcje wątku: drzewko

Autor: Miecz Damoklesa

Our password - freedom and brotherhood

Tak z ciekawości pytam.

I pytanie bonusowe: czy każdy wizerunek MB jest jest przedmiotem czci religijnej? Tzn. jeśli przypadkiem wydrukuje mi się na drukarce taki obraz (zamiast raportu za Q3) i wrzucę go do niszczarki, to czy czeka mnie bliskie spotkanie z prawnikami Ordo Bzduris?

• Re: Czy obraz Matki Boskiej jest przedmiotem czci religijnej?|MH 28.09.2019, 16:42
    Bardzo ciekawa kwestia. Od wieków dzieli chrześcijan.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ikonoklazm

… So maybe I'm blind. But I'm only human after all.
    Odpowiedz
  • Re: Czy obraz Matki Boskiej jest przedmiotem czci religijnej?|tia 28.09.2019, 16:58
    Niestety w Polsce chyba tak. Ludzie się modlą do obrazu, przykre to, ale nawet koleżanka mi powiedziała, że jedzie do Częstochowy, aby modlić się do obrazu Czarnej Madonny z dzieciątkiem, bo ma ważną intencję osobistą. Życzę jej, aby cudowny obraz jej pomógł.
    Bóg w osobach trzech: Ojciec - przestrzeń, Syn - materia, Duch Święty - energia. Jeżeli wierzyć, że w każdych mitach znajduje się ziarnko prawdy, to zastanawiająca jest ta struna głosowa Boga, która na początku domagała się światła. To na pewno superstruna, dzięki której możliwe było świetliste Słowo.
    Odpowiedz
  • Re: Czy obraz Matki Boskiej jest przedmiotem czci religijnej?|Ateistyczny lewak 28.09.2019, 17:02
    Nie powinien byc, obrazy sa zakazane przykazaniem …" Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi."... raczej obrazow Bog zakazal ale nasz kosciolek w swojej nieskonczonej madrosci powiedzial Bogu gdzie ma sobie wsadzic to przykazanie…

Czyli obraz nie jest przedmiotem czci religijnej (chrzescijanskiej) natomiast jest przedmiotem czci kultu katonaziolskiego.
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: Czy obraz Matki Boskiej jest przedmiotem czci religijnej?|Adalbert1241 28.09.2019, 17:24
    Znowu bełkocik powtarzalny.
    Odpowiedz
  • Re: Czy obraz Matki Boskiej jest przedmiotem czci religijnej?|Adalbert1241 28.09.2019, 17:24
    Znak znaczy.
    Odpowiedz
  • Re: Czy obraz Matki Boskiej jest przedmiotem czci religijnej?|Boski 28.09.2019, 19:45
    Nie każdy obraz.Tylko "poświęcony" się liczy,reszta to makulatura.
    Odpowiedz
  • Re: Czy obraz Matki Boskiej jest przedmiotem czci religijnej?|Miecz Damoklesa 28.09.2019, 20:22

Nie każdy obraz.Tylko "poświęcony" się liczy,reszta to makulatura.

Znaczy się Nergal zbezcześcił poświęcony?
    Our password - freedom and brotherhood
    Odpowiedz
  • Re: Czy obraz Matki Boskiej jest przedmiotem czci religijnej?|Adalbert1241 29.09.2019, 0:24

Znaczy się Nergal zbezcześcił poświęcony?

Liczy się intencja.
    Odpowiedz
  • Re: Czy obraz Matki Boskiej jest przedmiotem czci religijnej?|Ateistyczny lewak 28.09.2019, 20:36
    Katolicka zniszczarka powinna odmowic zniszczenia swietego obrazka, zwlaszcza poswieconego...
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook