Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Czy LGBT i pedofilia to kierunek GENDER?

dodano: 11.09.2019, 0:13
akcje wątku: drzewko

Autor: Zawistowski

Odpowiedź brzmi: NIE

Podobnie jak np. Murzyni i feministki, nie są jedną formacją, choć w latach 70-tych zwierali szeregi.

GENDER (a właściwiej twórcy i propagatorzy kierunku "gender studies") to ruch postulujący, że mężczyźni od kobiet różnią się detalami fizjologicznymi, które zachowując swą rolę nie powinny przekaładać się na jakiekolwiek relacje społeczne, zawodowe, czy rodzinne. Ruch ten samokreśłił się pod koniec XXw ale np. w Polsce istniał już wcześniej za ideami Lenina.

Natomiast pederastia i pedofilia, to kierunek znacznie starszy i daleki od gender, bo wymagający rozdziału ról wg płci. Mężczyźni mogli ze sobą spólkować, ale nie mogli zamieniać się z kobietą rolą społeczną.

Asymetria wiekowa miała wynikać i służyć celom wychowawczym – poprzez przebywanie przy boku dojrzałego erastesa młodzieniec miał się przygotowywać do wejścia w rządzący się swoimi prawami świat dorosłych mężczyzn. Temu służyło zarówno uczestnictwo w różnego rodzaju aktywnościach towarzyskich arystokracji, np. polowaniach czy biesiadach, jak i udzielanie istotnych rad młodemu chłopcu przez jego starszego partnera (czego wyrazem są zachowane do dziś dydaktyczne utwory poety Teognisa z radami dla młodego Kyrnosa).

https://www.focus.pl/artykul/dlaczego-grecy-kochali-chlopcow-jak-to-bylo-z-ta-pederastia-naprawde?page=1

• Re: Czy LGBT i pedofilia to kierunek GENDER?|henryk1 11.09.2019, 0:17
    Wnet bym nawet odpowiedział, ale za jasną cholerę nie wiem, co to jest kierynek. Mam podejrzenia uzasadnione, że to może być część kieratu.
    Odpowiedz
  • Re: Czy LGBT i pedofilia to kierunek GENDER?|Teofila (w podróży) 11.09.2019, 8:29

Wnet bym nawet odpowiedział, ale za jasną cholerę nie wiem, co to jest kierynek. Mam podejrzenia uzasadnione, że to może być część kieratu.

:D
    Wierzę w Boga w Chrystusie obecnym w Kościele.
    Odpowiedz
  • Re: Czy LGBT i pedofilia to kierunek GENDER?|Teofila (w podróży) 11.09.2019, 8:28
    Pardon Cię, Zawistowski, ale to jest BEŁKOT.

Poza wszystkim jakie znaczenie ma to, czy "LGBT i pedofilia to kierunek gender",

skoro jedno, drugie i trzecie jest tak samo złe i ma tego samego ojca?...
    Odpowiedz
  • Re: Czy LGBT i pedofilia to kierunek GENDER?|Zawistowski 11.09.2019, 13:12

Pardon Cię, Zawistowski, ale to jest BEŁKOT.

Poza wszystkim jakie znaczenie ma to, czy "LGBT i pedofilia to kierunek gender",

skoro jedno, drugie i trzecie jest tak samo złe i ma tego samego ojca?...

Nie wszystko jedno.
    Upijanie się jest złe i prostytucja jest zła, nie znaczy to, że prostytutka to pijaczka a "każdy pijak to złodziej".

Smutne jest, kiedy ktoś pobożny zaczyna od "wstrętny genderyzm", by w kolejnym zdaniu prawić o pederastach i pedofilach. Gender, to wychowywanie córki dokładnie w taki sposób jak syna i oczekiwanie, że otoczenie będzie ich traktować identycznie. Pisząc "identycznie" nie mam na myśli "z równym szacunkiem", ale po prostu - tak samo.
    Odpowiedz
  • Re: Czy LGBT i pedofilia to kierunek GENDER?|Teofila (w podróży) 11.09.2019, 13:20

Nie wszystko jedno.
    Upijanie się jest złe i prostytucja jest zła, nie znaczy to, że prostytutka to pijaczka a "każdy pijak to złodziej".

Smutne jest, kiedy ktoś pobożny zaczyna od "wstrętny genderyzm", by w kolejnym zdaniu prawić o pederastach i pedofilach. Gender, to wychowywanie córki dokładnie w taki sposób jak ...

>Gender, to wychowywanie córki dokładnie w taki sposób jak syna i oczekiwanie, że otoczenie będzie ich traktować identycznie.

To pięknie, że masz takie idealistyczne wyobrażenie o ideologii gender.

Niestety - z gruntu fałszywe.

BTW
    "Wychowywanie córki dokładnie w taki sposób jak syna"

No coś podobnego?

I nie oczekujesz, że będzie ona poddana i posłuszna swojemu mężowi??
    Odpowiedz
  • Re: Czy LGBT i pedofilia to kierunek GENDER?|Zawistowski 11.09.2019, 13:40

>Gender, to wychowywanie córki dokładnie w taki sposób jak syna i oczekiwanie, że otoczenie będzie ich traktować identycznie.

To pięknie, że masz takie idealistyczne wyobrażenie o ideologii gender.

Niestety - z gruntu fałszywe.

BTW
    "Wychowywanie córki dokładnie w taki sposób jak syna"

No coś podobnego?

I nie oczekujesz, że będzie ona ...

Oczekuję, mnie genderyzm się nie podoba.
    Wolę Biblię, np: "Niech pouczają młode kobiety, jak mają kochać mężów, dzieci, 5 jak mają być rozumne, czyste, gospodarne, dobre, poddane swym mężom - aby nie bluźniono słowu Bożemu. ", "Złem jest, bezwstydem i wielką hańbą, jeśli żona utrzymuje swego męża."

Takie same traktaowanie córki i syna nie jest wg mnie "idealistyczne", idealistyczne jest wg genderowców. Mójo hiszpański sąsiad, zawołał mnie z ulicy i zaprosił mnie do stołu, nalał wina. W domu idealnie. Siedziałem ja on i jego kolega. Jego córka (17lat) przycupnęła sobie pod choinką i coś poprawiała. Kiedy wino w szklance się skończyło, bez pytania zabrała ją i dolała i postawiła przede mną. Później podeszła do ojca, ucałowała go w czoło i powiedziała, że wychodzi. Chłopcy zachowują się inaczej
    Odpowiedz
  • Re: Czy LGBT i pedofilia to kierunek GENDER?|Teofila (w podróży) 11.09.2019, 19:58

Oczekuję, mnie genderyzm się nie podoba.
    Wolę Biblię, np: "Niech pouczają młode kobiety, jak mają kochać mężów, dzieci, 5 jak mają być rozumne, czyste, gospodarne, dobre, poddane swym mężom - aby nie bluźniono słowu Bożemu. ", "Złem jest, bezwstydem i wielką hańbą, jeśli żona utrzymuje swego męża."

Takie same traktaowanie córki i ...

A widzisz, panie kolego - Ty tak córki nie wychowujesz.

I nie ma znaczenia, komu genderyzm się "podoba", a komu "nie podoba", bo to nie jest kwestia szlaczków w zeszycie pierwszaka, żeby się komuś miały podobać albo nie.

To jest kwestia prawdy i wychowania dzieci w prawdzie i do prawdy.

I dlatego ideologia gender jest zła - bo zafałszowuje prawdę.
    Odpowiedz
  • Re: Czy LGBT i pedofilia to kierunek GENDER?|Zawistowski 12.09.2019, 1:27

A widzisz, panie kolego - Ty tak córki nie wychowujesz.

I nie ma znaczenia, komu genderyzm się "podoba", a komu "nie podoba", bo to nie jest kwestia szlaczków w zeszycie pierwszaka, żeby się komuś miały podobać albo nie.

To jest kwestia prawdy i wychowania dzieci w prawdzie i do prawdy.

I ...

ideologia gender jest zła, bo zamienia dziewczynki w chłopców. I zupełnie nie poprzez doszywanie penisa, ale bardziej poprzez obcinanie włosków i zakładanie spodenek.
    A najbardziej poprzez imperatyw, by dziewczynki robiły dokładnie to co chłopcy i tak jak chłopcy.
    I nie mówię o sikaniu na stojąco, ale o szkole, pracy i domu.

A że "prawda jest dobra" a diabeł jest zły, to sobie darujmy - dyskusji tu nie ma
    Odpowiedz
  • Re: Czy LGBT i pedofilia to kierunek GENDER?|Agnes32 12.09.2019, 1:35

ideologia gender jest zła, bo zamienia dziewczynki w chłopców. I zupełnie nie poprzez doszywanie penisa, ale bardziej poprzez obcinanie włosków i zakładanie spodenek.
    A najbardziej poprzez imperatyw, by dziewczynki robiły dokładnie to co chłopcy i tak jak chłopcy.
    I nie mówię o sikaniu na stojąco, ale o szkole, pracy i ...

Zawsze możesz, tak dla równowagi, założyć chłopcom sukienki. Może przestałbyś nareszcie przynudzać, jak hrabianka przy nadziei, bo to też niebardzo męskie.
    Odpowiedz
  • Re: Czy LGBT i pedofilia to kierunek GENDER?|Adalbert1241 11.09.2019, 8:53
    To kierunek tak samo ważny przydatny i "naukowy" jak ekonomia polityczna socjalizmu. Tyle też warty,
    Odpowiedz
  • Re: Czy LGBT i pedofilia to kierunek GENDER?|Cyrenejczyk 11.09.2019, 8:57
    z zalinkowanego tekstu zaciekawił mnie ten fragment:
    "Choć trudno dziś dowieść, w jaki sposób narodziła się pederastia, to nie ulega wątpliwości, że szerokie przyzwolenie dla różnego rodzaju relacji homoerotycznych mogło wynikać poniekąd z ograniczonego kontaktu z porządnymi kobietami – ich przyzwoitość brała się bowiem z zamknięcia na świat zewnętrzny, a nikt przecież nie chciał afiszować się z kobietą powszechnie uważaną za nieprzyzwoitą."
    czyżby już w starożytnej Grecji feminizm stał u przyczyn homoseksualizmu?
    Odpowiedz
  • Re: Czy LGBT i pedofilia to kierunek GENDER?|Teofila (w podróży) 11.09.2019, 9:07

z zalinkowanego tekstu zaciekawił mnie ten fragment:
    "Choć trudno dziś dowieść, w jaki sposób narodziła się pederastia, to nie ulega wątpliwości, że szerokie przyzwolenie dla różnego rodzaju relacji homoerotycznych mogło wynikać poniekąd z ograniczonego kontaktu z porządnymi kobietami – ich przyzwoitość brała się bowiem z zamknięcia na świat zewnętrzny, a nikt ...

Hue, hue.

BTW nieograniczony "kontakt z porządnymi kobietami" sprawia, że stają się one nieprzyzwoite. Przynajmniej - jeśli mowa o kontakcie seksualnym, a przecież o takim właśnie "kontakcie" jest tu mowa.

To:
    >przyzwoitość brała się bowiem z zamknięcia na świat zewnętrzny

też jest ciekawe321, hue, hue.

Ale poniekąd prawdziwe, bo przyzwoitość bierze się z otwarcia na Jezusa Chrystusa i zamknięcia na "zachęty" tego świata.
    Odpowiedz
  • Re: Czy LGBT i pedofilia to kierunek GENDER?|Cyrenejczyk 11.09.2019, 9:34

Hue, hue.

BTW nieograniczony "kontakt z porządnymi kobietami" sprawia, że stają się one nieprzyzwoite. Przynajmniej - jeśli mowa o kontakcie seksualnym, a przecież o takim właśnie "kontakcie" jest tu mowa.

To:
    >przyzwoitość brała się bowiem z zamknięcia na świat zewnętrzny

też jest ciekawe321, hue, hue.

Ale poniekąd prawdziwe, bo przyzwoitość bierze ...

nie wchodząc zbytnio w szczegóły powiem tylko, że starożytne Greczynki nie znały Chrystusa ale z pewnością wiedziały co oznacza przyzwoitość
    autor z Focusa postawił tezę, że brak przyzwoitych, porządnych kobiet na rynku matrymonialnym w ówczesnej Grecji zrodził legalizację zachowań homoseksualnych - być może podobnie jest w dzisiejszych czasach
    Odpowiedz
  • Re: Czy LGBT i pedofilia to kierunek GENDER?|Teofila (w podróży) 11.09.2019, 9:54

nie wchodząc zbytnio w szczegóły powiem tylko, że starożytne Greczynki nie znały Chrystusa ale z pewnością wiedziały co oznacza przyzwoitość
    autor z Focusa postawił tezę, że brak przyzwoitych, porządnych kobiet na rynku matrymonialnym w ówczesnej Grecji zrodził legalizację zachowań homoseksualnych - być może podobnie jest w dzisiejszych czasach

>autor z Focusa postawił tezę, że brak przyzwoitych, porządnych kobiet na rynku matrymonialnym w ówczesnej Grecji zrodził legalizację zachowań homoseksualnych - być może podobnie jest w dzisiejszych czasach

Gdyby tak było w dzisiejszych czasach, które już znają Jezusa Chrystusa, to bym powiedziała, że niezbadane są dla mnie meandry męskiego umysłu.

Ale dziś, według mnie, przyczyną homoseksualizmu jest kryzys rodziny.
    Odpowiedz
  • Re: Czy LGBT i pedofilia to kierunek GENDER?|Zawistowski 11.09.2019, 13:21

>autor z Focusa postawił tezę, że brak przyzwoitych, porządnych kobiet na rynku matrymonialnym w ówczesnej Grecji zrodził legalizację zachowań homoseksualnych - być może podobnie jest w dzisiejszych czasach

Gdyby tak było w dzisiejszych czasach, które już znają Jezusa Chrystusa, to bym powiedziała, że niezbadane są dla mnie meandry męskiego umysłu.

Ale ...

"przyczyną homoseksualizmu jest kryzys rodziny."
    Takie zdanie jest własnie przejawem myślenie w duchu gender. Nie ma płci. Genderyzm t własnie wszelkie porady mówiące o małżonkach i partnerach, postępowaniu z dzieckiem, maluszkiem itp. Dawniej mówiono o mężu i zonie o synu i córce i stawiono odrębne wnioski.

Homoseksualizm także w Biblii zupełnie inaczej wspomina o mężczyznach (piętnując dosadnie na równi z zoofilią) a inaczej o kobietach (jedynie wspominając). Przyczyny a i skutki praktyk homoseksualnych kobiet i mężczyzn są całkowicie inne. W przypadku kobiet często jest to zwykły brak mężczyzny.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook