Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Czy kościół w Polsce jest na krawędzi?

dodano: 23.01.2020, 19:27
akcje wątku: drzewko

Autor: Miecz Damoklesa

Our password - freedom and brotherhood

Skoro nasz upośledzony umysłowo kolega wspomniał coś o środowiskach propedofilskich, warto zwrócić uwagę na artykuł w Krytyce Politycznej, streszczający wypowiedzi Małgorzaty Chmielewskiej, podczas panelu dyskusyjnego (https://www.youtube.com/watch?v=NkzwV7Z1jPg).

Całość tu: https://krytykapolityczna.pl/kraj/szokujace-wyznanie-siostry-chmielewskiej/

Co ciekawsze "smaczki":

• „Oczywiście przenosi się księży na zsyłkę. Nie ukrywam, że czasami mam prośby od księży biskupów, od przełożonych zakonnych, żeby przyjąć takiego czy innego księdza, który coś nawyprawiał. I mam jeszcze jeden problem. Mianowicie moje dzieci przybrane, które zostały wychowane wśród ludzi bezdomnych – bo my mieszkamy razem z ludźmi bezdomnymi w naszych domach – zostały wychowane także na bazie […] spotkania z kapłanami. To były spotkania, przez długi czas ich dzieciństwa, wyłącznie z tymi, którzy byli na tak zwanej zsyłce, czyli po prostu z pijakami, łajdakami… Nie ukrywam, że również przebywał u nas przez długi czas pewien ksiądz pedofil, przyjęty przeze mnie dlatego, że widziałam, co zrobił jego biskup. Po prostu wyrzucił go z diecezji – to było wiele lat temu – dając mu ogromne pole do popisu, żeby krzywdził następne dzieci. Na moje wielokrotnie powtarzane prośby o to, żeby tego człowieka przenieść do stanu świeckiego, diecezja odezwała się dopiero teraz, bo odnaleźli te listy. Jest problem w Kościele – problem przejrzystości, problem języka. […] Podkreślam, że zamiatało się i nadal zamiata […] się pod dywan. Na tej zasadzie, że my wiemy, że on robi źle, ale musimy z nim być solidarni lub też po prostu nam to nie przeszkadza […]”.
  • Jedno z moich dzieci, przybranych – teraz już dorosły człowiek – ma ciemniejszy kolor skóry. Był wielokrotnie z tego powodu, wręcz fizycznie atakowany przez kolegów w szkole. Zwracałam uwagę katechecie, że to fantastyczny moment, żeby powiedzieć tym dzieciom, co to jest żyć ewangelią. Katecheta wzruszał ramionami. Uznał najwyraźniej, że to, że go topili głową w ubikacji, żeby „umyć brudasa”, to żaden problem. […] Moja przybrana córka także najgorsze prześladowania przeszła w szkole katolickiej prowadzonej przez siostry […].

Siostra Chmielewska mówi zatem wprost i publicznie, że dzieci, które trafiają pod opiekę katolickich instytucji pomocowych, są systemowo narażane na kontakt z „pijakami, łajdakami”, a nawet pedofilami, bo taka jest procedura działania instytucji, która – co wiemy nie od dziś – nie uznaje polskiego systemu prawnego za obowiązujący

Reakcja współpanelistów - znamienna: zgodne milczenie. Oprócz prowadzącej, która stwierdziła, że "Kościoła katolickiego absolutnie nie można winić za dyskryminację żadnej grupy dzieci".

"No cóż, najwyraźniej przegapiła kilka kazań szefów swojego Episkopatu: abpa Jędraszewskiego i abpa Gądeckiego, a także wiele występów ich kolegów, np. abpa Hosera, abpa Józefa „one szukają, one lgną” Michalika, księdza Rydzyka, księdza Oko, biskupa Meringa, abpa Głódzia i wielu, wielu innych. Musiała jej umknąć jakże chrześcijańska, kościelna akcja pod hasłem „strefy wolne od LGBT”, a także kościelne tezy na temat dzieci z in vitro, dzieci samodzielnych rodziców, dzieci z tęczowych rodzin, dzieci ateistów czy dzieci-ofiar pedofilów w sutannach."

"Na tytułowe pytanie wrocławskiego panelu: „Czy kościół jest na krawędzi?”, odpowiadam bez wahania: Nie. Kościół katolicki upada już od dawna, ale nadal powtarza przy tym: „Jak na razie wszystko jest w porządku… Jak na razie wszystko w porządku…”."

• Re: Czy kościół w Polsce jest na krawędzi?|Adalbert1241 23.01.2020, 19:32
    Przekażmy wszystko siostrze Chmielewskiej . WOSP tez.
    Odpowiedz
  • Re: Czy kościół w Polsce jest na krawędzi?|DelfInn 23.01.2020, 19:59
    to nie jest zaden, kochani ateisci. to normalne chrzescijanskie zycie. zycia kosciola i zycie posluga i swiadectwo o tym. proponuje przestac sie tym onanizowac werbalnie, co ma na celu tylko przywalenie kosciolowi, ale wejsc samemu w rzecz. nie umiecie tego jednak. nie wiecie czym jest krzyz. w zamian fetujecie wosp, czarne marsze tudziez inne teczowe fiesty.

zycie, kochani, jest na krawedzi. propnuje rozwazenie meki panskiej, to sie do dowiecie co tamzesz pan bog dobry do was mowi, wola, krzyczy i jak do was milczy. no. no ale na to wystarczy jeno przestac drzec gebe i zaczac sie wsluchac. trudne? nie. oczywiste.
    Odpowiedz
  • Re: Czy kościół w Polsce jest na krawędzi?|Miecz Damoklesa 23.01.2020, 20:37

to nie jest zaden, kochani ateisci. to normalne chrzescijanskie zycie. zycia kosciola i zycie posluga i swiadectwo o tym. proponuje przestac sie tym onanizowac werbalnie, co ma na celu tylko przywalenie kosciolowi, ale wejsc samemu w rzecz. nie umiecie tego jednak. nie wiecie czym jest krzyz. w zamian fetujecie wosp ...

A coś z sensem?
    Odpowiedz
  • Re: Czy kościół w Polsce jest na krawędzi?|DelfInn 23.01.2020, 21:01

A coś z sensem?

rozwin
    Odpowiedz
  • Re: Czy kościół w Polsce jest na krawędzi?|Duinne 23.01.2020, 20:25
    Nalezaloby rowniez gwoli scislosci dodac, ze pobyt w owych koscielnych domach opieki jest finansowany przez instytucje kierujace. Czyli de facto jest to outsourcingowanie opieki spolecznej przez panstwo do instytucji koscielnych, na koszt podatnika. I na koszt podatnika uprawia sie tam proceder taki, jak opisany przez ta zakonnice, czyli "upychanie" ksiezy, ktorzy "nabroili", lacznie z tymi, co dzieci lubia za bardzo, do pracy w owych domach opieki.
    I’ll be in the way guys yell when they’re mad an’—I’ll be in the way kids laugh when they’re hungry n’ they know supper’s ready. An’ when our folks eat the stuff they raise an’ live in the houses they build - J. Steinbeck "The Grapes of Wrath"
    Odpowiedz
  • Re: Czy kościół w Polsce jest na krawędzi?|DelfInn 23.01.2020, 21:02

Nalezaloby rowniez gwoli scislosci dodac, ze pobyt w owych koscielnych domach opieki jest finansowany przez instytucje kierujace. Czyli de facto jest to outsourcingowanie opieki spolecznej przez panstwo do instytucji koscielnych, na koszt podatnika. I na koszt podatnika uprawia sie tam proceder taki, jak opisany przez ta zakonnice, czyli "upychanie" ksiezy ...

co w zamian?
    Odpowiedz
  • Re: Czy kościół w Polsce jest na krawędzi?|Miecz Damoklesa 23.01.2020, 23:53

co w zamian?

Instytucja świecka, która podlega prawu polskiemu i której przedstawiciele za molestowanie idą do więzienia, a nie innego ośrodka.
    Odpowiedz
  • Re: Czy kościół w Polsce jest na krawędzi?|DelfInn 24.01.2020, 0:00

Instytucja świecka, która podlega prawu polskiemu i której przedstawiciele za molestowanie idą do więzienia, a nie innego ośrodka.

sprzecznosc
    Odpowiedz
  • Re: Czy kościół w Polsce jest na krawędzi?|Miecz Damoklesa 24.01.2020, 11:06

sprzecznosc

Z czym?
    Odpowiedz
  • Re: Czy kościół w Polsce jest na krawędzi?|Duinne 24.01.2020, 0:26

Wszystko jedno, czy swiecka czy nie swiecka, byleby nie mafijna.
    I’ll be in the way guys yell when they’re mad an’—I’ll be in the way kids laugh when they’re hungry n’ they know supper’s ready. An’ when our folks eat the stuff they raise an’ live in the houses they build - J. Steinbeck "The Grapes of Wrath"
    Odpowiedz
  • Re: Czy kościół w Polsce jest na krawędzi?|Miecz Damoklesa 24.01.2020, 11:07

Wszystko jedno, czy swiecka czy nie swiecka, byleby nie mafijna.

No nie wszystko jedno, bo podmioty kościelne w zasadzie zawsze są poza kontrolą i ponad prawem.
    Odpowiedz
  • Re: Czy kościół w Polsce jest na krawędzi?|Ateistyczny lewak 23.01.2020, 21:38
    Byloby fajnie gdyby z tej krawedzi spadal…
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: Czy kościół w Polsce jest na krawędzi?|Adalbert1241 24.01.2020, 1:16

Wtedy juz po Panu.
    Odpowiedz
  • Re: Czy kościół w Polsce jest na krawędzi?|Miecz Damoklesa 24.01.2020, 11:08

Spada już od dawna
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook