Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Czy Europa jest jeszcze chrześcijańska?

dodano: 24.11.2017, 23:02
akcje wątku: drzewko

Autor: Andriej

http://www.prawica.net/701

W ostatnim czasie, w związku z krwawymi zamachami dokonanymi w dniach 08-09.01.2014 r. w Paryżu przez ekstremistów muzułmańskich, w dyskusji zaczęły pojawiać się takie sformułowania jak „chrześcijańskie korzenie Europy”, „chrześcijańska Europa” czy „walka cywilizacji”.

Jak powszechnie wiadomo, po okresie dominacji Imperium Rzymskiego, w Europie nastąpił okres dominacji chrześcijaństwa w całym zakresie życia społeczeństw, narodów i poszczególnych jednostek ludzkich. Okres ten, według mnie, jednak się skończył gdzieś około pół tysiąca lat temu.

W latach 1520 niemiecki mnich Marcin Luter, do tamtego czasu fanatyczny sługa Watykanu, nie tylko wypowiada posłuszeństwo ale podejmuje bezwzględną walkę z papiestwem, nazywając papieża antychrystem. Marcin Luter organizuje swoich zwolenników i zakłada swój kościół.

Król angielski Henryk VIII Tudor w latach 1530 zerwał z kościołem rzymskim i ogłosił się głową nowego kościoła w Anglii. Powodem takiego postępowania tego króla, był brak zgody papieża na rozwód małżeński. Rozwiązał więc ten swój problem w sposób uproszczony, król angielski Henryk VIII, ustanowił się głową nowo utworzonego kościoła anglikańskiego i kazał ścinać głowy niektórym swoim kolejnym żonom a miał ich chyba w sumie sześć. Trudno określić z dzisiejszej perspektywy czy ten król był sadystycznym zbrodniarzem, czy jakimś zboczeńcem ale jednak był przywódcą i założycielem tej nowej wspólnoty religijnej.

Z tego też wynika logiczny wniosek, że członkowie kościoła anglikańskiego akceptowali i akceptują takie postępowanie króla Henryka VIII Tudora, tzn. ścinanie głów swoim żonom i naturalnie jest, że to dla nich stanowi wzór i przykład do naśladowania. Czy wobec powyższego ten nowy kościół można nazwać chrześcijańskim?. Współcześnie znamy zbrodniarzy takich jak: Hitler, Stalin czy Pol Pot będącymi jednocześnie przywódcami państw ale król Henryk VIII to jakaś inna kategoria zbrodniarza.

Kościół, religia to są zasady i podstawy moralno – etyczne na których opiera się życie społeczeństw i indywidualnego człowieka. W połowie ubiegłego tysiąclecia powstały dwa w/w tzw. kościoły chrześcijańskie i to jest koniec chrześcijaństwa europejskiego. W Europie zaczynają rozpowszechniać się i obowiązywać inne zasady moralno-etyczne.

Nie mogę zrozumieć milionów wyznawców kościoła anglikańskiego, nazywającego się chrześcijańskim, którzy za przykład i wzór do naśladowania mają postępowanie obscenicznie obrzydliwego mordercy, króla Henryka VIII Tudora. Znamiennym jest fakt, że np. feministki ciągle odnoszą się krytycznie do papieża i zapalczywie poszukują grzechów w działalności kościoła katolickiego ale zbrodni twórcy kościoła anglikańskiego w ogóle nie zauważają.

Według mnie, też ten cały „nazizm niemiecki” czerpał inspirację od samego twórcy kościoła luterańskiego tzn. samego Marcina Lutra. Jak podaje Witold Kochański w książce „Dole i niedole Serbołużyczan”, wyd.1962 r. „Marcin Luter, choć sam pochodził z wioski o słowiańskiej nazwie Šebenice, nie cierpiał Słowian. Twierdził nawet, że ze wszystkich narodów nie ma gorszego od Wendów i że przekład Biblii na język serbołużycki jest zbędny”.

Jego nienawiść do katolicyzmu była tak wielka, że wzywał cesarza, królów, książąt i szlachty by „powinno się jego samego, papieża i kardynałów i co jest służbą (otoczeniem) jego bezbożnictwa, wziąć ich i im jako bluźniercom Boga powyrywać język z gardła i jednego po drugim przygwoździć do szubienicy..”. Cyt. za „Nasz Dziennik” nr 7 z dnia 10-11 stycznia 2015 r. artykuł ks.prof.Tadeusza Guza.

Jak to się ma do Przykazań Boskich „Kochaj bliźnego swego, jak siebie samego” oraz „Nie zabijaj”. Tu przecież nie chodzi o błędną interpretację w dobrej wierze czy grzeszne postępowanie sprzeczne z wyznawanymi zasadami lecz świadomą zmianę samych zasad a więc istoty i fundamentu chrześcijaństwa – Przykazań Boskich. Czy takie wyznania religijne można nazwać chrześcijańskimi?.

Reasumując, należy dojść do wniosku, że współczesna Europa nie jest chrześcijańska, ponieważ tak katolicyzm jak też prawosławie nie są dominującymi w życiu europejskim. Europa obecnie jest z dominowana przez inne wartości i zasady często sprzeczne z chrześcijańskimi wartościami moralno-etycznymi.

- - -
13.01.2015 r.

 • Re: Czy Europa jest jeszcze chrześcijańska? |Girolamo 24.11.2017, 23:27
  Od aborcji przez manipulację i inwigilację do eutanazji. Świetlista przyszłość:-(
  "Uzgodnić" prawd religijnych między wyznaniami się raczej nie da, bo to pakiet do przyjęcia lub odrzucenia w całości... Ale można pokojowo współżyć i współpracować tępiąc wszelkiej maści intrygantów i podżegaczy wojennych.
  http://www.fronda.pl/forum/ponadczasowy-dezyderat-ziemkiewicza,90062.html
  Odpowiedz
 • Re: Czy Europa jest jeszcze chrześcijańska? |Andriej 24.11.2017, 23:28

  Od aborcji przez manipulację i inwigilację do eutanazji. Świetlista przyszłość:-(
  "Uzgodnić" prawd religijnych między wyznaniami się raczej nie da, bo to pakiet do przyjęcia lub odrzucenia w całości... Ale można pokojowo współżyć i współpracować tępiąc wszelkiej maści intrygantów i podżegaczy wojennych.


  Nie od aborcji.

  Od odrzucenia Kościoła Katolickiego. 500 lat temu.
  To wtedy się zaczęło.
  Odpowiedz
 • Re: Czy Europa jest jeszcze chrześcijańska? |[Wstaw]less 24.11.2017, 23:47
  "Jak powszechnie wiadomo, po okresie dominacji Imperium Rzymskiego, w Europie nastąpił okres dominacji chrześcijaństwa w całym zakresie życia społeczeństw, narodów i poszczególnych jednostek ludzkich."

  Przecież to Konstantyn Wielki, jako pierwszy Cesarz nawrócił się na chrześcijaństwo... Bez niego, to z tą dominacją byłoby cienko.

  Stąd wniosek, że zaczęła dominować na ~100 lat przed upadkiem Cesarstwa Zachodniego.
  It's the dark of night and I'm at the end of the line. Alone in my head and waiting for something divine. To answer me. Drowning to silence, the internal violence. I pray to make it through. The storm winds are growing as my dreams are blowing away. Just like you. https://www.youtube.com/watch?v=jHTJra7dhNQ
  Odpowiedz
 • Re: Czy Europa jest jeszcze chrześcijańska? |NiespalonySamarytanin 26.11.2017, 19:54

  "Jak powszechnie wiadomo, po okresie dominacji Imperium Rzymskiego, w Europie nastąpił okres dominacji chrześcijaństwa w całym zakresie życia społeczeństw, narodów i poszczególnych jednostek ludzkich."

  Przecież to Konstantyn Wielki, jako pierwszy Cesarz nawrócił się na chrześcijaństwo... Bez niego, to z tą dominacją byłoby cienko.

  Stąd wniosek, że zaczęła dominować na ~100 ...


  Ale bez uproszczeń ciężko wytłumaczyć wystawianie armat:)
  Widząc to uczniowie Jakub i Jan rzekli: „Panie, czy chcesz, a powiemy, żeby ogień spadł z nieba i zniszczył ich?” Lecz On odwróciwszy się zabronił im.
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook