Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Czy Bergoglio jest mańkutem? Czy duchowny, który jest mańkutem może błogosławić lewą ręką?

dodano: 26.05.2021, 11:35
akcje wątku: drzewko

Autor: Annbis

 • Re: Czy Bergoglio jest mańkutem? Czy duchowny, który jest mańkutem może błogosławić lewą ręką?|atlantis 26.05.2021, 11:43
  Ja jestem mańkutem. Ale jak się podcieram to prawą ręką.
  Musi szatan.
  Odpowiedz
 • Re: Czy Bergoglio jest mańkutem? Czy duchowny, który jest mańkutem może błogosławić lewą ręką?|Pan PiSowczyk 26.05.2021, 11:57
  Lewak.
  agent provocateur
  Odpowiedz
 • Re: Czy Bergoglio jest mańkutem? Czy duchowny, który jest mańkutem może błogosławić lewą ręką?|Annbis 26.05.2021, 13:45

  Lewak.


  100/100.
  Odpowiedz
 • Re: Czy Bergoglio jest mańkutem? Czy duchowny, który jest mańkutem może błogosławić lewą ręką?|Ola 26.05.2021, 12:01
  Widocznie kazał kobiecie aby zrobiła to samo co on, a ta zrobiła. A, że wygodniej było mu lewą rękę położyć na głowie kobiety bo z drugiej strony była kobieta, której kazał to zrobić więc dlatego ta lewa ręka. Franciszek błogosławi prawą ręką np z Placu św. Piotra, podpisuje dokumenty prawą ręką i z tego wynika, że mańkutem nie jest.
  Odpowiedz
 • Re: Czy Bergoglio jest mańkutem? Czy duchowny, który jest mańkutem może błogosławić lewą ręką?|Annbis 26.05.2021, 13:44

  Widocznie kazał kobiecie aby zrobiła to samo co on, a ta zrobiła. A, że wygodniej było mu lewą rękę położyć na głowie kobiety bo z drugiej strony była kobieta, której kazał to zrobić więc dlatego ta lewa ręka. Franciszek błogosławi prawą ręką np z Placu św. Piotra, podpisuje dokumenty prawą ...


  Czyli jemu można dokonywać błogosławieństwa na dwie ręce? Nie ma znaczenia, prawą czy lewą?
  Odpowiedz
 • Re: Czy Bergoglio jest mańkutem? Czy duchowny, który jest mańkutem może błogosławić lewą ręką?|atlantis 26.05.2021, 13:50

  Czyli jemu można dokonywać błogosławieństwa na dwie ręce? Nie ma znaczenia, prawą czy lewą?


  Takie coś może mieć znaczenie tylko dla kompletnych pomyleńców.
  Odpowiedz
 • Re: Czy Bergoglio jest mańkutem? Czy duchowny, który jest mańkutem może błogosławić lewą ręką?|Alkemičar 26.05.2021, 13:54

  Czyli jemu można dokonywać błogosławieństwa na dwie ręce? Nie ma znaczenia, prawą czy lewą?


  Muzułmanie mają pewne tabu co do lewej ręki.
  Viarni žyćcio svajoj krainie, jana ŭ śnie chałodnym hinie! Viarni žyćcio svajoj ziamli, masty spali i ziamlu asviatli.
  Odpowiedz
 • Re: Czy Bergoglio jest mańkutem? Czy duchowny, który jest mańkutem może błogosławić lewą ręką?|Ola 26.05.2021, 14:09

  Czyli jemu można dokonywać błogosławieństwa na dwie ręce? Nie ma znaczenia, prawą czy lewą?


  Przecież on cały czas robi co chce.
  Odpowiedz
 • Re: Czy Bergoglio jest mańkutem? Czy duchowny, który jest mańkutem może błogosławić lewą ręką?|Annbis 26.05.2021, 14:57

  Przecież on cały czas robi co chce.


  O, tak. Masz rację. Robi, co chce, a mógłby zrobić tak wiele, chociażby z racji swojej popularności. Niedawno przeczytałam:
  "Na francuskiej stronie internetowej Benoît-et-moi można przeczytać następujący komentarz:

  Sterta pustych frazesów. Chciałbym usłyszeć pewne prawdy, których dyplomacja zabrania wypowiadać, ale tak bardzo lubiany papież mógłby sobie pozwolić je śmiało wypowiedzieć.
  Papież potępił eutanazję i aborcję, ale nie wypowiadając tych słów i nie nalegając zbytnio i wyraźnie. Mógł wskazać palcem na kraje (nie wymieniając ich), które już zalegalizowały eutanazję lub są w trakcie, aby ją wprowadzić. Jeśli chodzi o aborcję, mógł powiedzieć, że przy usuwaniu płodu zostaje zabite dziecko, niezależnie od stadium ciąży i że to, co jest legalne, niekoniecznie jest moralne.

  Mógł powiedzieć, że każdy kraj może znieść swoje ustawy, które niosą za sobą śmierć.
  Mógł także wspomnieć o tym, ile milionów dzieci zostaje zabitych przed narodzeniem, w samej tylko Unii Europejskiej w ciągu ostatnich czterdziestu lat.
  Zadziałałoby to odrażająco, ale papież Bergoglio na wszystko może sobie pozwolić!
  Mógł połączyć ów holokaust ze starzeniem się ludności.
  Mógł ostrzec państwa przed legalizacją „małżeństw” między osobami tej samej płci, ale tego tematu nie jest on gotów poruszać.

  Papież mógł ostrzec europejskie rządy przed wprowadzeniem teorii gender w szkołach i powiedzieć, że manipulowanie z dziećmi jest nie do przyjęcia, niemoralne i niebezpieczne dla ich równowagi psychicznej. Mógł powiedzieć, że jest po stronie rodziców, którzy tej manipulacji się sprzeciwiają. Jakim byłoby to wsparciem dla rodziców! Co za wściekłość w prasie!

  Mógł powiedzieć, że z głębokiego przekonania popiera wszystkie ruchy pro-life a także ruchy, które protestują przeciwko „małżeństwom homoseksualnym”. Jakim by to było poręczeniem dla nich! Mówiąc krótko, mógł pytać państwa o ich politykę rodzinną. Nie wystarczy powiedzieć, że Europa jest babcią. Co robić, aby stała się matką?

  (...) Ludzie się zastanawiają, dlaczego papież chce nas przekonać, żebyśmy zaakceptowali fale imigrantów, w zdecydowanej większości muzułmańskich, którzy na dłuższą metę wraz z ich potomkami będą stanowili większość ludności w krajach europejskich.
  Czy papież chce, aby nieszczęsna sytuacja chrześcijan na Bliskim Wschodzie tutaj się powtórzyła?.

  Spostrzeżenia owego komentarza są uzasadnione. Musimy jednak przeniknąć dalej do sedna.
  Nie wystarcza to, że papież się odważył na zdanie: „To właśnie zapominanie o Bogu, a nie Jego uwielbienie, rodzi przemoc”; i że on zażądał większego uszanowania dla ludzkiej natury.
  Powinien był w tym temacie powiedzieć, że człowiek bywa dwojakiej płci, stworzony przez Boga według Jego obrazu i powołany do żywota wiecznego.
  Powinien był wyznać, że istnieją grzech i zbawienie przez wcielonego Syna Bożego Jezusa Chrystusa. Bez niego nie masz żadnego pokoju, jedynie w Jego Krzyżu, to znaczy Ofierze Przebłagalnej Jezusa, znajdujemy zbawienie.

  Czy to zbyt dużo wymagane od głowy Kościoła Jezusa Chrystusa na ziemi, od namiestnika Boskiego Pasterza wszystkich dusz?"
  https://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/2107
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook