Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Czy będzie wystrzał z pancernika dla ś.p.Adamowicza czyli złosliwość PIS-u

dodano: 19.01.2019, 12:09
akcje wątku: drzewko

Autor: Darcheville

„Nic nie powinno cię niepokoić, nic nie ma prawa cię przerażać, wszystko mija. Bóg się nie zmienia. Cierpliwość osiąga wszystko. Kto ma Boga, temu nie brakuje niczego,sam Bóg wystarczy” św.Teresa z Avila

zainspirowany zdjęciem które wrzucił Szymon tak sobie pomyślałem że PIS to jednak złosliwe bestie są (;

no bo przecież wiadomo że prezydent ś.p.Adamowicz nie życzył sobie Wojska Polskiego w Gdańsku,na Westerplatte...a tu proszę asysta polskiej Marynarki Wojennej przy jego własnej trumnie...

a tu aż prosi się o wystrzał z pancernika!!co prawda SMS Schleswig-Holstein leży na dnie morza i już więcej nie wystrzeli,ale Kriegsmarine pewnie mają i dzisiaj z czego dobrego rąbnąć...

• Re: Czy będzie wystrzał z pancernika dla ś.p.Adamowicza czyli złosliwość PIS-u|Darcheville 19.01.2019, 12:09
    „Nic nie powinno cię niepokoić, nic nie ma prawa cię przerażać, wszystko mija. Bóg się nie zmienia. Cierpliwość osiąga wszystko. Kto ma Boga, temu nie brakuje niczego,sam Bóg wystarczy” św.Teresa z Avila
    Odpowiedz
  • Re: Czy będzie wystrzał z pancernika dla ś.p.Adamowicza czyli złosliwość PIS-u|waldens 19.01.2019, 12:11
    Kazanie na pogrzebie było wygłoszone w języku niemieckim czy polskim?
    Albowiem Bóg poddał WSZYSTKICH nieposłuszeństwu, aby WSZYSTKIM okazać swe miłosierdzie. (Rz 11:32, BT)
    Odpowiedz
  • Re: Czy będzie wystrzał z pancernika dla ś.p.Adamowicza czyli złosliwość PIS-u|Wertyp 19.01.2019, 12:13
    #infobroker
    Odpowiedz
  • Re: Czy będzie wystrzał z pancernika dla ś.p.Adamowicza czyli złosliwość PIS-u|[Wstaw]less 19.01.2019, 13:00
    http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,24369433,pogrzeb-pawla-adamowicza-premier-morawiecki-przyjedzie-do-gdanska.html

"Z naszych informacji wynika, że premier Mateusz Morawiecki i prezydent Andrzej Duda zabiegali o zgodę rodziny Pawła Adamowicza na udział w sobotnich uroczystościach pogrzebowych."

Przecież to nie rodzina zabiegała o państwową otoczkę, a przedstawiciele rządu i prezydenta.
    It's the dark of night and I'm at the end of the line. Alone in my head and waiting for something divine. To answer me. Drowning to silence, the internal violence. I pray to make it through. The storm winds are growing as my dreams are blowing away. Just like you. https://www.youtube.com/watch?v=jHTJra7dhNQ
    Odpowiedz
  • Re: Czy będzie wystrzał z pancernika dla ś.p.Adamowicza czyli złosliwość PIS-u|Darcheville 19.01.2019, 17:01

http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,24369433,pogrzeb-pawla-adamowicza-premier-morawiecki-przyjedzie-do-gdanska.html

"Z naszych informacji wynika, że premier Mateusz Morawiecki i prezydent Andrzej Duda zabiegali o zgodę rodziny Pawła Adamowicza na udział w sobotnich uroczystościach pogrzebowych."

Przecież to nie rodzina zabiegała o państwową otoczkę, a przedstawiciele rządu i prezydenta.

dlatego też i mówię,że zrobili mu na złość z tą asystą Wojska Polskiego i swoją obecnością
    on miał swoje rondo Wolnego Miasta Gdańska,tramwaje upamiętniające nazistów,i pewnie tak chciałby zostać zapamiętany

Odpowiedz
  • Re: Czy będzie wystrzał z pancernika dla ś.p.Adamowicza czyli złosliwość PIS-u|Boski 19.01.2019, 14:19
    W sprawie asysta polskiej Marynarki Wojennej na pogrzebie Adamowicz nie miał nic do gadania bo już nie żył,łatwo to zauważyć :) wiec ten pana hej na ten temat nie jest potrzebny. Podobnie jak Lech Kaczyński nie decydował o swoim pochówku na Wawelu.Też pan pisał wtedy podobny tekst ,czy działa pan wybiórczo jak pewna Gazeta? :)
    Odpowiedz
  • Re: Czy będzie wystrzał z pancernika dla ś.p.Adamowicza czyli złosliwość PIS-u|Darcheville 19.01.2019, 14:30

W sprawie asysta polskiej Marynarki Wojennej na pogrzebie Adamowicz nie miał nic do gadania bo już nie żył,łatwo to zauważyć :) wiec ten pana hej na ten temat nie jest potrzebny. Podobnie jak Lech Kaczyński nie decydował o swoim pochówku na Wawelu.Też pan pisał wtedy podobny tekst ,czy działa ...

o,poważnie nie miał nic do gadania?
    to mnie kolega zaskoczył (;
    mówi kolega że to nie jest co najmniej dziwne że w bazylice chowa się kogoś kto wspierał projekt liberalizujący ustawę aborcyjną,był za in vitro etc
    ?

Odpowiedz
  • Re: Czy będzie wystrzał z pancernika dla ś.p.Adamowicza czyli złosliwość PIS-u|Boski 19.01.2019, 14:53

o,poważnie nie miał nic do gadania?
    to mnie kolega zaskoczył (;
    mówi kolega że to nie jest co najmniej dziwne że w bazylice chowa się kogoś kto wspierał projekt liberalizujący ustawę aborcyjną,był za in vitro etc
    ?

A miał ?Serio?
    Adamowicz zmarł w poniedziałek a decyzja o sposobie pogrzebu zapadła w środę,to co Adamowicz zmartwychwstał i zdecydował o swoim pogrzebie? :) Zabawny pan jest :)
    Odpowiedz
  • Re: Czy będzie wystrzał z pancernika dla ś.p.Adamowicza czyli złosliwość PIS-u|Darcheville 19.01.2019, 15:52

A miał ?Serio?
    Adamowicz zmarł w poniedziałek a decyzja o sposobie pogrzebu zapadła w środę,to co Adamowicz zmartwychwstał i zdecydował o swoim pogrzebie? :) Zabawny pan jest :)

kolega nie rozumie czym jest ironia?...
    to odpowie kolega na moje pytanie?
    Odpowiedz
  • Re: Czy będzie wystrzał z pancernika dla ś.p.Adamowicza czyli złosliwość PIS-u|AnnaMS 19.01.2019, 14:58
    Władze kościelne nie stanęły na wysokości zadania, jakim jest poważne potraktowanie decyzji człowieka dokonanych w jego ziemskim życiu. I w sumie same śmiesznie, nieszczerze wypadły. A można było po prostu godnie go pochować, jeśli rodzina życzyła sobie katolickiego pogrzebu. To tyle.

Co do podejścia do zmarłego, o którym wiemy, że życiu poważnie przekraczał dekalog, to nie jest ono łatwe. Chodzi o to, aby w duchu miłosierdzia modlić się za niego, nie pielęgnować być może jakiejś nienawiści, z drugiej strony - w przypadku osób znanych - ważne jest, aby nie doprowadzać do kultu osoby, która po prostu na to nie zasłużyła.
    Odpowiedz
  • Re: Czy będzie wystrzał z pancernika dla ś.p.Adamowicza czyli złosliwość PIS-u|skaholic 19.01.2019, 15:06

Władze kościelne nie stanęły na wysokości zadania, jakim jest poważne potraktowanie decyzji człowieka dokonanych w jego ziemskim życiu. I w sumie same śmiesznie, nieszczerze wypadły. A można było po prostu godnie go pochować, jeśli rodzina życzyła sobie katolickiego pogrzebu. To tyle.

Co do podejścia do zmarłego, o którym wiemy, że ...

Gdańsk pożegnał swojego Prezydenta. Ale dzisiaj wszyscy jesteśmy gdańszczanami.
    S-K-A https://www.youtube.com/watch?v=ndFGYBLyey8
    Odpowiedz
  • Re: Czy będzie wystrzał z pancernika dla ś.p.Adamowicza czyli złosliwość PIS-u|AnnaMS 19.01.2019, 15:09

Dlaczego wszyscy?
    Odpowiedz
  • Re: Czy będzie wystrzał z pancernika dla ś.p.Adamowicza czyli złosliwość PIS-u|Agnes32 19.01.2019, 16:21

Ja nie. Jak już wczoraj pisałam, nigdy nawet nie była w Gdańsku i tyle samo mnie obchodzi prezydent Gdańska, co ja jego.
    Odpowiedz
  • Re: Czy będzie wystrzał z pancernika dla ś.p.Adamowicza czyli złosliwość PIS-u|Stajger_Hsiwej 19.01.2019, 15:12

Co do podejścia do zmarłego, o którym wiemy, że ...

W miejscu przeznaczonym dla wybitnych gdańszczan pochowano prezydenta Gdańska zamordowanego że wzgledu na urząd jaki pełnił. Nic zdrożnego w tym nie widzę.

Podobno kiedyś zapytał "Co trzeba zrobić aby być tu pochowany?"
    Dostał odpowiedz " Wszystko dla Gdańska".

Raczej okoliczności śmierci wyczerpują znamiona "wszystko".
    Odbicie lustrzane. Soft power.
    Odpowiedz
  • Re: Czy będzie wystrzał z pancernika dla ś.p.Adamowicza czyli złosliwość PIS-u|AnnaMS 19.01.2019, 15:30

W miejscu przeznaczonym dla wybitnych gdańszczan pochowano prezydenta Gdańska zamordowanego że wzgledu na urząd jaki pełnił. Nic zdrożnego w tym nie widzę.

Podobno kiedyś zapytał "Co trzeba zrobić aby być tu pochowany?"
    Dostał odpowiedz " Wszystko dla Gdańska".

Raczej okoliczności śmierci wyczerpują znamiona "wszystko".

W mojej opinii żaden polityk nie powinien być chowany w kościele, nawet najbardziej zasłużony dla KK.
    Od tego są jakieś eksponowane miejsca na cmentarzu.

Taka krótka historia z mojego życia. Pewien dosyć znany wysoki urzędnik osobiście mocno mnie skrzywdził. Sprawa była publiczna, po latach rozstrzygnięta na moją korzyść. Krzywdy osobiście nigdy nie naprawił i nigdy nie przeprosił. Katolik, zasłużony dla KK, bo hojnie z publicznej kasy wspierał różne inicjatywy, remonty, itp. Kiedy umarł oczywiście nie było końca peanom na jego cześć. Powiem szczerze, że nie było we mnie za to żalu do nikogo, bo jak jakaś znana osobistość umiera, to jest to "normalne".
    Nie napisałam ani jednego komentarza przeciwko niemu, bo po co. On już został osądzony i oby był zbawiony. O to zresztą też mocno się modliłam. Jedynie wiem, ze cała ta zewnętrzna otoczka, przemówienia, honory, to po prostu pic na wodę. Może tylko potrzebne to jest rodzinie. Liczy się tylko modlitwa.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook