Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Człowiek bez wiary jest jak skąpiec, nic nie chce oddać Bogu

dodano: 23.11.2015, 13:16
akcje wątku: drzewko

Autor: Waldi

„Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię” (Mt 5,5).

Nieboraki, krzyże im popękają pod takim ciężarem.

• Re: Człowiek bez wiary jest jak skąpiec, nic nie chce oddać Bogu|Waldi 23.11.2015, 13:21
    Jezusa bardziej interesuje nie to co Mu oddajemy, ale to co zatrzymujemy dla siebie.
    Odpowiedz
  • Re: Człowiek bez wiary jest jak skąpiec, nic nie chce oddać Bogu|Waldi 23.11.2015, 14:27
    "
    Fajnie Waldi. A co Ty Jezusowi oddałeś? Pytam, bo ja
    się zastanawiam między nerką, telewizorem i 30
    sekundami codziennie."
    .
    Kiedyś tak sobie myślałem, weź Panie, jeśli chcesz oddaje Ci nawet moje życie. Później, gdy okazało się, że mam nowotwór, już nie było tak słodko. Myślałem wtedy co będzie z moją żoną i dziećmi. Wiem, że wyzdrowiałem dzięki modlitwie mojej rodziny za mnie, potrafili nawet dotrzeć do Papieża i JP2 też się za mnie modlił.
    Wiem, że Bóg przez to udzielił mi kolejnej lekcji wiary, bo On najlepiej wie, co powinienem że swym życiem zrobić.
    Odpowiedz
  • Re: Człowiek bez wiary jest jak skąpiec, nic nie chce oddać Bogu|Pan Fahnenjunker Cogito 23.11.2015, 15:20
    Skoro nie wierze w żadnego z dostępnych bogów to logicznym jest ze nic im nie oddaje.
    Nie czuje się z tym ani lepiej ani gorzej
    Odpowiedz
  • Re: Człowiek bez wiary jest jak skąpiec, nic nie chce oddać Bogu|Krafft57 23.11.2015, 15:39
    Człowiek bez wiary jest raczej jak ryba bez roweru...
    "Bogurodzica" śpiewana była często na rozpoczęcie bitwy pod Grunwaldem (anonimowy uczeń)
    Odpowiedz
  • Re: Człowiek bez wiary jest jak skąpiec, nic nie chce oddać Bogu|Waldi 23.11.2015, 21:31
    "Człowiek bez wiary jest raczej jak ryba bez roweru..."
    .
    Chodzi o to, że łatwiej jest ateiscie uwierzyć, niż nauczyć rybę jazdy na rowerze?
    Odpowiedz
  • Re: Człowiek bez wiary jest jak skąpiec, nic nie chce oddać Bogu|Waldi 23.11.2015, 21:31
    "Człowiek bez wiary jest raczej jak ryba bez roweru..."
    .
    Chodzi o to, że łatwiej jest ateiscie uwierzyć, niż nauczyć rybę jazdy na rowerze?
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook