Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Coraz nowszy, wspanialszy i postępowy swiat powoli skupiajacy się na jednym.

dodano: 26.05.2021, 16:04
akcje wątku: drzewko

https://www.ofeminin.pl/swiat-kobiet/to-dla-nas-wazne/przemoc-to-codziennosc-kazdej-kobiety-w-lato-jest-tylko-gorzej/djq6m0d

Nie ma co prawdziwe postępowe i pozytywne myslenie. Ciekawe jak jest w innych krajach EU?

Ciekawe czy jeszcze 50 lat temu, 100 lat temu tak było?

Jakieś badania? Wnioski.? Czyzby jednak edukacja coraz lepsza?

• Re: Coraz nowszy, wspanialszy i postępowy swiat powoli skupiajacy się na jednym.|Semper Fidelis 26.05.2021, 16:32
    Na czym wg ciebie ten świat się skupia? Na tym, że kobiety mówią otwarcie o swoich lękach? Że mają w końcu przestrzeń do tego by móc to powiedzieć i nie zostać skwitowanym "hehe, zawsze się trochę gwałci"? Jeśli tak, to bardzo dobrze, że tak się dzieje. Jeśli natomiast nie - to zdradź proszę na czym? Bo przecież nie sugerujesz chyba, że dawniej takie sytuacje się nie zdarzały?
    Zawsze wierny.
    Odpowiedz
  • Re: Coraz nowszy, wspanialszy i postępowy swiat powoli skupiajacy się na jednym.|Adalbert1241 27.05.2021, 10:56

Na czym wg ciebie ten świat się skupia? Na tym, że kobiety mówią otwarcie o swoich lękach? Że mają w końcu przestrzeń do tego by móc to powiedzieć i nie zostać skwitowanym "hehe, zawsze się trochę gwałci"? Jeśli tak, to bardzo dobrze, że tak się dzieje. Jeśli natomiast nie - to ...

Myślę że skupia się obecnie na sprowadzeniu kobiet do 2 jedynie dostępnych ról w istniejącej rzeczywistości.

1,Taniej siły roboczej - we wszelkich możliwych przejawach
    2. Prostytucji
    Odpowiedz
  • Re: Coraz nowszy, wspanialszy i postępowy swiat powoli skupiajacy się na jednym.|Semper Fidelis 27.05.2021, 11:02

Myślę że skupia się obecnie na sprowadzeniu kobiet do 2 jedynie dostępnych ról w istniejącej rzeczywistości.

1,Taniej siły roboczej - we wszelkich możliwych przejawach
    2. Prostytucji

Nie projektuj swojego otoczenia i/lub wyobrażeń na cały świat. To duży błąd.
    Zawsze wierny.
    Odpowiedz
  • Re: Coraz nowszy, wspanialszy i postępowy swiat powoli skupiajacy się na jednym.|Adalbert1241 27.05.2021, 11:13

Nie projektuję . Inni tak projektują. Tak właśnie wygląda teraźniejszość a będzie wyglądać przyszłość. Wizualizację możemy w sposób ciagły oglądać w filmach od lat 70 produkowanych na zachodzie i nie tylko. Dzień w dzień , godzina po godzinie.
    Odpowiedz
  • Re: Coraz nowszy, wspanialszy i postępowy swiat powoli skupiajacy się na jednym.|Adalbert1241 27.05.2021, 11:14

Proponuje to ogosic np. w Tajlandii:)))) Pewno będa zdziwieni:))
    Odpowiedz
  • Re: Coraz nowszy, wspanialszy i postępowy swiat powoli skupiajacy się na jednym.|Adalbert1241 27.05.2021, 11:22

:))))) On też to słyszał :D

https://www.empik.com/wobec-nadchodzacej-drugiej-wojny-swiatowej-studnicki-wladyslaw,p1210389750,ksiazka-p

"Przy rozważaniu każdego problematu nie trzeba pieścić siebie, rysując w swej wyobraźni powodzenie i triumfy, lecz trzeba przewidywać i ciężką sytuację, a nawet klęski. (…) Musimy sobie uprzytomnić konsekwencje każdego czynu, każdego kroku."
    Władysław Studnicki, 1939

"Myślę często o Studnickim i o jego przepowiedniach, które się tak sprawdziły."
    Adolf Bocheński, 1940

"Książka była oczywiście przez rząd gen. Składkowskiego w całości skonfiskowana. Nie wolno było przewidywać... słusznie."
    Stanisław Cat-Mackiewicz, 1948

"Studnickiemu zagrożono, że zostanie osadzony w szpitalu wariatów, jeśli zacznie osłabiać hasło »Silni, zwarci, gotowi«. A no – było to logiczne. W społeczeństwie ogarniętym powszechną wariacją miejsce jedynego człowieka przytomnego było w szpitalu wariatów."
    Stanisław Cat-Mackiewicz, 1951

"Nie mam żadnych wątpliwości, że jest to najbardziej prorocza książka polityczna, jaka kiedykolwiek została napisana w Polsce."
    Piotr Zychowicz, 2018
    Odpowiedz
  • Re: Coraz nowszy, wspanialszy i postępowy swiat powoli skupiajacy się na jednym.|Teofila (w podróży) 27.05.2021, 11:09
    Panie Boże dziękuję Ci za mojego męża, za moje dzieci, za całą moją rodzinę i moich przyjaciół.

A przede wszystkim za Kościół, naszą Świętą Matkę.

Jezu, ufam Tobie.

+++
    Kto bowiem umarł, stał się wolny od grzechu (Rz 6,7)
    Odpowiedz
  • Re: Coraz nowszy, wspanialszy i postępowy swiat powoli skupiajacy się na jednym.|Adalbert1241 27.05.2021, 11:15

Panie Boże dziękuję Ci za mojego męża, za moje dzieci, za całą moją rodzinę i moich przyjaciół.

A przede wszystkim za Kościół, naszą Świętą Matkę.

Jezu, ufam Tobie.

+++

+
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook