Otwarte forum dyskusyjne Frondy

"Cierpimy, gdy papież nie klęka przed Najświętszym Sakramentem, którym jest sam Chrystus"

dodano: 18.10.2019, 19:15
akcje wątku: drzewko

Autor: Annbis

Prof. De Mattei mówił:

– Uznajemy prymat papieża, ale cierpimy, gdy widzimy papieża, popierającego heretycką lub zmierzającą w kierunku heretyckim ścieżkę synodalną.

– Uznajemy najwyższy charyzmat, jaki Kościół przypisuje papieżowi, mianowicie nieomylność i chcielibyśmy, aby papież wykorzystał go w całej swojej rozciągłości, aby określić prawdy i potępić błędy. Cierpimy jednak, jeśli papież powstrzymuje się od korzystania z tego charyzmatu, w ekstrawagancki sposób wypowiadając się w wywiadach, listach, a nawet w rozmowach telefonicznych.

Prof. Roberto de Mattei podkreślił, że „klęczymy przed papieżem, ponieważ w nim rozpoznajemy Namiestnika Chrystusa, ale cierpimy, gdy On nie klęka przed Najświętszym Sakramentem, którym jest sam Chrystus – Ciało i Krew, Dusza i Bóstwo”.

Wierni doświadczają nie tylko pewnego rodzaju cierpienia, ale nawet są oburzeni, gdy „widzą pogańskie ceremonie w obecności Ojca Świętego w Ogrodach Watykańskich”. „To jest to samo oburzenie, które odczuliśmy, gdy zobaczyliśmy, jak Bazylika Świętego Piotra została zbezczeszczona obrazami wyświetlanymi na jej fasadzie 8 grudnia 2015 r.

- Zarzucają nam, że jesteśmy wrogami papieża Franciszka, ale to oskarżenie jest bezpodstawne.  Nie jesteśmy ani wrogami, ani przyjaciółmi papieża Franciszka. Jesteśmy i chcemy być przyjaciółmi prawdy i dobra, wrogami błędu i zła, przyjaciółmi przyjaciół Kościoła i wrogami wrogów Kościoła – wyjaśnił.

– Zarzucają nam, że chcemy zerwać z jednością Kościoła, ale jedność nie może istnieć bez prawdy. Kościół jest jeden, ponieważ jest wyjątkowy, ukształtowany na podobieństwo Chrystusa, który jest taki sam wczoraj, dziś i na wieki. Na jego podobieństwo, natura Kościoła musi pozostać identyczna do końca świata, ponieważ jak mówi św. Paweł: „Jeden jest Pan, jedna wiara, jeden chrzest. Jeden jest Bóg i Ojciec wszystkich” (Ef 4 : 5).

De Mattei przemawiał jako świecki w imieniu wielu świeckich. Zaznaczył, że świeccy nie są upoważnieni do nauczania doktryny Kościoła, ponieważ nie należą do Kościoła nauczającego. Mają jednak prawo i obowiązek, zgodnie z prawem kanonicznym, do zachowania, przekazywania i obrony wiary, którą otrzymali podczas chrztu.

– Jako zwykły świecki, duchowo zjednoczony z obecnymi tu następcami apostołów, wierzę, że mogę powiedzieć: dzisiaj jesteśmy głosem Tradycji, która wzywa papieża do wysłuchania. Nasz głos przekazuje naukę, która pochodzi z dawnych czasów i prosi papieża, aby słuchał nas nie mniej uważnie jak tak zwaną „mądrość przodków” ludów tubylczych. My także jesteśmy echem mądrości przodków, mądrości, która sięga Jezusa Chrystusa, Mądrości Wcielonej – mówił Prof. De Mattei.

Źródło: lifesitenews.com

https://www.pch24.pl/prof--de-mattei-w-mocnych-slowach-o-kryzysie--synodzie-i-wiernosci--musisz-to-przeczytac-,71515,i.html

 • Re: "Cierpimy, gdy papież nie klęka przed Najświętszym Sakramentem, którym jest sam Chrystus"|Cyrenejczyk 18.10.2019, 20:21
  papież ma chorobę zwyrodnieniową stawów
  dla osób z tą chorobą i w jego wieku klękanie to wysiłek ponad miarę
  Odpowiedz
 • Re: "Cierpimy, gdy papież nie klęka przed Najświętszym Sakramentem, którym jest sam Chrystus"|Wniosek 18.10.2019, 20:24

  papież ma chorobę zwyrodnieniową stawów
  dla osób z tą chorobą i w jego wieku klękanie to wysiłek ponad miarę


  Chyba, że trzeba nogi obmyć komuś...
  Odpowiedz
 • Re: "Cierpimy, gdy papież nie klęka przed Najświętszym Sakramentem, którym jest sam Chrystus"|Cyrenejczyk 18.10.2019, 20:31

  Chyba, że trzeba nogi obmyć komuś...


  np Judaszowi
  Odpowiedz
 • Re: "Cierpimy, gdy papież nie klęka przed Najświętszym Sakramentem, którym jest sam Chrystus"|Annbis 18.10.2019, 20:27

  papież ma chorobę zwyrodnieniową stawów
  dla osób z tą chorobą i w jego wieku klękanie to wysiłek ponad miarę


  Czy nie jest takim samym "wysiłkiem" klękanie przed muzułmańskimi kryminalistkami, którym umywał nogi, lub afrykańskimi kacykami, którym całował lakierki?
  Odpowiedz
 • Re: "Cierpimy, gdy papież nie klęka przed Najświętszym Sakramentem, którym jest sam Chrystus"|Wniosek 18.10.2019, 20:22
  "Jako zwykły świecki, duchowo zjednoczony z obecnymi tu następcami apostołów, wierzę, że mogę powiedzieć: dzisiaj jesteśmy głosem Tradycji, która wzywa papieża do wysłuchania. Nasz głos przekazuje naukę, która pochodzi z dawnych czasów i prosi papieża, aby słuchał nas nie mniej uważnie jak tak zwaną „mądrość przodków” ludów tubylczych".

  Ale to nie do wiernych powiedział Pan Jezus "Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi". Przecież on nie wierzy w nieomylność Novusowego Kościoła. Przecież nauczanie zwyczajne i powszechne też jest nieomylne... Totalne odwrócenie katolickich zasad, wierni Kościołem nauczającym, a Kościół nauczający nauczanym... Do tego prowadzi przyjęcie absurdów takich, że "Kościół" głoszący herezje jest Kościołem katolickim, a jego głowa jest głową katolickiego Kościoła.
  Odpowiedz
 • Re: "Cierpimy, gdy papież nie klęka przed Najświętszym Sakramentem, którym jest sam Chrystus"|Annbis 19.10.2019, 0:10
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook