Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Chwasty na trawie

dodano: 21.05.2020, 11:25
akcje wątku: drzewko

Autor: justa

Witam, 

założyliśmy nowy trawnik, podłoże przygotowaliśmy bardzo starannie, a nie wiadomo skąd wyrosło więcej chwastów niż trawy 😕 Czy ktoś zna dobry preparat na pozbycie się chwastów z młodej trawy? Widziałam nawozy posiadające właściwości, które mają pozbyć się nieproszonych gości. Czy ktoś stosował coś podobnego?

• Re: Chwasty na trawie|Ligure 21.05.2020, 12:01
    spryskać roundupem i zabetonować.
    Będziemy działać wspólnie na rzecz naszej odnowy, narodzin wspólnego luksusu, przyszłych splendorów i Powszechnej Republiki.
    Odpowiedz
  • Re: Chwasty na trawie|wojtek. 21.05.2020, 12:26

roundup jest rakotwórczy, była spora afera z tym związana.
    chyba jest już całkiem wycofany. jak ktoś ma zapas, to lepiej wyrzucić
    Odpowiedz
  • Re: Chwasty na trawie|wojtek. 21.05.2020, 12:26

roundup jest rakotwórczy, była spora afera z tym związana.
    chyba jest już całkiem wycofany. jak ktoś ma zapas, to lepiej wyrzucić
    Odpowiedz
  • Re: Chwasty na trawie|Adalbert1241 21.05.2020, 12:16
    Chwasty zostawić. Trawę wyciąć. Proste!
    Odpowiedz
  • Re: Chwasty na trawie|erson 21.05.2020, 12:25
    Ja walczę z chwastami tylko w warzywniaku. Na trawnikach ich nie ruszam, a w tym roku wręcz dosiałam kwietną łączkę. Mniszki, koniczynki, stokrotki nie chciałabym mieć ogrodu bez nich.
    Proponuję wyrywać ręcznie jak zobaczysz, ze coś Ci rośnie. Oraz jednoczesnie nawozić trawę. Jak trawa jest mocna, będzie w stanie pokonać wszystkie rosnące w trawniku chwasty.
    Jesli koniecznie chcesz się tego pozbyć, polecam kontakt z nimi https://sklepdlaogrodu.pl/ W sklepie powinni dobrać odpowiednie środki na chwasty.
    Odpowiedz
  • Re: Chwasty na trawie|Norton Commander 21.05.2020, 13:12

Ja walczę z chwastami tylko w warzywniaku. Na trawnikach ich nie ruszam, a w tym roku wręcz dosiałam kwietną łączkę. Mniszki, koniczynki, stokrotki nie chciałabym mieć ogrodu bez nich.
    Proponuję wyrywać ręcznie jak zobaczysz, ze coś Ci rośnie. Oraz jednoczesnie nawozić trawę. Jak trawa jest mocna, będzie w stanie pokonać ...

czy polecane przez pana środki nie są aby szkodliwe dla zdrowia?
    W innym wątku szuka pan garnituru tak na oko trumiennego, więc pytam nie bez podstaw.
    Odpowiedz
  • Re: Chwasty na trawie|tia 21.05.2020, 17:24
    Znajoma ogrodniczka twierdzi, że na chwasty dobra jest mąka kukurydziana, ale nigdy nie stosowałem, więc nie potwierdzę tej informacji.
    najlepszym lekarstwem na zarazę jest nie myśleć o niej, pić tęgo i żyć wesoło, śpiewać i żartować, wszystkie swoje pragnienia zaspokajać i śmiać się z tego, co się wokół dzieje - Boccaccio, "Dekameron"
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook