Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Chwała Bogu „Fort Trump umarł. Duda w USA nie osiągnął niczego. To porażka polskiej dyplomacji”

dodano: 1.08.2020, 13:25
akcje wątku: drzewko

Autor: Annbis

„Fort Trump” przez pewien czas był na ustach wszystkich polityków z PiS. Teraz, gdy już wiadomo, że idea upadła, nikt tego nie komentuje. Krzysztof Bosak z Konfederacji napisał na Twitterze co o tym sądzi.

„Zapowiedziana relokacja amerykańskich wojsk z Niemiec w region Morza Czarnego to porażka polskiej dyplomacji. Propagandowe hasło „Fort Trump” umarło przy pierwszym zderzeniu z rzeczywistością. Prezydent Duda podczas wizyty w USA nie osiągnął niczego, prócz sukcesu propagandowego” – napisał Krzysztof Bosak, reprezentant narodowego skrzydła Konfederacji.

Nie jesteśmy dla USA priorytetem

„Widać wyraźnie, że USA mają inne priorytety niż wzmacnianie północno-wschodniej flanki NATO. Strategiczne planowanie obronne w oparciu o siły sojusznika, który ma zupełnie inną percepcję zagrożeń oraz zupełnie inaczej definiuje swoje cele i interesy jest wyrazem lekkomyślności” – pisze dalej na Twitterze Bosak.

 

„Obecnie w decyzjach Waszyngtonu, mimo właściwego Trumpowi chaosu kadrowego i programowego, czytelna jest niechęć do zwiększania obecności wojskowej w Polsce i krajach bałtyckich, a także transakcyjne podejście obecnej administracji do współpracy sojuszniczej” – dodaje Konfederata.

https://nczas.com/2020/08/01/bosak-to-porazka-polskiej-dyplomacji-fort-trump-umarl-duda-w-usa-nie-osiagnal-niczego/

Gdyby doszło do zwiększenia obecności wojskowej St. Zjedn. w Polsce, w ewentualnej wojnie z Rosją Polska byłaby zmieciona z powierzchni ziemi.

 

 

 • Re: Chwała Bogu „Fort Trump umarł. Duda w USA nie osiągnął niczego. To porażka polskiej dyplomacji”|L’Alquimista 1.08.2020, 13:40
  Coś się kuńserwatystom stronka rozjeżdża.

  https://zapodaj.net/images/bc2d4bf5f9032.png
  Viarni žyćcio svajoj krainie, jana ŭ śnie chałodnym hinie! Viarni žyćcio svajoj ziamli, masty spali i ziamlu asviatli.
  Odpowiedz
 • Re: Chwała Bogu „Fort Trump umarł. Duda w USA nie osiągnął niczego. To porażka polskiej dyplomacji”|Annbis 1.08.2020, 14:39
  Nie dalej, jak wczoraj fronda.pl donosiła:
  Umowę o wzmocnionej współpracy obronnej pomiędzy Polską a USA uzgodniono politycznie. Ułatwi to dalsze pogłębienie współpracy wojskowej, w tym dotyczącej zwiększenia obecności żołnierzy USA w Polsce. Niebawem, po zakończeniu prac redakcyjnych, planowane jest podpisanie umowy.
  Uzgodniono następujące lokalizacje dla planowanej zwiększonej obecności wojskowej Stanów Zjednoczonych:

  - Poznań [Wschodnia flanka przy wschodniej granicy? Jakiego państwa?] wyznaczono na siedzibę Wysuniętego Dowództwa Dywizyjnego oraz grupy wsparcia na teatrze Sił Lądowych Stanów Zjednoczonych.

  - Drawsko Pomorskie [Wschodnia flanka przy wschodniej granicy? Jakiego państwa?] wyznaczono na główną siedzibę Centrum Szkolenia Bojowego do wspólnego wykorzystania przez Siły Zbrojne Polski i Stanów Zjednoczonych.

  - Wrocław-Strachowice [Wschodnia flanka przy wschodniej granicy? Jakiego państwa?] wyznaczono na siedzibę bazy lotniczej załadunkowo-rozładunkowej Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych.

  - Łask (Woj. łódzkie) [Wschodnia flanka przy wschodniej granicy? Jakiego państwa?] wyznaczono na siedzibę eskadry zdalnie sterowanych statków powietrznych Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych.

  - Powidz (Województwo wielkopolskie) [Wschodnia flanka przy wschodniej granicy? Jakiego państwa?] wyznaczono na siedzibę lotniczej brygady bojowej, batalionu bojowego wsparcia logistycznego oraz obiektu sił specjalnych.

  - Lubliniec (Woj. śląskie) [Wschodnia flanka przy wschodniej granicy? Jakiego państwa?] wyznaczono na siedzibę kolejnego obiektu sił specjalnych.

  - Żagań/Świętoszów (Dolny Śląsk) [Wschodnia flanka przy wschodniej granicy? Jakiego państwa?] wyznaczono dla pancernej brygadowej grupy bojowej.
  Odpowiedz
 • Re: Chwała Bogu „Fort Trump umarł. Duda w USA nie osiągnął niczego. To porażka polskiej dyplomacji”|ᖴᖇEY ɐʇoloɥɐʞsɯɐɥɔ# 2.08.2020, 15:03
  Pamiętacie, jak sowieckie i amerykańskie czołgi stanęły naprzeciw siebie w Berlinie w 1961?

  https://bi.im-g.pl/im/86/fd/13/z20959366V,27-pazdziernika-1961-r---pancerna-proba-sil-w-Berl.jpg
  Droga, którą idę, jest najkrótszą z wszystkich dróg.
  Odpowiedz
 • Re: Chwała Bogu „Fort Trump umarł. Duda w USA nie osiągnął niczego. To porażka polskiej dyplomacji”|Darcheville 2.08.2020, 15:18
  Wojnie z Rosją?
  To istnieje zagrożenie że Rosja nas zaatakuje?...Rosja,ten kraj miłujący pokój?
  „Nic nie powinno cię niepokoić, nic nie ma prawa cię przerażać, wszystko mija. Bóg się nie zmienia. Cierpliwość osiąga wszystko. Kto ma Boga, temu nie brakuje niczego,sam Bóg wystarczy” św.Teresa z Avila
  Odpowiedz
 • Re: Chwała Bogu „Fort Trump umarł. Duda w USA nie osiągnął niczego. To porażka polskiej dyplomacji”|Annbis 2.08.2020, 15:52

  Wojnie z Rosją?
  To istnieje zagrożenie że Rosja nas zaatakuje?...Rosja,ten kraj miłujący pokój?  "Miłujący", nie miłujący, nie o to chodzi. Po co Rosja miałaby atakować Polskę? Jaki miałaby w tym cel?
  Odpowiedz
 • Re: Chwała Bogu „Fort Trump umarł. Duda w USA nie osiągnął niczego. To porażka polskiej dyplomacji”|Darcheville 2.08.2020, 16:36


  "Miłujący", nie miłujący, nie o to chodzi. Po co Rosja miałaby atakować Polskę? Jaki miałaby w tym cel?


  To Ty piszesz o wojnie z Rosją,nie ja,stąd moje pytanie
  „Nic nie powinno cię niepokoić, nic nie ma prawa cię przerażać, wszystko mija. Bóg się nie zmienia. Cierpliwość osiąga wszystko. Kto ma Boga, temu nie brakuje niczego,sam Bóg wystarczy” św.Teresa z Avila
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook