Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Brawo NSA

dodano: 2.12.2019, 18:35
akcje wątku: drzewko

Autor: Cyrenejczyk

"Naczelny Sąd Administracyjny nie zgodził się na wpis do ksiąg stanu cywilnego zagranicznego aktu urodzenia dziecka, w którym jako rodzice widnieją osoby tej samej płci.

- Nie jest możliwe wpisanie w polskim akcie stanu cywilnego zamiast ojca dziecka - rodzica, który nie jest mężczyzną; byłoby to sprzeczne z podstawowymi zasadami porządku prawnego w Polsce - orzekł sąd."

• Re: Brawo NSA|Cyrenejczyk 2.12.2019, 18:36
    ciekawe czy gdy na jakimś zadupiu w Afryce facet weźmie ślub z kozą to też w Polsce mamy to uznać?
    Odpowiedz
  • Re: Brawo NSA|Adrian 2.12.2019, 18:43

ciekawe czy gdy na jakimś zadupiu w Afryce facet weźmie ślub z kozą to też w Polsce mamy to uznać?

To mówisz, że w Afryce można wziąć ślub z kozą (capra)? A konkretnie w którym kraju?
    ( ͡° ͜ʖ ͡°) Student Szymon: Wszechświat ma obrzeża i krawędzie.
    Odpowiedz
  • Re: Brawo NSA|Cyrenejczyk 2.12.2019, 19:03

To mówisz, że w Afryce można wziąć ślub z kozą (capra)? A konkretnie w którym kraju?

"Młody mieszkaniec australijskiego miasta Toowoomba związał się węzłem małżeńskim ze swoją najlepszą przyjaciółką, która jest u jego boku od wielu lat. Jego wybranką została Honey - pies rasy labrador, którego mężczyzna przygarnął przed pięciu laty. Australijczyk przekonuje, że połączyła ich "czysta miłość" - informuje serwis news.com.au."
    Odpowiedz
  • Re: Brawo NSA|Adrian 2.12.2019, 19:28

"Młody mieszkaniec australijskiego miasta Toowoomba związał się węzłem małżeńskim ze swoją najlepszą przyjaciółką, która jest u jego boku od wielu lat. Jego wybranką została Honey - pies rasy labrador, którego mężczyzna przygarnął przed pięciu laty. Australijczyk przekonuje, że połączyła ich "czysta miłość" - informuje serwis news.com.au."

Sorry, stu', ale ja pytałem o Afrykę, kontynent na południe od Europy i na południe od Morza Śródziemnego.

· https://www.youtube.com/watch?v=DWfY9GRe7SI

Will you please be precise?
    Odpowiedz
  • Re: Brawo NSA|Adalbert1241 2.12.2019, 23:18

Sorry, stu', ale ja pytałem o Afrykę, kontynent na południe od Europy i na południe od Morza Śródziemnego.

· https://www.youtube.com/watch?v=DWfY9GRe7SI

Will you please be precise?

Chyba Pan Panie Adrianie nie wyczuł tresci intencyjnej. Afryka juz w połowie chińska w połowie hinduska.
    Odpowiedz
  • Re: Brawo NSA|Adrian 2.12.2019, 23:52

Chyba Pan Panie Adrianie nie wyczuł tresci intencyjnej. Afryka juz w połowie chińska w połowie hinduska.

Dobra, są kraje afrykańskie, co mają 95% długu narodowego w ChRL, ale ja pytam o kozy. Co ciekawe koza domowa to zwierzę pochodzenia azjatyckiego i jeżeli występuje w Afryce, to tylko jako import.

https://malezoo.net/wp-content/gallery/koza-domowa/koza10.jpg
    Odpowiedz
  • Re: Brawo NSA|Stajger_Hsiwej 2.12.2019, 18:46
    Nie wiem dlaczego się tak cieszysz ;)
    W całej grze ( podobnie jak w sprawie uznania małżeństwa ) chodzi o jakiekolwiek ostateczny wyrok.
    A teraz zrobi się pyk do UE i będzie uznanie stanu prawnego wewnątrz wspólnoty.
    Odbicie lustrzane. Soft power.
    Odpowiedz
  • Re: Brawo NSA|Cyrenejczyk 2.12.2019, 19:00

Nie wiem dlaczego się tak cieszysz ;)
    W całej grze ( podobnie jak w sprawie uznania małżeństwa ) chodzi o jakiekolwiek ostateczny wyrok.
    A teraz zrobi się pyk do UE i będzie uznanie stanu prawnego wewnątrz wspólnoty.

cieszę się ze zdroworozsądkowego podejścia polskich sędziów do mechanizmów wypracowanych przez ewolucję
    Odpowiedz
  • Re: Brawo NSA|wirek 2.12.2019, 20:06

cieszę się ze zdroworozsądkowego podejścia polskich sędziów do mechanizmów wypracowanych przez ewolucję

zdroworozsądkowego podejścia polskich sędziów
    a to juz nie zadzwyczajna kasta tylko "zdroworozsadkowi polscy sedziowie"?
    Odpowiedz
  • Re: Brawo NSA|Annbis 2.12.2019, 18:47
    Do czasu.
    Niedawno byłam na przedstawieniu dla dzieci, gdzie główna bohaterka mówiła: "Wyszłam z domu i mój rodzic oraz moja rodzica nic o tym nie wiedzą". Później jeszcze chyba ze dwa razy tak ujęła pojęcia: "mama", "tata". Było słychać pojedyncze śmiechy z widowni zarówno dorosłych, jak i dzieci.
    Odpowiedz
  • Re: Brawo NSA|Agnes32 2.12.2019, 19:04

Do czasu.
    Niedawno byłam na przedstawieniu dla dzieci, gdzie główna bohaterka mówiła: "Wyszłam z domu i mój rodzic oraz moja rodzica nic o tym nie wiedzą". Później jeszcze chyba ze dwa razy tak ujęła pojęcia: "mama", "tata". Było słychać pojedyncze śmiechy z widowni zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Ładnie. Tak po staropolsku. Ktoś się postarał reżyserując taką perełkę. A tobie chyba pomyliło się z "nowoczesnym" rodzicem A i rodzicem B.
    Odpowiedz
  • Re: Brawo NSA|Espero 2.12.2019, 19:52

Ładnie. Tak po staropolsku. Ktoś się postarał reżyserując taką perełkę. A tobie chyba pomyliło się z "nowoczesnym" rodzicem A i rodzicem B.

Rodzic ma ten sam rdzeń co rodzić. Rzeczywiście w staropolskim tak mówiono na ojca, a na matkę oczywiście — rodzica.

https://mm.pwn.pl/doro/396/082/08261/082611-00.png
    „To nie tak! To nie tak! To nie tak! Nie użalaj się nad nami – tyś poeta!”
    Odpowiedz
  • Re: Brawo NSA|Ano 2.12.2019, 18:57
    Do czasu.
    Ale póki co student Szymon suszy zęby.
    Selma, Selma, zdravo, Selma. Putuj, Selma. I molim te ne naginji se kroz prozor.
    Odpowiedz
  • Re: Brawo NSA|Cyrenejczyk 2.12.2019, 19:12

Do czasu.
    Ale póki co student Szymon suszy zęby.

ilekroć widzę w bliźnim zdrowe myślenie tylekroć się cieszę :)
    Odpowiedz
  • Re: Brawo NSA|Adrian 2.12.2019, 19:32

ilekroć widzę w bliźnim zdrowe myślenie tylekroć się cieszę :)

Na pierwszy rzut oka na monitor odczytałem „zdrowe zęby” ;-]
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook