Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Brawa dla Fundacji Pro - Prawo do Życia :) Poznaniacy, cieszcie się!

dodano: 1.03.2010, 1:43
akcje wątku: drzewko

Autor: wujek inż.AjatollahGnyszkaszwili

Ciociu Luciu - wróc :)

Fundacja za chyba ostatni w tym roku grosz przed rozliczeniem 1% fundnęła plakat w Poznaniu:
http://photos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs426.ash1/23596_1376016643660_1329169742_1044770_6215139_n.jpg

:) Dobre, co?

Przyznam nieśmiało, że miałem maluteńki, ale to maluteńki wkład w jego kształt.

Dla mnie bomba, do armii już dołączyłem :)

>>Armia regularna: www.stopaborcji.pl/klub
nr konta: 79 1050 1025 1000 0022 9191 4667
Fundacja Pro - Prawo do Życia
ul. Kopernika 34 lok. 405
Warszawa

>>Armia jednoprocentowa: http://www.stopaborcji.pl/w4/index.php?q=node/6

* * * *
drugie ujęcie:

http://w4.stopaborcji.pl/sites/default/files/images/P1060903.preview_0.JPG

więcej takich plakatów :)

• Re: Brawa dla Fundacji Pro - Prawo do Życia :) Poznaniacy, cieszcie się!|Vinca 1.03.2010, 2:34
    przejechałam sobie obok i widziałam

chwalcia!!!!!
    .
    Odpowiedz
  • Re: Brawa dla Fundacji Pro - Prawo do Życia :) Poznaniacy, cieszcie się!|jannama 1.03.2010, 2:40
    tylko ten przekaz taki... negatywny. Moim zdaniem znacznie lepszy w odbiorze był ten plakat (mój ulubiony z całego zestawu):

http://ekai.pl/resize/351x234/zdjecia/plakat4.jpg
    "Politycy widzą, kto ich wybrał, więc nie ufają, że ludzie wybierają racjonalnie" - Otis Tarda
    Odpowiedz
  • Re: Brawa dla Fundacji Pro - Prawo do Życia :) Poznaniacy, cieszcie się!|Vinca 1.03.2010, 8:46

tylko ten przekaz taki... negatywny. Moim zdaniem znacznie lepszy w odbiorze był ten plakat (mój ulubiony z całego zestawu):

http://ekai.pl/resize/351x234/zdjecia/plakat4.jpg

W Poznaniu przywita cię... Hitler

Dodane 2010-03-01 19.15, komentarzy 6 Kategorie: Wiadomości Miejsce: Nowe Miasto, Poznań, Tagi: adolf hitler, poznan, śródka, aborcja, Fundacja PRO - Prawo do Życia, hitlerowcy, trzeciej rzeszy, hitler, okupacja, lidia dudziak, dominik herberholz, reklama, maciej milewicz, wywieszanie reklam, bannery, plakaty, plakaty wielkoformatowe,

Jeśli wjeżdżasz do miasta od strony Śródki - przygotuj się na szok. Ze ściany jednej z kamienic przywita cię twarz... Adolfa Hitlera.

Autor: Lilia Łada

Adolf Hitler reklamuje - a właściwie antyreklamuje - aborcję. Fundacja PRO - Prawo do Życia wykorzystało twarz wodza Trzeciej Rzeszy, ponieważ on - jak wynika z plakatu - wprowadził aborcję dla Polek 9 marca 1943 roku. Dodatkowym argumentem mają być znajdujące się na sąsiednich zdjęciach zakrwawione płody.

"Apogeum potęgi Hitlera często było nazywane „czasami pogardy” - możemy przeczytać na stronie fundacji. - "Hitlerowcy zostali pokonani, ale pogarda dla człowieka ciągle się pleni. Kilkadziesiąt lat temu „podludźmi” byli Żydzi, Słowianie i Romowie. Dzisiaj „podludźmi”, lub „nieludźmi” są dzieci przed narodzeniem. W centrum Poznania, przy Rondzie Śródka, przypominamy, że pierwszym „legalizatorem” aborcji na ziemiach polskich był Hitler".

Drastyczne i za ostre

- Dla mnie to jest stanowczo za ostre - uważa Marek, uczeń technikum, który akurat czeka na tramwaj. - Nie żebym był za aborcją, ale Hitler...?

Para studentów, Agata i Łukasz, ma mieszane uczucia.

- Nie podoba mi się, co to ma być? Hitler i zwłoki noworodka? - mówi z niesmakiem Łukasz. - To obrzydliwe.

Jednak Agata ma nieco inne zdanie.

- Owszem, to jest ostre, drastyczne przedstawienie, ale musi takie być, bo inaczej nie trafi do ludzi - uważa.

Pani Maria mieszkająca na Śródce jest reklamą tak zbulwersowana, że brakuje jej słów.

- Ja przeżyłam okupację, ja wiem, kim był Hitler i wiem, co to znaczy zobaczyć zwłoki - mówi wzburzona, z oczami pełnymi łez. - Dla mnie to oznaka braku szacunku dla tych ludzi, tego, co wtedy przeżyli, tej tragedii wojennej, takie zestawienie Hitlera i aborcji. Ja jestem katoliczką, proszę to napisać, ale coś takiego mógł wymyślić tylko człowiek małej wiary i małego rozumu.

Radni są przeciw

Przeciwko wykorzystywaniu wizerunku Hitlera są także poznańscy radni, którzy widzieli plakat.

- Są inne metody, nie tak drastyczne - uważa radna Lidia Dudziak. - Trzeba uświadamiać, czym jest aborcja, oczywiście, ale nie w tak drastyczny sposób. tak się niczego nie osiągnie.

Radny Dominik Herberholz uważa, że może czas się zastanowić nad wprowadzeniem jakiegoś organu opiniującego treści reklamowe, skoro w centrum Poznania w majestacie prawa może sobie wisieć portret Adolfa Hitlera.

- Dla mnie to niedopuszczalne, po raz kolejny za pomocą bardzo drastycznych obrazów próbuje się poznaniaków zmusić do oglądania treści, których sobie nie życzą - mówi. - Co innego prezentowanie czegoś takiego na zamkniętej wystawie, na którą przyjdzie ten, kto chce, a co innego w miejscu ogólnie dostępnym. Ja bym nie chciał, by mój 5-letni syn był zmuszany do oglądania czegoś takiego, gdy staniemy na światłach. Miasto nie powinno pełnić roli cenzora, bo to nie o to chodzi. Ale w tej sytuacji mamy do czynienia ze zdecydowaną przesadą.

Hitler, ale zgodnie z prawem

Bo reklama, mimo że jest kontrowersyjna, wisi całkowicie zgodnie z prawem. Kamienica jest własnością prywatną, więc to zależy od właściciela budynku. Musi on co prawda zwrócić się do miasta o zgodę, ale tylko pod kątem bezpieczeństwa technicznego.

- Jeśli jest zgoda na wywieszanie reklam, a tam jest, to miasto nie może ingerować w jej treść - wyjaśnił Maciej Milewicz z biura prasowego urzędu miasta.

W przypadku budynków znajdujących się na terenie objętych ochroną konserwatorską wymagana jest także zgoda konserwatora zabytków. Ale on także nie ocenia zawartości reklam, a jedynie to, czy nie kolidują z zabytkowym charakterem budynków.

Kto więc ocenia treść plakatów wielkoformatowych, bannerów i reklam w ogóle? Tak naprawdę nikt.

- Od dawna mówi się w mieście o konieczności stworzenia zespołu, który opiniowałby walory estetyczne i zawartość reklam - tłumaczy Maciej Milewicz. - Ale do tej pory nie doszło do jego utworzenia.

http://www.mmpoznan.pl/9988/2010/3/1/w-poznaniu-przywita-cie-hitler?districtChanged=true
    .
    Odpowiedz
  • Re: Brawa dla Fundacji Pro - Prawo do Życia :) Poznaniacy, cieszcie się!|Notto 1.03.2010, 8:54

Dodane 2010-03-01 19.15, komentarzy 6 Kategorie: Wiadomości Miejsce: Nowe Miasto, Poznań, Tagi: adolf hitler, poznan, śródka, aborcja, Fundacja PRO - Prawo do Życia, hitlerowcy, trzeciej rzeszy, hitler, okupacja, lidia dudziak, dominik herberholz, reklama, maciej milewicz, wywieszanie reklam, bannery, plakaty, plakaty wielkoformatowe,

Jeśli wjeżdżasz do miasta ...

Jakże starannie ominięty faktyczny przekaz bilbordu.
    Odpowiedz
  • Re: Brawa dla Fundacji Pro - Prawo do Życia :) Poznaniacy, cieszcie się!|Kotek 1.03.2010, 10:11

Tjaaa, ale gołe dupy na bilbordach nikomu nie przeszkadzają!
    "Nie, ty nie dorastasz do dyskusji ze mną. Za mala jesteś. Pod każdym wzgledem. " Marguar do ffolkatki:-D
    Odpowiedz
  • Re: Brawa dla Fundacji Pro - Prawo do Życia :) Poznaniacy, cieszcie się!|jannama 2.03.2010, 7:43

Vin, ja tam nie uważam, żeby było "za ostre". Tylko przekaz jest w całości negatywny - z jednej strony Hitler, z drugiej aborcja. A nie ma pozytywnego przekazu, takiego, jak na załączonym przeze mnie plakacie. Nie wiem jak Ciebie, ale mnie bardziej porusza historia niechcianego dziecka, którego historia może być trojaka: zostanie zaakceptowane przez matkę, oddane do adopcji albo własnie... wyrzucone do kosza.

Myslę, że plakat sam w sobie nie jest zły, ale w momencie kiedy Fundacja prowadzi akcję 1% podatku, to powinna sięgnąc po bardziej pozytywny przekaz.

I jeszcze raz powtarzam: dla mnie to wcale nie jest "zbyt drastyczne" bo drastyczna to jest prawda o aborcji, którą się nopn-stop ubiera w piękne słówka i bajki o "prawie wyboru".
    "Politycy widzą, kto ich wybrał, więc nie ufają, że ludzie wybierają racjonalnie" - Otis Tarda
    Odpowiedz
  • Re: Brawa dla Fundacji Pro - Prawo do Życia :) Poznaniacy, cieszcie się!|Ty2-911 też z Polski B 4.03.2010, 4:12

"ponieważ on - jak wynika z plakatu - wprowadził aborcję dla Polek 9 marca 1943 roku."

Tak się składa, że to wynika z historii a nie z plakatu.

Co więcej bibrzenie o tym, że to nieskuteczna metoda jest śmieszne. Właśnie to doskonała metoda by pokazać jaką zbrodnią jest zabicie dziecka. To nie jest zabieg jak wyrwanie zęba co sugerują feminazistki.
    "Bronku, do gnoju!"
    Odpowiedz
  • Re: Brawa dla Fundacji Pro - Prawo do Życia :) Poznaniacy, cieszcie się!|Jolka 1.03.2010, 2:45
    Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam
    Pomóż Kościołowi: http://www.pokoleniebxvi.pl/?page_id=99
    Odpowiedz
  • Re: Brawa dla Fundacji Pro - Prawo do Życia :) Poznaniacy, cieszcie się!|zeter1 1.03.2010, 3:15
    To się zacznie...
    Odpowiedz
  • Re: Brawa dla Fundacji Pro - Prawo do Życia :) Poznaniacy, cieszcie się!|Cicha Woda 1.03.2010, 3:59
    BRAWO!
    http://fronda.pl/cicha_woda/blog/
    Odpowiedz
  • Re: Brawa dla Fundacji Pro - Prawo do Życia :) Poznaniacy, cieszcie się!|Vinca 1.03.2010, 4:01
    .
    Odpowiedz
  • Re: Brawa dla Fundacji Pro - Prawo do Życia :) Poznaniacy, cieszcie się!|Kriss de Valnor (oddać Petepa!) 1.03.2010, 8:49
    "Modlić się to prosić o deszcz. Wierzyć to przynieść parasol." (Bruno Ferrero)
    Odpowiedz
  • Re: Brawa dla Fundacji Pro - Prawo do Życia :) Poznaniacy, cieszcie się!|eventolog w sieci 1.03.2010, 4:18
    Vivat Fundacja Pro!
    Czy twój sukces jest naprawdę twoim sukcesem?
    Odpowiedz
  • Re: Brawa dla Fundacji Pro - Prawo do Życia :) Poznaniacy, cieszcie się!|wujek inż.AjatollahGnyszkaszwili 1.03.2010, 8:09

Vivat Fundacja Pro!

vivat Eventolog! :)
    Ciociu Luciu - wróc :)
    Odpowiedz
  • Re: Brawa dla Fundacji Pro - Prawo do Życia :) Poznaniacy, cieszcie się!|Vinca 4.03.2010, 3:31

vivat Eventolog! :)

Vivat wszyscy, którzy aktywnie wspierają tę kampanię

Panowie, to zaszczyt pisać z wami na jednym forum!
    .
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook