Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Bóg szuka ludzi, którzy będą z Nim współkochać

dodano: 28.03.2019, 16:28
akcje wątku: drzewko

Autor: megimegi

Bóg  kocha nas takimi jakimi jesteśmy. Bóg kocha Kościół taki jaki jest. Miłość Boża jest cierpliwa w stosunku do Kościoła, tej sieci pełnej różnych ryb, tego pola na którym rośnie pszenica i chwast obok siebie. Pan nie pozwala tego pola wycinać. Czeka. Z miłością. Daje słońce, daje deszcz. Ta Ewangelia mówi dzisiaj do nas: uczcie się od Ojca takiej miłości. Byście byli Jego synami. Miłujcie tych, którzy dla was są nieprzyjaciółmi. Módlcie się za tych, którzy wam czynią źle. Uczcie się miłości od Boga, który jest waszym Ojcem.

Jezus na Golgocie sobą pokazał to, czego nauczał na Górze Błogosławieństw. Ten który nas najpierw naucza, sam pokazuje, że to jest możliwe, że można w ten sposób postępować. Nic dziwnego, że na Golgocie, rzymski oficer, kiedy widział i słyszał Jezusową modlitwę za jego katów, powiedział: zaprawdę ten człowiek był Synem Bożym.

Poganin rozpoznał w Jezusie Syna Bożego. Kiedy słyszał Jego modlitwę za wrogów, to wtedy odkrył, że w tym umierającym człowieku na krzyżu, jest coś co nie jest tylko z człowieka, jest coś większego niż natura ludzka na to pozwala. Że ten człowiek potrafi kochać w taki sposób w jaki kocha Bóg. I dlatego powiedział o Nim: to jest Syn Boży.

„Miłujcie nieprzyjaciół, módlcie się za tych którzy was prześladują, a tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie”( Mt 5, 44 ).To słowo spełniło się w Jezusie. Tak odkryjecie w sobie życie, które przyszło od Boga.

To nie jest tak, że Pan Bóg wymaga od nas rzeczy niemożliwych. To jest tak, że najpierw nam sam udziela takiej miłości, to znaczy sam nas taką miłością najpierw kocha, że my, kiedy myślimy o  miłości Boga do nas, to wiemy, że On w jakiejś mierze kocha swoich nieprzyjaciół. Każdy z nas się jakoś przyczynia do śmierci Jezusa na krzyżu. Każdy z nas jest w tej mierze Jego wrogiem. Wybieramy przeciwnie do Niego a On nas kocha. Dobrych i złych. Właśnie taką miłością, która jest z definicji miłosierdziem. Taką miłością nas kocha. To jest miłość, którą od Niego otrzymujemy.

I teraz Ten który w taki sposób nas kocha, mówi: miłujcie nieprzyjaciół. Użyj tej miłości którą ode mnie otrzymałeś. Tą miłością kochaj innych. Taką. Weź ją ode mnie i taką kochaj. To jest ważne żeby to sobie uświadomić, bo ta Ewangelia nie jest ‘przykazaniem miłości nieprzyjaciół’. Kto z nas potrafi kochać nieprzyjaciół? Ale ta Ewangelia jest przykazaniem używania tej miłości, której doświadczamy od Niego, którą On nas kocha. Weź ją w siebie i tą miłością kochaj. Kochajcie tak jak Bóg, kochajcie tak jak Ojciec.

Niewiele potrafimy zrozumieć z tajemnicy Trójcy Świętej. Największa tajemnica wiary. Chyba najpiękniej na temat Trójcy Świętej, tej tajemnicy wiary, pisze teolog średniowieczny Duns Szkot. Mówi: to że Bóg jest Trójcą, objaśnia nam tę prawdę, że Bóg jest miłością. To znaczy, że Bóg w swoim wewnętrznym życiu, kocha. Ojciec kocha Syna, całego siebie daje Synowi. Pan Jezus o tym zaświadcza w Ewangelii: „Wszystko dał mi Ojciec”. Syn odpowiada taką samą miłością Ojcu. I ta miłość ich wzajemna to jest Duch Święty.

W Bogu dzieje się Miłość. To jest natura Boga, dlatego Bóg jest Trójcą. Bo jest doskonałą Miłością. I ten Bóg który jest Miłością, w swoim wewnętrznym życiu, mówi Duns Szkot, szuka ludzi którzy będą z Nim współkochać.

Bóg mówi: kochaj bliźniego ze mną. Kochaj go tak jak ja, kochaj go ze mną. Kochajmy go razem. Popatrz jak ja go kocham , spróbuj się włączyć w tę miłość. To jest przepiękne objaśnienie tajemnicy Trójcy. I takie które nas do czegoś wzywa: kochaj razem ze mną, przyjrzyj się mojej miłości do człowieka. Spróbujmy przez chwilę pomyśleć w jaki sposób Bóg widzi naszego wroga. I czy naprawdę widzi go tak jak my.

https://www.deon.pl/religia/duchowosc-i-wiara/zycie-i-wiara/art,5628,kazdy-z-nas-w-jakis-sposob-przyczynia-sie-do-smierci-jezusa-na-krzyzu.html

---------

http://www.fronda.pl/forum/czym-rozni-sie-czlowiek-wierzacy-od-niewierzacego-chrzescijanin-od-poganina,93310.html

• Re: Bóg szuka ludzi, którzy będą z Nim współkochać|alchemik 28.03.2019, 16:37
    „Szukam, szukania mi trzeba…”
    Viarni žyćcio svajoj krainie, jana ŭ śnie chałodnym hinie! Viarni žyćcio svajoj ziamli, masty spali i ziamlu asviatli.
    Odpowiedz
  • Re: Bóg szuka ludzi, którzy będą z Nim współkochać|megimegi 28.03.2019, 16:45

„Szukam, szukania mi trzeba…”

"A góry nade mną jak niebo,
    A niebo nade mną jak góry."

--

Tak. Szukamy ludzi którzy będą z nami współkochać :)

Odpowiedz
  • Re: Bóg szuka ludzi, którzy będą z Nim współkochać|alfusia 28.03.2019, 17:06
    co to znaczy współkochać ? znam tylko pojęcie współuzaleznienia, co nie jest akurat dobre dla delikwenta..
    Odpowiedz
  • Re: Bóg szuka ludzi, którzy będą z Nim współkochać|alchemik 28.03.2019, 17:10

co to znaczy współkochać ? znam tylko pojęcie współuzaleznienia, co nie jest akurat dobre dla delikwenta..

„Bo jeśli kochać to nie indywidualnie
    Jak się zakochać to tylko we dwóch”
    Viarni žyćcio svajoj krainie, jana ŭ śnie chałodnym hinie! Viarni žyćcio svajoj ziamli, masty spali i ziamlu asviatli.
    Odpowiedz
  • Re: Bóg szuka ludzi, którzy będą z Nim współkochać|Kermit_zaba 28.03.2019, 19:56
    "Współkochać przyszłam, nie współnienawidzić" - Antygona
    Odpowiedz
  • Re: Bóg szuka ludzi, którzy będą z Nim współkochać|amator kwaśnych jabłek 28.03.2019, 21:07

"Współkochać przyszłam, nie współnienawidzić" - Antygona

“I'll remember it
    And Dublin in a rainstorm
    And sitting in the long grass in summer
    Keeping warm
    I'll remember it
    Every restless night
    We were so young then
    We thought that everything
    We could possibly do was right
    Then we moved
    Stolen from our very eyes
    And I wondered where you went to
    Tell me when did the light die
    You will rise
    You'll return
    The phoenix from the flame
    You will learn
    You will rise
    You'll return
    Being what you are
    There is no other Troy
    For you to burn
    And I never meant to hurt you
    I swear I didn't mean
    Those things I said
    I never meant to do that to you
    Next time I'll keep my hands to myself instead
    Oh, does she love you
    What do you want to do?
    Does she need you like I do?
    Do you love her?
    Is she good for you?
    Does she hold you like I do?
    Do you want me?
    Should I leave?
    I know you're always telling me
    That you love me
    Just sometimes I wonder
    If I should believe
    Oh, I love you
    God, I love you
    I'd kill a dragon for you
    I'll die
    But I will rise
    And I will return
    The Phoenix from the flame
    I have learned
    I will rise
    And you'll see me return
    Being what I am
    There is no other Troy
    For me to burn
    And you should've left the light on
    You should've left the light on
    Then I wouldn't have tried
    And you'd never have known
    And I wouldn't have pulled you tighter
    No I wouldn't have pulled you close
    I wouldn't have screamed
    No I can't let you go
    And the door wasn't closed
    No I wouldn't have pulled you to me
    No I wouldn't have kissed your face
    You wouldn't have begged me to hold you
    If we hadn't been there in the first place
    Ah but I know you wanted me to be there oh oh
    Every look that you threw told me so
    But you should've left the light on
    You should've left the light on
    And the flames burned away
    But you're still spitting fire
    Make no difference what you say
    You're still a liar
    You're still a liar
    You're still a liar”
    Hе слышны в садy даже шоpохи, / Все здесь замеpло до yтpа. / Шлюхи пpячyтся по паpадным, / А на yлицах - мyсоpа / Ловят девочек, ловят девочек, / Тех, что ночью не любят спать, / Чтоб в дежypке их, отделением / Hа-халявy отъебать.
    Odpowiedz
  • Re: Bóg szuka ludzi, którzy będą z Nim współkochać|Ateistyczny lewak 28.03.2019, 21:26
    Skad wy ludzie wiecie co Bog chce??? Skad I jak pozyskujecie te wiedze???
    Zacznijmy moze od tego, ktory Bog chce cos tam I w jaki sposob uzyskaliscie te informacje (SMS-em? objawieniem? czy jakas inna metoda?)
    Dlaczego tej nieokreslony Bog nie wystapi a CNN I nie powie co chce.
    Niestety ten Bog, ktorego inputuje autorka wymaga rzeczy niemozliwych bo jesli to On wszechpotezny, wszechmogacy nie moze sobie poradzic z Szatanem to na jakiej podstawie wymaga tego od zwyklego czlowieka?
    Od kiedy to ten Bog kocha Kosciol???

Jezeli juz chcecie mowic co ten Bog chce to macie jedyne zrodlo ktore mozecie cytowac jest nim Dekalog, ten sam ktory Kosciol zmienil zeby Dekalog Kosciolowi sluzyl.
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: Bóg szuka ludzi, którzy będą z Nim współkochać|Trollino 29.03.2019, 0:21

Zacznijmy moze od tego, ktory Bog chce cos tam I w jaki sposob uzyskaliscie te informacje (SMS-em? objawieniem? czy jakas inna metoda?)
    Niestety ten ...

Pytanie o Szatana jest zasadne ☑
    A kiedy nie sposób już płynąć pod prąd, nie sposób już wyrwać się z matni, niebieski trolejbus zabiera mnie stąd, trolejbus ostatni.
    Odpowiedz
  • Re: Bóg szuka ludzi, którzy będą z Nim współkochać|megimegi 29.03.2019, 8:02

Pytanie o Szatana jest zasadne ☑

Szatan został pokonany, lecz chce udowodnić, z pomocą,( a jakże), ludzi, że jest inaczej. Dlatego życie człowieka jest dla niego takim poletkiem doświadczalnym, na którym chce za wszelką cenę udowodnić, że to on ma resztki władzy nad światem. Biedny, z powodu swojej pychy i zarozumiałości, głupiec.
    Odpowiedz
  • Re: Bóg szuka ludzi, którzy będą z Nim współkochać|megimegi 29.03.2019, 7:42

Niestety ten ...

Życzę ci, żebyś doświadczył w swoim życiu, że Bóg jest Bogiem rzeczy niemożliwych.
    Odpowiedz
  • Re: Bóg szuka ludzi, którzy będą z Nim współkochać|Ateistyczny lewak 29.03.2019, 12:40
    @megimegi - eeeh… to TY tez wiesz co Szatan chce…. musze przyznac, masz niezle kontakty.

KTORY BOG???
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: Bóg szuka ludzi, którzy będą z Nim współkochać|megimegi 29.03.2019, 18:11

@megimegi - eeeh… to TY tez wiesz co Szatan chce…. musze przyznac, masz niezle kontakty.

KTORY BOG???

Żebyś wiedział :)

Poczytaj Deklarację Dominus Jesus, o jedyności i powszechności zbawczej Jezusa Chrystusa i Kościoła.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook