Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Bierzmy przykład z amazońskich plemion i praktykujmy dzieciobójstwo

dodano: 10.10.2019, 12:30
akcje wątku: drzewko

Autor: Annbis

„Jednym z lejtmotywów obecnego synodu jest ukazanie Indian jako żyjących w raju na ziemi sprzed grzechu pierworodnego. Są wychwalani za życie w prymitywnej czystości oraz egzaltowani za życie w harmonii z naturą. Od nich rzekomo mamy się uczyć szacunku do środowiska naturalnego. Jednakże wiadomo, że dzisiaj przynajmniej dwadzieścia amazońskich plemion praktykuje dzieciobójstwo, a na stronie Konferencji Episkopatu Brazylii znajduje się artykuł, w którym usprawiedliwia się tę praktykę”.

„Czy prawa człowieka stanową wartość uniwersalną czy może są ważne dla jednych, a dla innych już nie?” - Padło pytanie na konferencji prasowej podczas trwającego synodu amazońskiego.

Odpowiedzi udzielił m.in. peruwiański kardynał, jezuita: „Musimy uznać ich wielopokoleniową mądrość, która ubogaca biom z którego korzysta Europa”.

Stosunkowo niedawno, bo w 2015 roku brazylijski parlament przegłosował ustawę o zatrzymaniu procesu dzieciobójstwa wśród amazońskich plemion (skuteczność egzekwowania przepisów to już inna kwestia). Nie brakowało głosów podważających prawo brazylijskiego rządu do „dyktowania Indianom, jak mają zajmować się swoimi dziećmi”. Takie stanowisko wysunęła antropolog Rita Laura Segato. Zostało ono opublikowane na jednej ze stron brazylijskiego episkopatu (CIMI; Conselho Indigenista Missionário of the Brazilian Church) jako głos w kwestii praw ludów tubylczych.

Dzieciobójstwo nadal praktykowane jest np. wśród plemion Yanomami. „Najbardziej chorowite niemowlęta lub takie, którymi matka nie ma czasu się zająć ze względu na opiekę nad innymi, są odrzucane i umierają”.

Wśród  wymienionego plemienia Yanomami panuje tradycja nakazująca kobiecie zaraz po porodzie udać się do lasu i „obejrzeć” niemowlę. Jeżeli jest ono zdrowe, przynosi je z powrotem do wioski. Zostaje uznane przez członków plemienia jako człowiek dopiero w momencie pierwszego karmienia piersią.

20 z 300 amazońskich plemion praktykują zabijanie niemowląt.

Źródło: rossoporpora.org / lifesitenews.com / magister.blogautore.espresso.repubblica.it

https://www.pch24.pl/dzieciobojstwo--prawda-o-ludach-amazonii-niewygodna-dla-uczestnikow-synodu-,71364,i.html

• Re: Bierzmy przykład z amazońskich plemion i praktykujmy dzieciobójstwo|Polipid3 10.10.2019, 13:16
    Jezuici to moderna antykatolicka.
    Odpowiedz
  • Re: Bierzmy przykład z amazońskich plemion i praktykujmy dzieciobójstwo|Annbis 10.10.2019, 13:28

Jezuici to moderna antykatolicka.

Ale decydują o najpoważniejszych sprawach Kościoła, z Bergoglio na czele.
    Odpowiedz
  • Re: Bierzmy przykład z amazońskich plemion i praktykujmy dzieciobójstwo|Beta 10.10.2019, 13:33

Ale decydują o najpoważniejszych sprawach Kościoła, z Bergoglio na czele.

Ja jeszcze...mam nadzieję, że Duch Święty działa w Kościele, a Chrystus nie śpi w Łodzi Piotrowej...
    Odpowiedz
  • Re: Bierzmy przykład z amazońskich plemion i praktykujmy dzieciobójstwo|Polipid3 10.10.2019, 13:42

Ja jeszcze...mam nadzieję, że Duch Święty działa w Kościele, a Chrystus nie śpi w Łodzi Piotrowej...

Nie bluźnij! Zawsze Duch Święty działa, a Chrystus nie śpi!

Tyle tylko że ludzie ich podpowiedzi nie słuchają, wolą głos diabła.
    Odpowiedz
  • Re: Bierzmy przykład z amazońskich plemion i praktykujmy dzieciobójstwo|Annbis 10.10.2019, 14:07

Ja mam pewność, a nie tylko - "nadzieję".

Kościół Święty jest tam, gdzie jest odprawiana Msza Św. Trydencka, wierni przystępują do Sakramentów Świętych w stanie Łaski Uświęcającej po uprzednim przystąpieniu do Sakramentu Spowiedzi, pobożnie odmawiają Różaniec Święty i wyznają Główne Prawdy Wiary oraz przestrzegają 10 Przykazań Bożych.

To, co nazywa się obecnie "Kościołem Rzymskokatolickim" staje się posoborową sektą międzyreligijną, międzywyznaniową, która oddaje cześć wszystkim demonom wszystkich wierzeń wszystkich religii.
    Odpowiedz
  • Re: Bierzmy przykład z amazońskich plemion i praktykujmy dzieciobójstwo|Beta 10.10.2019, 14:53

Ja mam pewność, a nie tylko - "nadzieję".

Kościół Święty jest tam, gdzie jest odprawiana Msza Św. Trydencka, wierni przystępują do Sakramentów Świętych w stanie Łaski Uświęcającej po uprzednim przystąpieniu do Sakramentu Spowiedzi, pobożnie odmawiają Różaniec Święty i wyznają Główne Prawdy Wiary oraz przestrzegają 10 Przykazań Bożych.

To, co nazywa się ...

Innymi słowy Kościół narodził się dopiero wtedy, gdy ludzie poznali Różaniec ;)
    Kobieto, kto uwierzy i ochrzci się, ten będzie zbawiony. A Msza św. to Najświętsza Ofiara, bez względu na to w jakim rycie sprawowana.

Często sięgasz do objawień fatimskich, a przecież Kościół istnieje na długo przed nimi. I jeszcze dodać należy, że nie ma obowiązku wiary w nie. Podobnie jak w żadne inne objawienia prywatne. Kościół istniał zanim wierni poznali modlitwę różańcową. Co by nie mówić, to co piszesz o Różańcu, nie jest konieczne do istnienia Kościoła.
    Tradycja to także proces. Kolejni papieże wprowadzali wiele modlitw i zmian, które dla ówczesnych wiernych były "nowinkami". Czy tego chcesz czy nie, tak było nawet z Różańcem. Tobie przeszkadza, że ktoś odmawia 200 "Zdrowaś Maryjo..." zamiast 150. I to dopiero jest chore.
    Odpowiedz
  • Re: Bierzmy przykład z amazońskich plemion i praktykujmy dzieciobójstwo|Annbis 10.10.2019, 15:49

Kobieto, kto uwierzy i ochrzci się, ten będzie zbawiony. A Msza św. to Najświętsza Ofiara, bez względu na to w jakim rycie sprawowana.

Często sięgasz do objawień fatimskich, a przecież Kościół istnieje na długo przed nimi. I jeszcze dodać ...

"Innymi słowy Kościół narodził się dopiero wtedy, gdy ludzie poznali Różaniec ;)"

- Gdzie i kiedy to powiedziałam lub napisałam?
    Słucham!
    Odpowiedz
  • Re: Bierzmy przykład z amazońskich plemion i praktykujmy dzieciobójstwo|ProjectPi v2 10.10.2019, 16:29

"Innymi słowy Kościół narodził się dopiero wtedy, gdy ludzie poznali Różaniec ;)"

Słucham!

"Kościół Święty jest tam, gdzie (...) wierni (...) pobożnie odmawiają Różaniec Święty"
    Odpowiedz
  • Re: Bierzmy przykład z amazońskich plemion i praktykujmy dzieciobójstwo|Annbis 10.10.2019, 17:11

"Kościół Święty jest tam, gdzie (...) wierni (...) pobożnie odmawiają Różaniec Święty"

Wyrwałeś z kontekstu. Zamieść pełne zdanie i odczytaj jeszcze raz.
    Odpowiedz
  • Re: Bierzmy przykład z amazońskich plemion i praktykujmy dzieciobójstwo|ProjectPi v2 10.10.2019, 17:51

Wyrwałeś z kontekstu. Zamieść pełne zdanie i odczytaj jeszcze raz.

Nie wyrwałem z kontekstu. Zamieściłem fragment twojej wyliczanki tego, co niezbędne w danym miejscu, by mowa była o "Kościele Świętym" - dokładnie to, czego się domagałaś.

Kościół Święty jest tam, gdzie A i B i C i D i E.

C = wierni pobożnie odmawiają Różaniec Święty.
    Odpowiedz
  • Re: Bierzmy przykład z amazońskich plemion i praktykujmy dzieciobójstwo|Annbis 10.10.2019, 18:59

Nie wyrwałem z kontekstu. Zamieściłem fragment twojej wyliczanki tego, co niezbędne w danym miejscu, by mowa była o "Kościele Świętym" - dokładnie to, czego się domagałaś.

Kościół Święty jest tam, gdzie A i B i C i D i E.

C = wierni pobożnie odmawiają Różaniec Święty.

A+B+C+D+E=Z
    1 +1+1 +1+1=5
    Według Ciebie:
    C=Z
    1=5
    Odpowiedz
  • Re: Bierzmy przykład z amazońskich plemion i praktykujmy dzieciobójstwo|ProjectPi v2 10.10.2019, 19:08

A+B+C+D+E=Z
    1 +1+1 +1+1=5
    Według Ciebie:
    C=Z
    1=5

Nie. Brak mi tak "wyrafinowanej" fantazji, jak twoja, by operator koniunkcji utożsamiać z operatorem arytmetycznego dodawania a jeden z warunków koniecznych z dodawania składnikiem Czy wszystkim lefebrystom właściwa jest taka intelektualna indolencja?
    Odpowiedz
  • Re: Bierzmy przykład z amazońskich plemion i praktykujmy dzieciobójstwo|Beta 10.10.2019, 16:41

Słucham!

A widzisz co jest na końcu tego zdania? Taki sobie znaczek ;)

Kościół był też tam, gdzie Różańca nie odmawiano. Współcześnie nie każdy katolik odmawia tę modlitwę. I żadną miarą nie stawia go to poza Kościołem. Piszesz, że Kościół jest tam gdzie....i wyliczasz wśród warunków Różaniec. Dlatego o tym wspominam. Ani Tradycja ani Pismo Święte nie wspomina o takiej formie modlitwy. Ta, której naucza Jezus, to nasze "Ojcze nasz". I nie piszę tego dla zwady czy też, by podważyć wartość Różańca. Nie. Zwyczajnie, wiele rzeczy się zmieniło w Kościele. Pewne zostały w pewnym sensie skondensowane i w pigułce podane do wierzenia. Choćby dogmaty. One były od początku, ale zdefiniowano je i podano.
    Pewne postawy w Kościele także "ewoluowały". Był czas, gdy klęczeli wyłącznie pokutnicy. W czasie Ostatniej Wieczerzy Apostołowie nie przyjmowali Najświętszego Sakramentu klęcząc. A to początek. Tak rodziła się Tradycja przekazywana przez Apostołów.
    Tu narodziło się Kapłaństwo i Eucharystia. Spokojnie więc popatrz na Tradycję i tradycję, i zobacz, że nie wszystko było identyczne od początku Kościoła.

Odpowiedz
  • Re: Bierzmy przykład z amazońskich plemion i praktykujmy dzieciobójstwo|Annbis 10.10.2019, 15:52

Często sięgasz do objawień fatimskich, a przecież Kościół istnieje na długo przed nimi. I jeszcze dodać ...

"Często sięgasz do objawień fatimskich, a przecież Kościół istnieje na długo przed nimi"

- Gdzie i kiedy powiedziałam lub napisałam, że jest inaczej?
    Słucham!
    Odpowiedz
  • Re: Bierzmy przykład z amazońskich plemion i praktykujmy dzieciobójstwo|Annbis 10.10.2019, 15:59

Przede wszystkim, zapoznaj się z terminem, co to jest Tradycja Katolicka.
    O czym innym jest pojęcie "tradycja", a o czym innym "Tradycja Katolicka. Ja mówię o liturgii, nauczaniu, duchowości, sakramentach, które jako Tradycja Katolicka wchodzą w skład Magisterium Kościoła Świętego.

Zaczynasz czepiać się w zacietrzewieniu swoim, ponieważ nie umiesz bronić stanowiska, na którym okopałaś się.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook