Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Bergoglio weźmie udział w modlitwie ekumenicznej "chrześcijan różnych wyznań"

dodano: 17.10.2020, 15:00
akcje wątku: drzewko

Autor: Annbis

20 października papież Franciszek będzie obecny na spotkaniu modlitewnym o pokój w duchu Asyżu, zatytułowanym „Nikt nie zbawia się sam – pokój i braterstwo”.

Weźmie udział w modlitwie ekumenicznej chrześcijan różnych wyznań w bazylice Matki Bożej Ołtarza Niebiańskiego (Santa Maria in Aracoeli) i w następującej po niej ceremonii z udziałem przedstawicieli wielkich religii świata na placu Campidoglio.

https://deon.pl/kosciol/papiez-wezmie-udzial-w-miedzyreligijnym-spotkaniu-w-rzymie-,1025536

Bałwochwalca.

• Re: Bergoglio weźmie udział w modlitwie ekumenicznej "chrześcijan różnych wyznań"|Cercador de la Veritat 17.10.2020, 15:08
    Bałwochwalca.
    Czyś ty się szaleju opiła, kobieto uboga, czy też opętał cię diabeł Sewioła?
    • Wszystko, co mogę dzisiaj mieć, to kamień z napisem KREW •
    Odpowiedz
  • Re: Bergoglio weźmie udział w modlitwie ekumenicznej "chrześcijan różnych wyznań"|Annbis 17.10.2020, 15:39

Bałwochwalca.
    Czyś ty się szaleju opiła, kobieto uboga, czy też opętał cię diabeł Sewioła?

Zatem, kim jest według Ciebie osobnik, który wszystkie religie uważa za prawdziwe, równoznaczne sobie?
    Odpowiedz
  • Re: Bergoglio weźmie udział w modlitwie ekumenicznej "chrześcijan różnych wyznań"|Cercador de la Veritat 17.10.2020, 15:52

Zatem, kim jest według Ciebie osobnik, który wszystkie religie uważa za prawdziwe, równoznaczne sobie?

Hindusem może? A ty — jak Enryś — twierdzisz, że równanie ma tylko jedno rozwiązanie?
    Odpowiedz
  • Re: Bergoglio weźmie udział w modlitwie ekumenicznej "chrześcijan różnych wyznań"|Annbis 17.10.2020, 17:01

Hindusem może? A ty — jak Enryś — twierdzisz, że równanie ma tylko jedno rozwiązanie?

Nie wiem, co twierdzi jakiś "Enryś".
    Odpowiedz
  • Re: Bergoglio weźmie udział w modlitwie ekumenicznej "chrześcijan różnych wyznań"|Cercador de la Veritat 17.10.2020, 17:05

Nie wiem, co twierdzi jakiś "Enryś".

Nie wiecie, co twierdzi wasz kumpello @enrque111? W sumie na tym fforumku nie dziwi nic.
    Odpowiedz
  • Re: Bergoglio weźmie udział w modlitwie ekumenicznej "chrześcijan różnych wyznań"|Annbis 17.10.2020, 17:08

Nie wiecie, co twierdzi wasz kumpello @enrque111? W sumie na tym fforumku nie dziwi nic.

Dlaczego zwracasz się do mnie per "wy"?
    Odpowiedz
  • Re: Bergoglio weźmie udział w modlitwie ekumenicznej "chrześcijan różnych wyznań"|Cercador de la Veritat 17.10.2020, 17:17

Dlaczego zwracasz się do mnie per "wy"?

To jest taka stara forma grzecznościowa obecna w językach słowiańskich. Albo zwracam się do szerszego ogółu, jak @Annbis, @enrque111 et consortes.
    Odpowiedz
  • Re: Bergoglio weźmie udział w modlitwie ekumenicznej "chrześcijan różnych wyznań"|Altek 17.10.2020, 22:24
    Drzewa na wsi niczego mnie nie nauczą.
    Odpowiedz
  • Re: Bergoglio weźmie udział w modlitwie ekumenicznej "chrześcijan różnych wyznań"|Reszoter 17.10.2020, 22:32
    Za ręce za nogi chwytają się ról
    Ci którym większość przypadła
    I jak głodne kur… co walczą o kość
    Hołota parlamentarna
    Historia pokłuta od krwawych już dat
    Wisła na mapie jak blizna
    I bardziej dziś obce nam słowa są trzy
    Bóg Honor Ojczyzna

Pust wsiegda budiet nieba, budu ja,
    Pust wsiegda budiet nieba, budu ja,
    Pust wsiegda budiet mama,
    Mama, budu ja

https://www.youtube.com/watch?v=lGzZseZv7-g

“That which can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence” ― Christopher Hitchens
    Odpowiedz
  • Re: Bergoglio weźmie udział w modlitwie ekumenicznej "chrześcijan różnych wyznań"|Annbis 18.10.2020, 12:23

"Chrześcijanie różnych wyznań" to heretycy, odstępcy od Kościoła Świętego, bo kim oni są?
    To prawosławni schizmatycy z cerkwi, którzy z własnej woli opuścili Kościół Rzymskokatolicki.
    "Chrześcijanie różnych wyznań" to około 30 tysięcy denominacji protestanckich, a Pan Jezus założył, powołał do życia jeden, święty, powszechny (łac. catholicam) i apostolski Kościół.
    Odpowiedz
  • Re: Bergoglio weźmie udział w modlitwie ekumenicznej "chrześcijan różnych wyznań"|Parejko 18.10.2020, 12:28

"Chrześcijanie różnych wyznań" to heretycy, odstępcy od Kościoła Świętego, bo kim oni są?
    To prawosławni schizmatycy z cerkwi, którzy z własnej woli opuścili Kościół Rzymskokatolicki.
    "Chrześcijanie różnych wyznań" to około 30 tysięcy denominacji protestanckich, a Pan Jezus założył, powołał do życia jeden, święty, powszechny (łac. catholicam) i apostolski Kościół.

Jak słowo catolicam brzmi po aramejsku? Bo Jezus raczej nie znał łaciny.
    Margaret Thatcher: Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy.
    Odpowiedz
  • Re: Bergoglio weźmie udział w modlitwie ekumenicznej "chrześcijan różnych wyznań"|Annbis 18.10.2020, 13:25

Jak słowo catolicam brzmi po aramejsku? Bo Jezus raczej nie znał łaciny.

Dlaczego interesuje Cię tylko zwrot: "catolicam"?
    "Jeden, święty i apostolski" - nie interesuje?
    Odpowiedz
  • Re: Bergoglio weźmie udział w modlitwie ekumenicznej "chrześcijan różnych wyznań"|Parejko 18.10.2020, 14:05

Dlaczego interesuje Cię tylko zwrot: "catolicam"?
    "Jeden, święty i apostolski" - nie interesuje?

Jeden – echad (אחד)

Święty – kadosz (קדוש)

Apostolski – szali'achi (שליחי)

Katolicki – katoli (קתולי)
    Margaret Thatcher: Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy.
    Odpowiedz
  • Re: Bergoglio weźmie udział w modlitwie ekumenicznej "chrześcijan różnych wyznań"|Annbis 18.10.2020, 17:57
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook