Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Bergoglio realizuje ONZ-owski (masoński) projekt "migracji wymiany"

dodano: 2.06.2019, 21:35
akcje wątku: drzewko

Autor: Annbis

Trwa w najlepsze "wojna domowa" w Kościele.

A jedynym problemem, jakim przywódcy Kościoła wydają się być zainteresowani jest kwestia gościnności dla imigrantów spoza Europy. Absolutna, bezwarunkowa, całkowita gościnność. Nie chodzi tu o starożytną cnotę gościnności – chrześcijańską czy świecką – lecz o ideologiczny wybór, gdzie przedstawiana jest filozofia gościnności jako teoria wyrzekania się europejskiej tożsamości lub raczej jej wymiany.

Koncepcja „wielkiej wymiany” wprowadzona przez Renauda Camusa (Le Grand Remplacement, David Reinharc, Neuilly-sur-Seine 2011) została rozwinięta przez profesora Renato Cristina w jego książce „Władcy Chaosu” (Liberlibri, Macerata 2017). Dzięki rygorystycznej analizie autor nauczający filozofii na Uniwersytecie w Trieście wyjaśnia, w jaki sposób jego teoria skutkuje zastąpieniem europejskich populacji przez inne ludy (Afrykanów, Arabów, Azjatów, głównie muzułmanów) i w ten sposób wywołuje chaos w konkretnej historycznej perspektywie. Cristin odwołuje się do istniejącego projektu Organizacji Narodów Zjednoczonych z 2001 roku, którego autorzy wprost odwołują się do „migracji wymiany” w celu radzenia sobie z europejskim upadkiem demograficznym.

Przepływy populacji to nie tylko wymiany etniczne, lecz przewroty cywilizacyjne, kontr-kolonizacje, w których migrantów postrzega się jako przynoszących hybrydową cywilizację lub mieszanki rasowe, a wszystko to w opozycji do chrześcijaństwa, które zbudowało Europę. Do zniszczenia państw narodowych dochodzi przez politykę wymiany, czy to etnicznej czy kulturowej. Wymiana kulturowa zawiera negację jakiejkolwiek tożsamości zakorzenionej w tradycji europejskiej i chrześcijańskiej. Wymiana etniczna wydarza się wraz z wejściem ludzkiej masy imigrantów, zastępujących populację europejską, wyniszczoną przez aborcję i antykoncepcję. Ta anty-natalistyczna mentalność stanowi biologiczny wyraz kulturowego i moralnego samobójstwa Zachodu.

Bergogliańska teologia stanowi otwartą zachętę do strategii migracji opartej na wymianie.

Dziś brakuje ewangelizacji czy duszpasterskiej troski dla migrantów w Europie.Tym, co powinniśmy pragnąć bardziej od czegokolwiek innego jest zbawienie, tych, których miłujemy. Kochać to znaczy pragnąć ich zbawienia. W przypadku imigrantów wiąże się z tym pragnienie nawrócenia ich na prawdziwą wiarę. Tymczasem Bergoglio żąda od hierarchów i wiernych Kościoła, aby wprowadzali multikulturalizm.

Multikulturalizm jest przedstawiany jako coś znacznie bardziej wartościowego od monokulturowej tożsamości chrześcijańskiej.

Roberto de Mattei „Corrispondenza Romana”

https://www.pch24.pl/roberto-de-mattei--kleska-europejskiego-dogmatu-goscinnosci,68665,i.html

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook