Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Bergoglio popiera schizmę w Kościele w Niemczech. To samo będzie we wszystkich pozostałych episkopatach

dodano: 11.06.2021, 9:50
akcje wątku: drzewko

Autor: Annbis

Kard. Reinhard Marx, główny schizmatyk Kościoła w Niemczech podał się do dymisji z powodu, jak stwierdził w liście do papieża, poczucia współodpowiedzialności za katastrofę nadużyć seksualnych popełnionych przez duchownych w Niemczech w ciągu ostatnich dziesięcioleci.

Papież nie przyjął rezygnacji kard. Marksa: paś owce moje!

Poprosił go, by dalej służył jako metropolita Monachium i Fryzyngi.

Kard. Reinhard Marx obiecuje, że zdwoi wysiłki na rzecz odnowy Kościoła.

Jestem poruszony obszernością i wyraziście braterskim tonem jego listu. Widzę, że [papież] rozumie moje cele i je akceptuje. W posłuszeństwie przyjmuję jego decyzję, tak, jak obiecałem - powiedział kardynał.

https://www.vaticannews.va/pl/papiez/news/2021-06/papiez-nie-przyjal-rezygnacji-kard-marksa-pas-owce-moje.html

https://pch24.pl/kard-reinhard-marx-obiecuje-ze-zdwoi-wysilki-na-rzecz-odnowy-kosciola/

To pokazuje jak na dłoni, kim jest Bergoglio, do czego dąży i do czego doprowadzi posoborowy Kościół.

• Re: Bergoglio popiera schizmę w Kościele w Niemczech. To samo będzie we wszystkich pozostałych episkopatach|zaraz_zaraz 11.06.2021, 9:55
    Bergoglio był (jest ?) Jezuitą. Inteligencja nieosiągalna dla marnej pisarzyny z frondowego forumka.
    Samochodem dotrzesz cię do celu. Chyba,że cel jest nieosiągalny.
    Odpowiedz
  • Re: Bergoglio popiera schizmę w Kościele w Niemczech. To samo będzie we wszystkich pozostałych episkopatach|Annbis 11.06.2021, 10:20
    Kard. Marx zapewnił, że odczuwa decyzję papieża jako wielkie zobowiązanie i wyzwanie. W najbliższych tygodniach będzie zastanawiał się, jak można pracować jeszcze bardziej na rzecz „odnowy Kościoła”, by wejść na nowe drogi w obliczu „historii różnorodnych zaniedbań”.
    Wiele osób interpretuje ciepły list papieża jako poparcie dla zaangażowania kard. Marxa na Drodze Synodalnej – lub poparcie dla Drogi Synodalnej w ogóle.
    Papieska decyzja oznacza, że w Rzymie nie ma wcale złości na Drogę Synodalną. Podobnie rzecz odebrał przewodniczący Ewangelickiego „Kościoła” Niemiec, że gest Franciszka jest wyrazem poparcia dla „procesu reform” Kościoła katolickiego w Niemczech (Tamże)..
    Odpowiedz
  • Re: Bergoglio popiera schizmę w Kościele w Niemczech. To samo będzie we wszystkich pozostałych episkopatach|Wniosek 11.06.2021, 11:17
    Schizmatycki "Kościół" to i schizmatycy na jego czele. Czego innego się Anno spodziewasz? Przypominam, że każdy jawny heretyk jest też schizmatykiem.

Powiedz mi Anno, gdzie są w "Kościele" Franciszka katoliccy biskupi, podkreślam katoliccy, bo jawni schizmatycy i heretycy do takich się nie zaliczają?
    Odpowiedz
  • Re: Bergoglio popiera schizmę w Kościele w Niemczech. To samo będzie we wszystkich pozostałych episkopatach|Annbis 11.06.2021, 12:32

Schizmatycki "Kościół" to i schizmatycy na jego czele. Czego innego się Anno spodziewasz? Przypominam, że każdy jawny heretyk jest też schizmatykiem.

Powiedz mi Anno, gdzie są w "Kościele" Franciszka katoliccy biskupi, podkreślam katoliccy, bo jawni schizmatycy i heretycy do takich się nie zaliczają?

Jeżeli w jakimś sensie obchodzi mnie "Kościół Franciszka", to aby go zwalczać z całych sił, wszak jesteśmy tu na ziemi Kościołem wojującym. Franciszek jest papieżem z dopustu Bożego, a prawdziwy jeden, święty, powszechny (łac. catholicam) i apostolski Kościół jest tam, gdzie jest zachowana wiara, prawdziwe nauczanie Jezusa Chrystusa naszego Pana, godnie odprawiana Msza Święta Wszechczasów, zachowane Magisterium Kościoła, pobożni i święci kapłani oraz wierni trzymający się tego wszystkiego.
    Odpowiedz
  • Re: Bergoglio popiera schizmę w Kościele w Niemczech. To samo będzie we wszystkich pozostałych episkopatach|Wniosek 11.06.2021, 13:15

Jeżeli w jakimś sensie obchodzi mnie "Kościół Franciszka", to aby go zwalczać z całych sił, wszak jesteśmy tu na ziemi Kościołem wojującym. Franciszek jest papieżem z dopustu Bożego, a prawdziwy jeden, święty, powszechny (łac. catholicam) i apostolski Kościół jest tam, gdzie jest zachowana wiara, prawdziwe nauczanie Jezusa Chrystusa naszego Pana ...

Franciszek nie jest wierny Tradycji i jest według Ciebie papieżem. Kościół jest tam gdzie jest papież, jeśli akurat nie ma wakatu. Nie może być Kościół tam gdzie jest Franciszek, bo on nie zachowuje Tradycji, nie jest katolikiem. Nie traktujecie go jak papieża. Można notorycznie powtarzać, że Kowalski jest wielbłądem, ale jeśli nie ma zasadniczych cech wielbłąda, to nim nie jest. Analogicznie jest z papieżem, można powtarzać, że ktoś jest papieżem, ale jak nie ma cech zasadniczych prawdziwego papieża, to de facto nim nie jest.

Powtarzanie hasła "dopust Boży" tego problemu nie rozwiązuje. Nawet Bóg nie może robić rzeczy logicznie niemożliwych. Bo jeśli coś jest niemożliwe, to z definicji nie da się tego zrobić. Nie może być żonatego kawalera, ani kwadratowego koła. Nie może też być papież oderwany od Kościoła, bo to przeczy jedności Kościoła. Nie może też być jawny heretyk w Kościele, bo to też przeczy jedności Kościoła.

Nauczanie Soboru Watykańskiego I jest takie, że żadna prawda prawdzie nie może być przeciwna. Tymczasem do tego prowadzi uznawanie jawnego heretyka za głowę Kościoła.

Reductio ad absurdum to jeden z podstawowych sposobów dowodzenia fałszywości jakiejś tezy. Bo z prawdy nie może wynikać fałsz. Skoro z twierdzenia, że jawny heretyk jest głową Kościoła wynika coś co jest przeciwne dogmatowi wiary (jedność Kościoła), a dogmat wiary jest prawdziwy, to fałszywe jest twierdzenie, że jawny heretyk jest głową Kościoła.
    Odpowiedz
  • Re: Bergoglio popiera schizmę w Kościele w Niemczech. To samo będzie we wszystkich pozostałych episkopatach|Annbis 11.06.2021, 13:25

Franciszek nie jest wierny Tradycji i jest według Ciebie papieżem. Kościół jest tam gdzie jest papież, jeśli akurat nie ma wakatu. Nie może być Kościół tam gdzie jest Franciszek, bo on nie zachowuje Tradycji, nie jest katolikiem. Nie traktujecie go jak papieża. Można notorycznie powtarzać, że Kowalski jest wielbłądem, ale ...

Nie opowiadaj mi o ponad 50-letnich wakatach na stolicy Piotrowej.
    Odpowiedz
  • Re: Bergoglio popiera schizmę w Kościele w Niemczech. To samo będzie we wszystkich pozostałych episkopatach|Wniosek 11.06.2021, 14:39

Nie opowiadaj mi o ponad 50-letnich wakatach na stolicy Piotrowej.

Ponad 50 letni wakat jest przynajmniej logicznie możliwy, a głowa Kościoła poza Kościołem - nie. Jeśli masz do wyboru hipotezę, która jest - z Twojej perspektywy - mało prawdopodobne, a druga jest niemożliwa, to którą lepiej uznać? Oburzanie się na rzeczywistość nie postawi Cię po stronie katolickiej nauki.
    Odpowiedz
  • Re: Bergoglio popiera schizmę w Kościele w Niemczech. To samo będzie we wszystkich pozostałych episkopatach|Cuba Libre 11.06.2021, 19:23

Ponad 50 letni wakat jest przynajmniej logicznie możliwy, a głowa Kościoła poza Kościołem - nie. Jeśli masz do wyboru hipotezę, która jest - z Twojej perspektywy - mało prawdopodobne, a druga jest niemożliwa, to którą lepiej uznać? Oburzanie się na rzeczywistość nie postawi Cię po stronie katolickiej nauki.

Wie kuleg kim był papież Jan VIII?
    «Yo soy un hombre sincero. De donde crece la palma, Y antes de morirme quiero. Echar mis versos del alma. Yo vengo de todas partes, Y hacia todas partes voy: Arte soy entre las artes, En los montes, monte soy. Yo sé los nombres extraños. De las yerbas y las flores, Y de mortales engaños, Y de sublimes dolores.»
    Odpowiedz
  • Re: Bergoglio popiera schizmę w Kościele w Niemczech. To samo będzie we wszystkich pozostałych episkopatach|Miecz Damoklesa 11.06.2021, 18:04
    Nawet Bóg nie może robić rzeczy logicznie niemożliwych
    Czyli jak Wniosek w pewne czerwcowe popołudnie AD2021 bez żadnego wysiłku pozbawił katolickiego boga atrybutu wszechmocy. Strach się bać, czego jest w stanie dokonać Wniosek jeśli się naprawdę postara.
    ***** *** | Nie będą nas strugacze mebli pouczać w kwestiach światopoglądowych.
    Odpowiedz
  • Re: Bergoglio popiera schizmę w Kościele w Niemczech. To samo będzie we wszystkich pozostałych episkopatach|Wniosek 11.06.2021, 19:11

Nawet Bóg nie może robić rzeczy logicznie niemożliwych
    Czyli jak Wniosek w pewne czerwcowe popołudnie AD2021 bez żadnego wysiłku pozbawił katolickiego boga atrybutu wszechmocy. Strach się bać, czego jest w stanie dokonać Wniosek jeśli się naprawdę postara.

Nie, to tylko Pańskie pojmowanie "wszechmocy" różni się od tradycyjnego jego pojmowania.
    Odpowiedz
  • Re: Bergoglio popiera schizmę w Kościele w Niemczech. To samo będzie we wszystkich pozostałych episkopatach|Reszoter 11.06.2021, 19:16

Nie, to tylko Pańskie pojmowanie "wszechmocy" różni się od tradycyjnego jego pojmowania.

Przegadano o tym niejedną długą, zimową noc w Petersburgu przy wódeczce Russkij Stnandart.
    “That which can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence” ― Christopher Hitchens
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook