Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Awangarda normalności – ksiądz z Gowidlina odmówił pochówku

dodano: 3.12.2019, 22:30
akcje wątku: drzewko

Autor: enrque111

enrque111

Proboszcz z Gowidlina na Pomorzu nie wyraził zgody na to, aby otworzyć kaplicę przy kościele w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny dla zmarłego. Ksiądz wyjaśnił, że mężczyzna nie chodził do kościoła i nie przyjmował kolędy. Nie pomogły tłumaczenia bliskich, którzy powiedzieli, że zmarły ciężko chorował przed śmiercią i nie ruszał się z domu.

Ksiądz z pewnością postąpił słusznie. Choroba nie jest powodem nie przyjmowania księdza po kolędzie - przecież inni mają wstęp do chorego (rodzina, lekarze, znajomi). Mało tego, do chorego ksiądz ma obowiązek przyjść przynajmniej raz w miesiącu, gdy ma informację, że ten jest obłożnie chory. W tym wypadku tak się nie stało, co oznacza, że zmarły nie był katolikiem i ksiądz musiał odmówić mu katolickiego pochówku.

http://twojenowinki.pl/lol/79417/ksiadz-po-raz-kolejny-odmawia-pochowku-mimo-iz-mlody-mezczyzna-zginal-w-tragicznych-okolicznosciach.html?fbclid=IwAR1xgvmboEVZWObJPGf0Syctrqz7jNiymGjZ3wJ9NzCTMbUgo6Js38Q5pvY

• Re: Awangarda normalności – ksiądz z Gowidlina odmówił pochówku|Annbis 3.12.2019, 22:37
    Bo gdzie mogliby zwierzchnicy tego proboszcza go za karę wyeksmitować? Gowidlino to wieś.
    Niechby tak spróbował postawić się w dużej parafii wielkomiejskiej.
    Odpowiedz
  • Re: Awangarda normalności – ksiądz z Gowidlina odmówił pochówku|enrque111 3.12.2019, 22:41

Bo gdzie mogliby zwierzchnicy tego proboszcza go za karę wyeksmitować? Gowidlino to wieś.
    Niechby tak spróbował postawić się w dużej parafii wielkomiejskiej.

Mimo wszystko, wielki szacun dla tego księdza.
    enrque111
    Odpowiedz
  • Re: Awangarda normalności – ksiądz z Gowidlina odmówił pochówku|Cyrenejczyk 3.12.2019, 22:45

Mimo wszystko, wielki szacun dla tego księdza.

^
    ksiądz jest spoko
    uszanował wolę zmarłego, który nie chciał mieć z kościołem nic wspólnego
    Odpowiedz
  • Re: Awangarda normalności – ksiądz z Gowidlina odmówił pochówku|Paradox 3.12.2019, 23:19

^
    ksiądz jest spoko
    uszanował wolę zmarłego, który nie chciał mieć z kościołem nic wspólnego

Temu księżycowi cześć i chwała, albo jak mówili Słowianie: Slava!

https://www.sbs.com.au/food/sites/sbs.com.au.food/files/styles/full/public/Celebrate---Serbian-Slava---Family.jpg

Kult Bogini-Matki obecny jest w różnych religiach.
    Odpowiedz
  • Re: Awangarda normalności – ksiądz z Gowidlina odmówił pochówku|wesoły dobosz 3.12.2019, 22:43
    No cóż, no cóż, no cóż…

Pewnie zmarły zasłużył na pogrzeb wikinga, ale te nie są dozwolone urzędowo w RP.

FYKI: wszczęto śledztwo w sprawie pochówku Piotr Woźniaka-Staraka na prywatnej posesji.

https://i1.fdbimg.pl/ni6dm4t1/2000x1335_ng2ai6.jpg

Czy naprawdę nie widzicie, jak wesoły dobosz idzie, nie słyszycie...? www.youtube.com/watch?v=Xas-wH3-Ch0
    Odpowiedz
  • Re: Awangarda normalności – ksiądz z Gowidlina odmówił pochówku|Niechodliwy 3.12.2019, 22:44
    Jemu to już wsio ryba, ksiądz tylko karze w ten sposób jego rodzinę, no i skąd ksiądz czy małolat wiedzą, że się w ostatniej godzinie facet nie nawrócił? Czy chodzenie do kościoła i przyjmowanie księdza po kolędzie to najważniejsze kryteria zbawienia? Katolicyzm w takim wydaniu jest brutalnie małostkowy.
    Odpowiedz
  • Re: Awangarda normalności – ksiądz z Gowidlina odmówił pochówku|Cyrenejczyk 3.12.2019, 22:47

Jemu to już wsio ryba, ksiądz tylko karze w ten sposób jego rodzinę, no i skąd ksiądz czy małolat wiedzą, że się w ostatniej godzinie facet nie nawrócił? Czy chodzenie do kościoła i przyjmowanie księdza po kolędzie to najważniejsze kryteria zbawienia? Katolicyzm w takim wydaniu jest brutalnie małostkowy.

po co zgadywać co zmarły miał na myśli
    dla przykładu taki Jaruzelski nie kombinował tylko księdza przyjął
    Odpowiedz
  • Re: Awangarda normalności – ksiądz z Gowidlina odmówił pochówku|Paradox 3.12.2019, 23:00

po co zgadywać co zmarły miał na myśli
    dla przykładu taki Jaruzelski nie kombinował tylko księdza przyjął

Wojciech Jaruzelski herbu Ślepowron — katolik z urodzenia i wychowania. Urodzony w Kurowie nieopodal Lublina.

Kurów – Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i świętego Michała Archanioła

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/ea/Kur1DSC_0282.JPG/1920px-Kur1DSC_0282.JPG
    Odpowiedz
  • Re: Awangarda normalności – ksiądz z Gowidlina odmówił pochówku|ℳrohny 3.12.2019, 23:11

Pewnie to ksiądz po sześciu uniwersytetach (w tym dwóch zagranicznych) i z tytułem doktora teologii jak ks. Janusz Chyła znany z ćwitera.

https://twitter.com/Janusz1967
    Mrohens zevende bier
    Odpowiedz
  • Re: Awangarda normalności – ksiądz z Gowidlina odmówił pochówku|Agnes32 3.12.2019, 23:58

Nikt tutaj się nie wypowiada na temat zbawienia Oczywicie, że może być zbawiony, jeśli się nawrócił. I nie rozumiem, w jaki sposób ksiądz ukarał rodzinę. Miał pogwałcić wolę zmarłego, bo... no właśnie, co? Sąsiedzi obmówią? O tym trzeba było myśleć wcześniej, dopóki miało się na niego wpływ.
    Odpowiedz
  • Re: Awangarda normalności – ksiądz z Gowidlina odmówił pochówku|Adalbert1241 4.12.2019, 0:11

No raczej nie jest mu wszystko jedno.
    Odpowiedz
  • Re: Awangarda normalności – ksiądz z Gowidlina odmówił pochówku|Paradox 3.12.2019, 22:54
    Odpowiedz
  • Re: Awangarda normalności – ksiądz z Gowidlina odmówił pochówku|amator kwaśnych jabłek 3.12.2019, 23:24
    „Komu dzwonią, temu dzwonią
    Mnie nie dzwoni żaden dzwon
    Bo takiemu pijakowi
    Jakie życie taki zgon, zgon, zgon, ta-ra-ra
    Bo takiemu pijakowi
    Jakie życie taki zgon

Księdza do mnie nie wołajcie
    Niech nie robi zbędnych szop
    Tylko ty mi przyjacielu
    Spirytusem głowę skrop, skrop, skrop, ta-ra-ra
    Tylko ty mi przyjacielu
    Spirytusem głowę skrop

W piwnicy mnie pochowajcie
    W piwnicy mi kopcie grób
    I głowę mi obracajcie
    Tam, gdzie jest od beczki szpunt, szpunt, szpunt, ta-ra-ra
    I głowę mi obracajcie
    Tam, gdzie jest od beczki szpunt

W jedną rękę kielich dajcie
    W drugą rękę wina dzban
    A nade mną zaśpiewajcie:
    Umarł pijak, ale Pan, Pan, Pan, ta-ra-ra
    A nade mną zaśpiewajcie:
    Umarł pijak, ale Pan

Komu dzwonią, temu dzwonią
    Mnie nie dzwoni żaden dzwon
    Bo takiemu pijakowi
    Jakie życie taki zgon, zgon, zgon, ta-ra-ra
    Bo takiemu pijakowi
    Jakie życie taki zgon, zgon, zgon”
    Hе слышны в садy даже шоpохи, / Все здесь замеpло до yтpа. / Шлюхи пpячyтся по паpадным, / А на yлицах - мyсоpа / Ловят девочек, ловят девочек, / Тех, что ночью не любят спать, / Чтоб в дежypке их, отделением / Hа-халявy отъебать.
    Odpowiedz
  • Re: Awangarda normalności – ksiądz z Gowidlina odmówił pochówku|Wojo 4.12.2019, 8:44
    Mądry i uczciwy kapłan.
    Ludzie są okropnie pogubieni, co widać nawet po wypowiedziach w tym wątku.
    Zasad wiary uczą ludzi zakłamane media a nie Katechizm i ludzie Kościoła.
    Odpowiedz
  • Re: Awangarda normalności – ksiądz z Gowidlina odmówił pochówku|ProjectPi v2 4.12.2019, 9:42
    "W miejscowościach, w których nie ma cmentarzy komunalnych, zarząd cmentarza wyznaniowego jest obowiązany umożliwić pochowanie na tym cmentarzu, bez jakiejkolwiek dyskryminacji, osób zmarłych innego wyznania lub niewierzących."
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook