Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Awangarda normalności – ksiądz z Gowidlina odmówił pochówku

dodano: 3.12.2019, 22:30
akcje wątku: drzewko

Autor: enrque111

enrque111

Proboszcz z Gowidlina na Pomorzu nie wyraził zgody na to, aby otworzyć kaplicę przy kościele w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny dla zmarłego. Ksiądz wyjaśnił, że mężczyzna nie chodził do kościoła i nie przyjmował kolędy. Nie pomogły tłumaczenia bliskich, którzy powiedzieli, że zmarły ciężko chorował przed śmiercią i nie ruszał się z domu.

Ksiądz z pewnością postąpił słusznie. Choroba nie jest powodem nie przyjmowania księdza po kolędzie - przecież inni mają wstęp do chorego (rodzina, lekarze, znajomi). Mało tego, do chorego ksiądz ma obowiązek przyjść przynajmniej raz w miesiącu, gdy ma informację, że ten jest obłożnie chory. W tym wypadku tak się nie stało, co oznacza, że zmarły nie był katolikiem i ksiądz musiał odmówić mu katolickiego pochówku.

http://twojenowinki.pl/lol/79417/ksiadz-po-raz-kolejny-odmawia-pochowku-mimo-iz-mlody-mezczyzna-zginal-w-tragicznych-okolicznosciach.html?fbclid=IwAR1xgvmboEVZWObJPGf0Syctrqz7jNiymGjZ3wJ9NzCTMbUgo6Js38Q5pvY

• Re: Awangarda normalności – ksiądz z Gowidlina odmówił pochówku|Annbis 3.12.2019, 22:37
    Bo gdzie mogliby zwierzchnicy tego proboszcza go za karę wyeksmitować? Gowidlino to wieś.
    Niechby tak spróbował postawić się w dużej parafii wielkomiejskiej.
    Odpowiedz
  • Re: Awangarda normalności – ksiądz z Gowidlina odmówił pochówku|enrque111 3.12.2019, 22:41

Bo gdzie mogliby zwierzchnicy tego proboszcza go za karę wyeksmitować? Gowidlino to wieś.
    Niechby tak spróbował postawić się w dużej parafii wielkomiejskiej.

Mimo wszystko, wielki szacun dla tego księdza.
    enrque111
    Odpowiedz
  • Re: Awangarda normalności – ksiądz z Gowidlina odmówił pochówku|Cyrenejczyk 3.12.2019, 22:45

Mimo wszystko, wielki szacun dla tego księdza.

^
    ksiądz jest spoko
    uszanował wolę zmarłego, który nie chciał mieć z kościołem nic wspólnego
    Odpowiedz
  • Re: Awangarda normalności – ksiądz z Gowidlina odmówił pochówku|Paradox 3.12.2019, 23:19

^
    ksiądz jest spoko
    uszanował wolę zmarłego, który nie chciał mieć z kościołem nic wspólnego

Temu księżycowi cześć i chwała, albo jak mówili Słowianie: Slava!

https://www.sbs.com.au/food/sites/sbs.com.au.food/files/styles/full/public/Celebrate---Serbian-Slava---Family.jpg

Kult Bogini-Matki obecny jest w różnych religiach.
    Odpowiedz
  • Re: Awangarda normalności – ksiądz z Gowidlina odmówił pochówku|wesoły dobosz 3.12.2019, 22:43
    No cóż, no cóż, no cóż…

Pewnie zmarły zasłużył na pogrzeb wikinga, ale te nie są dozwolone urzędowo w RP.

FYKI: wszczęto śledztwo w sprawie pochówku Piotr Woźniaka-Staraka na prywatnej posesji.

https://i1.fdbimg.pl/ni6dm4t1/2000x1335_ng2ai6.jpg

Czy naprawdę nie widzicie, jak wesoły dobosz idzie, nie słyszycie...?
    Odpowiedz
  • Re: Awangarda normalności – ksiądz z Gowidlina odmówił pochówku|Niechodliwy 3.12.2019, 22:44
    Jemu to już wsio ryba, ksiądz tylko karze w ten sposób jego rodzinę, no i skąd ksiądz czy małolat wiedzą, że się w ostatniej godzinie facet nie nawrócił? Czy chodzenie do kościoła i przyjmowanie księdza po kolędzie to najważniejsze kryteria zbawienia? Katolicyzm w takim wydaniu jest brutalnie małostkowy.
    Odpowiedz
  • Re: Awangarda normalności – ksiądz z Gowidlina odmówił pochówku|Cyrenejczyk 3.12.2019, 22:47

Jemu to już wsio ryba, ksiądz tylko karze w ten sposób jego rodzinę, no i skąd ksiądz czy małolat wiedzą, że się w ostatniej godzinie facet nie nawrócił? Czy chodzenie do kościoła i przyjmowanie księdza po kolędzie to najważniejsze kryteria zbawienia? Katolicyzm w takim wydaniu jest brutalnie małostkowy.

po co zgadywać co zmarły miał na myśli
    dla przykładu taki Jaruzelski nie kombinował tylko księdza przyjął
    Odpowiedz
  • Re: Awangarda normalności – ksiądz z Gowidlina odmówił pochówku|Paradox 3.12.2019, 23:00

po co zgadywać co zmarły miał na myśli
    dla przykładu taki Jaruzelski nie kombinował tylko księdza przyjął

Wojciech Jaruzelski herbu Ślepowron — katolik z urodzenia i wychowania. Urodzony w Kurowie nieopodal Lublina.

Kurów – Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i świętego Michała Archanioła

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/ea/Kur1DSC_0282.JPG/1920px-Kur1DSC_0282.JPG
    Odpowiedz
  • Re: Awangarda normalności – ksiądz z Gowidlina odmówił pochówku|ℳrohny 3.12.2019, 23:11

Pewnie to ksiądz po sześciu uniwersytetach (w tym dwóch zagranicznych) i z tytułem doktora teologii jak ks. Janusz Chyła znany z ćwitera.

https://twitter.com/Janusz1967
    Mrohens zevende bier
    Odpowiedz
  • Re: Awangarda normalności – ksiądz z Gowidlina odmówił pochówku|Agnes32 3.12.2019, 23:58

Nikt tutaj się nie wypowiada na temat zbawienia Oczywicie, że może być zbawiony, jeśli się nawrócił. I nie rozumiem, w jaki sposób ksiądz ukarał rodzinę. Miał pogwałcić wolę zmarłego, bo... no właśnie, co? Sąsiedzi obmówią? O tym trzeba było myśleć wcześniej, dopóki miało się na niego wpływ.
    Odpowiedz
  • Re: Awangarda normalności – ksiądz z Gowidlina odmówił pochówku|Adalbert1241 4.12.2019, 0:11

No raczej nie jest mu wszystko jedno.
    Odpowiedz
  • Re: Awangarda normalności – ksiądz z Gowidlina odmówił pochówku|Paradox 3.12.2019, 22:54
    Odpowiedz
  • Re: Awangarda normalności – ksiądz z Gowidlina odmówił pochówku|amator kwaśnych jabłek 3.12.2019, 23:24
    „Komu dzwonią, temu dzwonią
    Mnie nie dzwoni żaden dzwon
    Bo takiemu pijakowi
    Jakie życie taki zgon, zgon, zgon, ta-ra-ra
    Bo takiemu pijakowi
    Jakie życie taki zgon

Księdza do mnie nie wołajcie
    Niech nie robi zbędnych szop
    Tylko ty mi przyjacielu
    Spirytusem głowę skrop, skrop, skrop, ta-ra-ra
    Tylko ty mi przyjacielu
    Spirytusem głowę skrop

W piwnicy mnie pochowajcie
    W piwnicy mi kopcie grób
    I głowę mi obracajcie
    Tam, gdzie jest od beczki szpunt, szpunt, szpunt, ta-ra-ra
    I głowę mi obracajcie
    Tam, gdzie jest od beczki szpunt

W jedną rękę kielich dajcie
    W drugą rękę wina dzban
    A nade mną zaśpiewajcie:
    Umarł pijak, ale Pan, Pan, Pan, ta-ra-ra
    A nade mną zaśpiewajcie:
    Umarł pijak, ale Pan

Komu dzwonią, temu dzwonią
    Mnie nie dzwoni żaden dzwon
    Bo takiemu pijakowi
    Jakie życie taki zgon, zgon, zgon, ta-ra-ra
    Bo takiemu pijakowi
    Jakie życie taki zgon, zgon, zgon”
    Hе слышны в садy даже шоpохи, / Все здесь замеpло до yтpа. / Шлюхи пpячyтся по паpадным, / А на yлицах - мyсоpа / Ловят девочек, ловят девочек, / Тех, что ночью не любят спать, / Чтоб в дежypке их, отделением / Hа-халявy отъебать.
    Odpowiedz
  • Re: Awangarda normalności – ksiądz z Gowidlina odmówił pochówku|Wojo 4.12.2019, 8:44
    Mądry i uczciwy kapłan.
    Ludzie są okropnie pogubieni, co widać nawet po wypowiedziach w tym wątku.
    Zasad wiary uczą ludzi zakłamane media a nie Katechizm i ludzie Kościoła.
    Odpowiedz
  • Re: Awangarda normalności – ksiądz z Gowidlina odmówił pochówku|DelfInn 4.12.2019, 11:02
    moi rodzice sie rozwiedli. mialem potem przyjac pierwsza komunie. ks. proboszcz sie nie zgodzil. ... nie zgodzil sie!!! ... no kolezanka mamy powiedziala: idz do tego ksiedza, tamtego - o. no poszla. zgodzil sie, mimo ze inna parafia. komezke uszyla i przystapilem. :) do tej pory sie ciesze i jestem wdzieczny. Jemu i Mamie.I Tej Jej Kolezance.
    Ksiadz sie nazywal Roman Indrzejczyk. Zginal 10 kwitnia 2010 roku pod Smolenskiem.

Nie jest tak ze zawsze trzeba, jest tak ze zawsze mozna :)

via con dios! :)
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook