Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Apostazja - prośba o odpowiedź

dodano: 10.03.2017, 21:33
akcje wątku: drzewko

Autor: tia

Bóg w osobach trzech: Ojciec - przestrzeń, Syn - materia, Duch Święty - energia. Jeżeli wierzyć, że w każdych mitach znajduje się ziarnko prawdy, to zastanawiająca jest ta struna głosowa Boga, która na początku domagała się światła. To na pewno superstruna, dzięki której możliwe było świetliste Słowo.

Wierzę w Boga, uważam, że Jezus zmartwychwstał, ale nie wierzę w instytucję kościoła rzymskokatolickiego, nie uznaję jego sakramentów i nie sądzę myśleć, że są potrzebne do zbawienia. Nie potrzebuję tej niedoskonałej instytucji, która pomimo doskonałej nauki Jezusa nie potrafiła przez tysiąclecia się udoskonalić. Czy to wystarczy, aby mój ksiądz proboszcz uznał akt mojej apostazji?

• Re: Apostazja - prośba o odpowiedź|Polipid3 11.03.2017, 2:10
    kogoś coś musi uwierać skoro musi tym się zająć proboszcz.
    Odpowiedz
  • Re: Apostazja - prośba o odpowiedź|Ola 11.03.2017, 6:56
    Wchodzisz na bardzo niebezpieczne ścieżki i zabrnęłaś już bardzo daleko. Twoje wnętrze jest wypalone i stało Ci się obojętne to co powinno być ważne. Jednym słowem zagubiłaś się i ani myślisz odnaleźć się.

Sama byłam zagubiona, nie tak jak Ty bo nawet przez chwilę nie pomyślałam aby "wypisać" się z Kościoła katolickiego. Ty trąbisz dumnie i durnie, że Kościół katolicki do niczego Ci niepotrzebny a ja w rozdarciu serca a później w obojętności i ciągłej mimo wszystko cichości, słowa nie pisnęłam, że w Kościele jest mi źle.

Gdy było pewne wydarzenie i nawróciłam się z każdym dniem coś we mnie wzbierało. Z każdym tygodniem a później dniem czułam się jak balon, który się powiększa i za chwilę pęknie. Nie wiedziałam co to jest ale uczucie było dziwne i nieznane mi dotąd. Wreszcie przyszło mi na myśl, że muszę iść do kościoła. Z płaczem powiedziałam o wszystkim mężowi. "Wiesz, ja chyba muszę iść do kościoła". Mąż mnie uspokoił słowami "Dobrze pójdziemy, kiedy będziesz chciała". Te słowa i podobne, tak mnie uspokoiły , że poczułam jak powietrze z tego jakby balonu lekko zeszło. Poczułam się odrobinę lepiej. Postanowiłam, że będę chodzić do kościoła w dwie niedziele w miesiącu. Gdy poszłam pierwszy raz okazało się, że będę chodzić tam zawsze i często. To co czułam, słyszałam, widziałam jest nie do opisania. Organista, który słabo gra i niewyraźnie śpiewa i ludzie śpiewający w kościele to jakby śpiewy chóru Anielskiego. Po prostu wszystko było piękne.

Co chcesz zrobić to oczywiście Twój wybór ale rezygnujesz z tego co najlepsze. Chciałabym abyś miała tą świadomość.
    Odpowiedz
  • Re: Apostazja - prośba o odpowiedź|Tepi 11.03.2017, 9:07
    @tia

Rozumiem, ze z Credo wyrzuciłes 2 zdania zaznaczone nizej (===......===)
    Czy resza Credo jest zgodna z Twoją wiara ?
    Jesli nie, to czy mogłbys na podobnej zasadzie zaznaczyc zdania, ktore odrzucasz?
    Chciałabym zobaczyc z czym sie zgadzasz.

Wierzę w jednego Boga, Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych.

I w jednego Pana Jezusa Chrystusa, Syna Bożego Jednorodzonego, który z Ojca jest zrodzony przed wszystkimi wiekami.

Bóg z Boga, Światłość ze Światłości, Bóg prawdziwy z Boga prawdziwego.

Zrodzony a nie stworzony, współistotny Ojcu, a przez Niego wszystko się stało.

On to dla nas ludzi i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał się człowiekiem.

Ukrzyżowany również za nas, pod Poncjuszem Piłatem został umęczony i pogrzebany.

I zmartwychwstał dnia trzeciego, jak oznajmia Pismo.

I wstąpił do nieba; siedzi po prawicy Ojca.

I powtórnie przyjdzie w chwale sądzić żywych i umarłych, a Królestwu Jego nie będzie końca.

Wierzę w Ducha Świętego, Pana i Ożywiciela, który od Ojca i Syna pochodzi.

Który z Ojcem i Synem wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę który mówił przez Proroków.

=== Wierzę w jeden, Święty, powszechny i apostolski Kościół.===

=== Wyznaję jeden chrzest na odpuszczenie grzechów. ===

I oczekuję wskrzeszenia umarłych. I życia wiecznego w przyszłym świecie.

Amen.
    Szatan, czyli diabeł i inne demony są upadłymi aniołami, którzy w sposób wolny odrzucili służbę Bogu i Jego zamysłowi. Ich wybór przeciw Bogu jest ostateczny. Usiłują oni przyłączyć człowieka do swego buntu przeciw Bogu. Nieodwołalny charakter wyboru dokonanego przez aniołów, a nie brak nieskończonego miłosierdzia Bożego sprawia, że ich grzech nie może być przebaczony. KKK
    Odpowiedz
  • Re: Apostazja - prośba o odpowiedź|Tepi 11.03.2017, 16:57

@tia

Rozumiem, ze z Credo wyrzuciłes 2 zdania zaznaczone nizej (===......===)
    Czy resza Credo jest zgodna z Twoją wiara ?
    Jesli nie, to czy mogłbys na podobnej zasadzie zaznaczyc zdania, ktore odrzucasz?
    Chciałabym zobaczyc z czym sie zgadzasz.

Wierzę w jednego Boga, Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i ...

@tia

Wierzysz w zdanie z Twojej stopki ?

"Bóg w osobach trzech: Ojciec - przestrzeń, Syn - materia, Duch Święty - energia. "

Jesli w to wierzysz, to.....

===Wierzę w jednego Boga, Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych.===

===I w jednego Pana Jezusa Chrystusa, Syna Bożego Jednorodzonego, który z Ojca jest zrodzony przed wszystkimi wiekami.===

===Bóg z Boga, Światłość ze Światłości, Bóg prawdziwy z Boga prawdziwego.===

===Zrodzony a nie stworzony, współistotny Ojcu, a przez Niego wszystko się stało.===

===On to dla nas ludzi i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał się człowiekiem.===

===Ukrzyżowany również za nas, pod Poncjuszem Piłatem został umęczony i pogrzebany.===

===I zmartwychwstał dnia trzeciego, jak oznajmia Pismo.===

===I wstąpił do nieba; siedzi po prawicy Ojca.===

===I powtórnie przyjdzie w chwale sądzić żywych i umarłych, a Królestwu Jego nie będzie końca.===

===Wierzę w Ducha Świętego, Pana i Ożywiciela, który od Ojca i Syna pochodzi.===

===Który z Ojcem i Synem wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę który mówił przez Proroków.===

=== Wierzę w jeden, Święty, powszechny i apostolski Kościół.===

=== Wyznaję jeden chrzest na odpuszczenie grzechów. ===

===I oczekuję wskrzeszenia umarłych. I życia wiecznego w przyszłym świecie.===

Amen.
    Szatan, czyli diabeł i inne demony są upadłymi aniołami, którzy w sposób wolny odrzucili służbę Bogu i Jego zamysłowi. Ich wybór przeciw Bogu jest ostateczny. Usiłują oni przyłączyć człowieka do swego buntu przeciw Bogu. Nieodwołalny charakter wyboru dokonanego przez aniołów, a nie brak nieskończonego miłosierdzia Bożego sprawia, że ich grzech nie może być przebaczony. KKK
    Odpowiedz
  • Re: Apostazja - prośba o odpowiedź|Tepi 11.03.2017, 19:58

@tia

Wierzysz w zdanie z Twojej stopki ?

"Bóg w osobach trzech: Ojciec - przestrzeń, Syn - materia, Duch Święty - energia. "

Jesli w to wierzysz, to.....

===Wierzę w jednego Boga, Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych.===

===I w jednego Pana Jezusa Chrystusa, Syna Bożego Jednorodzonego, który z Ojca ...

Zdanie w Twojej stopce jest absurdalne.

Przestrzen, materia, energia nie jest osobą.
    Osoba, to byt rozumny, ktora posiada wolną wolę.

Czy przestrzen, materia, enargia jest rozumna i ma wolną wolę ?

Miłość staje się możliwa tylko pomiędzy osobami, które są wolne. Osobowy Bóg pragnie nawiązać z człowiekiem relację miłości i dlatego stworzył nas na swój obraz i podobieństwo, a więc obdarzył nas rozumem, wolną wolą oraz zdolnością do miłości.
    Odpowiedz
  • Re: Apostazja - prośba o odpowiedź|tia 14.03.2017, 23:56

Zdanie w Twojej stopce jest absurdalne.

Przestrzen, materia, energia nie jest osobą.
    Osoba, to byt rozumny, ktora posiada wolną wolę.

Czy przestrzen, materia, enargia jest rozumna i ma wolną wolę ?

Miłość staje się możliwa tylko pomiędzy osobami, które są wolne. Osobowy Bóg pragnie nawiązać z człowiekiem relację miłości i dlatego ...

Osobowość Boga jest bardzo skomplikowana. I nie myśl, że Trójcę mam za jednego Boga. Odrzucam naukę Kościoła.
    Bóg w osobach trzech: Ojciec - przestrzeń, Syn - materia, Duch Święty - energia. Jeżeli wierzyć, że w każdych mitach znajduje się ziarnko prawdy, to zastanawiająca jest ta struna głosowa Boga, która na początku domagała się światła. To na pewno superstruna, dzięki której możliwe było świetliste Słowo.
    Odpowiedz
  • Re: Apostazja - prośba o odpowiedź|Wniosek 1.10.2019, 7:08
    > Wierzę w Boga, uważam, że Jezus zmartwychwstał

Wierzy pan jeszcze?
    Odpowiedz
  • Re: Apostazja - prośba o odpowiedź|Wniosek 4.10.2019, 19:19

> Wierzę w Boga, uważam, że Jezus zmartwychwstał

Wierzy pan jeszcze?

^
    Odpowiedz
  • Re: Apostazja - prośba o odpowiedź|Kermit_zaba 1.10.2019, 11:50
    tia, widać po prostu wielką pychę. A sama inteligencja bez pokory nie sprawi mądrości.
    Odpowiedz
  • Re: Apostazja - prośba o odpowiedź|Wniosek 1.10.2019, 11:53

tia, widać po prostu wielką pychę. A sama inteligencja bez pokory nie sprawi mądrości.

To jest stary wątek z 2017 roku.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook