Otwarte forum dyskusyjne Frondy

[email protected] czy możesz odpowiedzieć na pytanie "jak ty chcesz nawracać?" ?

dodano: 9.08.2017, 17:16
akcje wątku: drzewko

Autor: Pollinis

Nawiązując to twoich słów:

"Pojawiła się niechęć do jakichkolwiek form nawracania, określanego odtąd negatywnym w swoim zabarwieniu słowem "prozelityzm"."

Jak ty chcesz nawracać?

W jaki sposób?

Jakie metody i formy należy i powinno, wg ciebie, się stosować?

Czym objawia się "niechęć do jakichkolwiek form nawracania"?

• Re: [email protected] czy możesz odpowiedzieć na pytanie "jak ty chcesz nawracać?" ?|Fredny 9.08.2017, 18:16
    „Jestem stąd, czuję to podwórko i klimaty znam na pamięć. Latem w moim mieście trochę śmierdzi. Mam tu wszystko pod nogami”.
    Odpowiedz
  • Re: [email protected] czy możesz odpowiedzieć na pytanie "jak ty chcesz nawracać?" ?|enrque111 9.08.2017, 18:20
    Może więc ja odpowiem na to demaskatorskie pytanie :)
    Należy nawracać w ten sam sposób i należy stosować identyczne metody, jak czynił to Kościół przez 2000 lat, aż do SWII z bardzo dobrym skutkiem.
    enrque111
    Odpowiedz
  • Re: [email protected] czy możesz odpowiedzieć na pytanie "jak ty chcesz nawracać?" ?|Pollinis 9.08.2017, 18:39

Może więc ja odpowiem na to demaskatorskie pytanie :)
    Należy nawracać w ten sam sposób i należy stosować identyczne metody, jak czynił to Kościół przez 2000 lat, aż do SWII z bardzo dobrym skutkiem.

Czyli jakie i czy z takim skutkiem jak w Chinach?

Pytanie demaskatorskie?
    Być moze takim się stanie, gdy odpowiadjacy sami zdemaskują swoja arogancję, pogardę, pychę lub infantylizm w odpowiedziach.
    Wybór nalezy do odpowiadających, czy pytanie stanie się demaskatorskie, czy, tak jak bylo w zamierzeniu, próbą uzyskania precyyjnej odpowiedzi do ogólnikowych i populistycznych zarzutów.

Odpowiedz
  • Re: [email protected] czy możesz odpowiedzieć na pytanie "jak ty chcesz nawracać?" ?|Kovson 9.08.2017, 18:42

Pytanie demaskatorskie?
    Być moze takim się stanie, gdy odpowiadjacy sami zdemaskują swoja arogancję, pogardę, pychę lub infantylizm w odpowiedziach.
    Wybór nalezy do odpowiadających, czy pytanie stanie się demaskatorskie, czy, tak jak bylo w zamierzeniu, próbą uzyskania precyyjnej odpowiedzi do ogólnikowych ...

Bo większa jest radość w Niebie z jednego nawróconego Chińczyka niż stu Afrykanów.
    “God is a concept by which we measure our pain“, said John Lennon • “La lingvojn vi parolos”, diris Jeŝua.
    Odpowiedz
  • Re: [email protected] czy możesz odpowiedzieć na pytanie "jak ty chcesz nawracać?" ?|enrque111 9.08.2017, 18:48

Pytanie demaskatorskie?
    Wybór nalezy do odpowiadających, czy pytanie stanie się demaskatorskie, czy, tak jak bylo w zamierzeniu, próbą uzyskania precyyjnej odpowiedzi do ogólnikowych ...

Nie wiem jakie są skutki w Chinach, ale wiem jakie są w wielu innych krajach, gdzie katolicyzm jest ... był do SWII religią dominującą i rozwijającą się.
    enrque111
    Odpowiedz
  • Re: [email protected] czy możesz odpowiedzieć na pytanie "jak ty chcesz nawracać?" ?|Cásardas 9.08.2017, 18:53

Nie wiem jakie są skutki w Chinach, ale wiem jakie są w wielu innych krajach, gdzie katolicyzm jest ... był do SWII religią dominującą i rozwijającą się.

O Etiopię też nie chodzi, bo – mimo prób Włochów – trwają w swoim Etiopskim Kościele Ortodoksyjnym Tewahedo od IV wieku.
    Porównaj to z resztą, wybierz drogę najlepszą
    Odpowiedz
  • Re: [email protected] czy możesz odpowiedzieć na pytanie "jak ty chcesz nawracać?" ?|enrque111 9.08.2017, 18:55

O Etiopię też nie chodzi, bo – mimo prób Włochów – trwają w swoim Etiopskim Kościele Ortodoksyjnym Tewahedo od IV wieku.

A, jakież to "próby" czynili Włosi w Etiopii (nie pytam tu o podbój militarny tego kraju)?
    enrque111
    Odpowiedz
  • Re: [email protected] czy możesz odpowiedzieć na pytanie "jak ty chcesz nawracać?" ?|Cásardas 9.08.2017, 19:01

A, jakież to "próby" czynili Włosi w Etiopii (nie pytam tu o podbój militarny tego kraju)?

A…myślisz… co idzie za podbojem militarnym?
    Odpowiedz
  • Re: [email protected] czy możesz odpowiedzieć na pytanie "jak ty chcesz nawracać?" ?|enrque111 9.08.2017, 19:26

A…myślisz… co idzie za podbojem militarnym?

Nie wiem, oświeć mnie.
    enrque111
    Odpowiedz
  • Re: [email protected] czy możesz odpowiedzieć na pytanie "jak ty chcesz nawracać?" ?|Cásardas 9.08.2017, 19:37

Nie wiem, oświeć mnie.

A… znasz… jakiś zakątek świata, w którym rozkwitło chrześcijaństwo, czyli jak mówi @Ola – katolicyzm, bez interwencji militarnej białych, tzn. Europejczyków?
    Odpowiedz
  • Re: [email protected] czy możesz odpowiedzieć na pytanie "jak ty chcesz nawracać?" ?|enrque111 9.08.2017, 19:50

A… znasz… jakiś zakątek świata, w którym rozkwitło chrześcijaństwo, czyli jak mówi @Ola – katolicyzm, bez interwencji militarnej białych, tzn. Europejczyków?

Tak, znam, niemal cała Europa i Afryka, USA, liczne kraje Afryki i Azji.
    Poza tym, jakie to ma znaczenie, czy religia prawdziwa rozwijała się "bez interwencji militarnej białych"? Kościół czynił misje na całym świecie, bez względu na to, czy "biali" gdzieś interweniowali militarnie, czy też nie.
    enrque111
    Odpowiedz
  • Re: [email protected] czy możesz odpowiedzieć na pytanie "jak ty chcesz nawracać?" ?|Cásardas 9.08.2017, 20:14

Tak, znam, niemal cała Europa i Afryka, USA, liczne kraje Afryki i Azji.
    Poza tym, jakie to ma znaczenie, czy religia prawdziwa rozwijała się "bez interwencji militarnej białych"? Kościół czynił misje na całym świecie, bez względu na to, czy "biali" gdzieś interweniowali militarnie, czy też nie.

A … w tej Azji… to jakie kraje byś wymienił… pomijając rosyjską Syberię?
    A… w tej Europie… gdzie podziali się Prusowie, Jaćwingowie, Słowianie Połabscy?
    A… w tym USA… gdzie są Indianie (‘native Americans’)?

Odpowiedz
  • Re: [email protected] czy możesz odpowiedzieć na pytanie "jak ty chcesz nawracać?" ?|enrque111 9.08.2017, 20:27

A … w tej Azji… to jakie kraje byś wymienił… pomijając rosyjską Syberię?
    A… w tej Europie… gdzie podziali się Prusowie, Jaćwingowie, Słowianie Połabscy?
    A… w tym USA… gdzie są Indianie (‘native Americans’)?

Indie, Chiny, Korea...
    A, w Europie gdzie podziali się: Latynowie, Gallowie, Iroszkoci, Celtowie...
    Cóż ma katolicyzm w USA z Indianami?
    enrque111
    Odpowiedz
  • Re: [email protected] czy możesz odpowiedzieć na pytanie "jak ty chcesz nawracać?" ?|Pollinis 9.08.2017, 19:01

Serio nie wiesz?
    Odpowiedz
  • Re: [email protected] czy możesz odpowiedzieć na pytanie "jak ty chcesz nawracać?" ?|Kovson 9.08.2017, 19:05

Serio nie wiesz?

„Tęga głowa” może nie wiedzieć? Tak się tylko  „droczy” :D

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kościół_katolicki_w_Chinach
    “God is a concept by which we measure our pain“, said John Lennon • “La lingvojn vi parolos”, diris Jeŝua.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook