Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Anegdotka dla @Anny MS, aby się nie nudziła

dodano: 5.08.2019, 21:16
akcje wątku: drzewko

Autor: Tobi3

3

Gdy Piotr i Jan wchodzili do świątyni na modlitwę o godzinie dziewiątej1, wnoszono właśnie pewnego człowieka, chromego od urodzenia. Kładziono go codziennie przy bramie świątyni, zwanej Piękną2, aby wstępujących do świątyni, prosił o jałmużnę. Ten zobaczywszy Piotra i Jana, gdy mieli wejść do świątyni, prosił ich o jałmużnę. Lecz Piotr wraz z Janem przypatrzywszy się mu powiedział: «Spójrz na nas!». A on patrzył na nich oczekując od nich jałmużny. «Nie mam srebra ani złota - powiedział Piotr - ale co mam, to ci daję: W imię Jezusa Chrystusa Nazarejczyka, chodź!» I ująwszy go za prawą rękę, podniósł go. A on natychmiast odzyskał władzę w nogach i stopach. (Dz. 3: 1-7)

Z przytoczonym fragmentem Dziejów Apostolskich związany jest pewien dialog Tomasza Z Akwinu. Podczas odwiedzin  w Rzymie Tomasz ogladał wspaniała rezydencję papiską. Podczas rozmowy papież powiedział:  -Widzisz Tomaszu, że w naszych czasach Kościół nie może rzec " nie mam srebra ani złota". - To prawda - odpowiedział Tomasz - Nie może taż rzec: "W imię Jezusa Chrystusa Nazarejczyka, chodź".

• Re: Anegdotka dla @Anny MS, aby się nie nudziła|Boski 5.08.2019, 21:29
    Działa pan na AnnMS jak płachta na byka :)
    Odpowiedz
  • Re: Anegdotka dla @Anny MS, aby się nie nudziła|ኦሳይረስ 5.08.2019, 21:31
    Godzina szósta to było południe, czyli dziewiąta to 15 (trzecia po południu) według naszej rachuby czasu.

https://thumbs.dreamstime.com/b/zegar-st-peter-bazylika-watykan-w-ochy-57927812.jpg
    እናም ይህን ሁሉ ስለምወድህ.
    Odpowiedz
  • Re: Anegdotka dla @Anny MS, aby się nie nudziła|Miecz Damoklesa 5.08.2019, 21:46
    :D
    Our password - freedom and brotherhood
    Odpowiedz
  • Re: Anegdotka dla @Anny MS, aby się nie nudziła|Miecz Damoklesa 5.08.2019, 21:47
    Oj tam. W dzisiejszych czasach nie sposób czcić boga bez złota.
    Our password - freedom and brotherhood
    Odpowiedz
  • Re: Anegdotka dla @Anny MS, aby się nie nudziła|AnnaMS 5.08.2019, 21:58
    Dziękuję, fajna.
    Ja też znalazłam fajną o Lutrze:

„Gdybym miał ochrzcić Żyda, zabrałbym go na most nad Łabą, powiesił kamień u jego szyi i zepchnął go ze słowami: Chrzczę ciebie w imię Abrahama”
    Odpowiedz
  • Re: Anegdotka dla @Anny MS, aby się nie nudziła|mariaelena 5.08.2019, 22:06
    To nie anegdotka.
    To słowa św. Tomasza z Akwinu na łożu śmierci:
    "Mam nadzieję, że nigdy nie nauczałem żadnej prawdy, której nie nauczyłbym się od Ciebie. Jeśli przez niewiedzę uczyniłem odwrotnie, unieważniam wszystko i podporządkowuję wszystkie moje pisma sądowi Świętego Kościoła Rzymskiego".

,,W dzisiejszym życiu świat należy tylko do głupców, do niewrażliwych, do podekscytowanych. Prawo do życia i zwycięstwa zdobywa się dziś nieomal tymi samymi sposobami, jakimi zdobywa się zamkniecie w domu wariatów: niezdolnością do myślenia, niemoralnością i hiperekscytacją." F. Pessoa
    Odpowiedz
  • Re: Anegdotka dla @Anny MS, aby się nie nudziła|Avaret 5.08.2019, 22:17

To nie anegdotka.
    To słowa św. Tomasza z Akwinu na łożu śmierci:
    "Mam nadzieję, że nigdy nie nauczałem żadnej prawdy, której nie nauczyłbym się od Ciebie. Jeśli przez niewiedzę uczyniłem odwrotnie, unieważniam wszystko i podporządkowuję wszystkie moje pisma sądowi Świętego Kościoła Rzymskiego".

I tak doszliśmy do consensusu.
    Nie traćmy czasu na zbędne przecinki.
    Odpowiedz
  • Re: Anegdotka dla @Anny MS, aby się nie nudziła|Leteryk 5.08.2019, 22:13
    AnnaMS, przytocz też wic o Żydach: ateiście i ortodoksie (ewentualnie: chasydzie).

https://i.ytimg.com/vi/k6KZAtNHG-4/maxresdefault.jpg
    Let it be.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook