Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Alicja 1000 i Aneta K. - honorowi goście manify

dodano: 7.03.2010, 8:21
akcje wątku: drzewko

Autor: Vinca

.

plus Jolanda Kwasniewska

oto doborowe trio, z którego jak rozumiem polskie kobiety maja być dumne, które maja być pewnym wzorem, dumą kobiecą, wzorcem z Sevres nieledwie

to ja dziękuję i postoję

i bardzo proszę wszelkie organizatorki manif tudziez podobnych eventów aby nie mówiły o prawach kobiet, o walce kobiet, o prawach kobiet do swego ciała, o prawie kobiety do dziecka z in vitro, o rzekomym obrażaniu kobiet przez ks. Gancarczyka... bo mówią tak, jakby wszystkie kobiety podzielały ich poglądy. Bo rzekomo wystepują w ich imieniu i walczą w ich sprawie, nie pytając jednak o zgodę

Nie w moim imieniu, drogie panie. Mówcie po prostu zamiast "kobiety" - "niektóre kobiety", "kobiety o poglądach takich jak nasze" i wszystko będzie OK. Nie reprezentujecie wszystkich kobiet choć bardzo chciałybyście narzucić swój egoistyczny i faszystowski, morderczy pogląd i punkt widzenia na kwestię równouprawnienia płci.

• Re: Alicja 1000 i Aneta K. - honorowi goście manify|Turoń 7.03.2010, 8:22
    No co? Przecie tam pasują.
    Czemuż to najgłośniejszy skowyt o wolność dochodzi z ust poganiaczy niewolników?
    Odpowiedz
  • Re: Alicja 1000 i Aneta K. - honorowi goście manify|Vinca 7.03.2010, 8:24

No co? Przecie tam pasują.

Tak, tam pasują. Mi nie pasuje to, ze manifa podpina się pod wszystkie kobiety.
    .
    Odpowiedz
  • Re: Alicja 1000 i Aneta K. - honorowi goście manify|Turoń 7.03.2010, 8:35

Tak, tam pasują. Mi nie pasuje to, ze manifa podpina się pod wszystkie kobiety.

ONI zawsze mieli z tym problem. Występowali "w imieniu kobiet" (klasy robotniczej, ludu pracującego, narodów III Świata itd.) - w sytuacji, gdy nikt ich o to nie prosił, a nawet wręcz przeciwnie.

Potem wychodziły z tego ciekawe paradoksy, jak z tym oficerem ZOMO, co zagrzewał do boju swój pluton pod bramą KWK "Wujek":

"- Bo wicie, te robole to wielkie zagrożenie dla nas - dla proletariatu!"
    Czemuż to najgłośniejszy skowyt o wolność dochodzi z ust poganiaczy niewolników?
    Odpowiedz
  • Re: Alicja 1000 i Aneta K. - honorowi goście manify|Lucius 7.03.2010, 8:29
    Trudno mówić o tych osobnikach "kobiety", to jest obraźliwe dla kobiet.
    Czasem cień ciąży bardziej niż ciało, kroki przypominają żołnierza o kulach. Podnoszę rękę na znak, przyspieszam puls, jakby zraniony pustką. Czasem zmieniam się w ślepca, by na nowo odzyskać widzenie.
    Odpowiedz
  • Re: Alicja 1000 i Aneta K. - honorowi goście manify|Anika 7.03.2010, 8:30
    I ja sobie nie życzę, żeby te osoby się wypowiadały w moim imieniu.
    \\\\
    Odpowiedz
  • Re: Alicja 1000 i Aneta K. - honorowi goście manify|Przemko (Skończyłem rozpoczynaj) 7.03.2010, 8:30
    Cyrus mówi że ZNP też tam było. :D
    http://www.youtube.com/watch?v=uEVqSsgsiK4
    Odpowiedz
  • Re: Alicja 1000 i Aneta K. - honorowi goście manify|Brethil 7.03.2010, 8:35

Cyrus mówi że ZNP też tam było. :D

wstyd
    Dla podkreslenia wagi moich słów Siłacz palnie pięścią w stół!
    Odpowiedz
  • Re: Alicja 1000 i Aneta K. - honorowi goście manify|Vinca 7.03.2010, 8:39

wstyd

i pielęgniarki walczące o swe podwyżki...
    .
    Odpowiedz
  • Re: Alicja 1000 i Aneta K. - honorowi goście manify|Przemko (Skończyłem rozpoczynaj) 7.03.2010, 9:09

i pielęgniarki walczące o swe podwyżki...

Pielęgniarki to całkiem inna para kaloszy, jest to obiektywnie chyba najbardziej poszkodowana grupa zawodowa w Polsce. Specjaliści mówią wprost, że tak jest tylko dlatego że lekarze mają silniejsze lobby. Że jak szpitale dostały szmal na podwyżki to w znakomitej większości poszły one na podwyżki wyłącznie lekarzy. Do tego system pracy który umożliwia lekarzom branie kilku etatów w tym samym czasie i bezczelne zagrywki w stylu obniżenie lekarzom tygodniowego czas pracy. Nadal pracowali tyle samo tyle że pojawiły im się lepiej płatne "nadgodziny", a jeśli nie pracowali więcej to obowiązków przybywało pielęgniarkom. To jest obrzydliwe co lekarze wyprawiają w Polsce, są szpitale gdzie zarobki lekarzy od pielęgniarek różni prawie rząd wielkości - lekarz naście tysięcy, pielęgniarka niecałe 2. A żeby być pielęgniarką obecnie trzeba mieć wyższe wykształcenie przecież, to nie są jakieś sprzątaczki chociaż podejrzewam że i one zarabiają niewiele mniej.

Na dodatek mamy jedne z najlepszych pielęgniarek w Europie, wykształcone, pracowite a przede wszystkim ludzkie, ciepłe i uczynne. Za ten szmal jaki dostają to są normalnie święte kobiety.
    Odpowiedz
  • Re: Alicja 1000 i Aneta K. - honorowi goście manify|Vinca 7.03.2010, 9:12

Pielęgniarki to całkiem inna para kaloszy, jest to obiektywnie chyba najbardziej poszkodowana grupa zawodowa w Polsce. Specjaliści mówią wprost, że tak jest tylko dlatego że lekarze mają silniejsze lobby. Że jak szpitale dostały szmal na podwyżki to w znakomitej większości poszły one na podwyżki wyłącznie lekarzy. Do tego system pracy ...

Pełna zgoda, też uważam, że brak doceniania pielegniarek w naszym kraju obróci się niedługo przeciw nam :(
    .
    Odpowiedz
  • Re: Alicja 1000 i Aneta K. - honorowi goście manify|extraneus 7.03.2010, 9:43

Pielęgniarki to całkiem inna para kaloszy, jest to obiektywnie chyba najbardziej poszkodowana grupa zawodowa w Polsce. Specjaliści mówią wprost, że tak jest tylko dlatego że lekarze mają silniejsze lobby. Że jak szpitale dostały szmal na podwyżki to w znakomitej większości poszły one na podwyżki wyłącznie lekarzy. Do tego system pracy ...

"Że jak szpitale dostały szmal na podwyżki to w znakomitej większości poszły one na podwyżki wyłącznie lekarzy. Do tego system pracy który umożliwia lekarzom branie kilku etatów w tym samym czasie i bezczelne zagrywki w stylu obniżenie lekarzom tygodniowego czas pracy. Nadal pracowali tyle samo tyle że pojawiły im się lepiej płatne "nadgodziny", a jeśli nie pracowali więcej to obowiązków przybywało pielęgniarkom. To jest obrzydliwe co lekarze wyprawiają w Polsce"

!

* * * *
    Dodać do tego można jeszcze to tylko, że lekarze zeżarli nie tylko środki przeznaczone na podwyżki, ale wszystkie w ogóle środki finansowe wpływające do systemu finansowania opieki zdrowotnej. Mimo wzrostu składki większość szpitali nie dokonuje juz od lat jakichkolwiek inwestycji.
    Wszystkie swoje trudności praktyczne przekształciłem w teoretyczne, żebym nie musiał ich rozwiązywać. Wreszcie oddycham swobodnie, stojąc wobec Nierozwiązywalnego...
    Odpowiedz
  • Re: Alicja 1000 i Aneta K. - honorowi goście manify|Jadźka 8.03.2010, 11:07

NOm, widziałam takie dwie, może trzy, ale spotkałam też o wieeeele więcej zgoła odmiennych. Może mam pech? Ale za dobrą pracę, nalezy się godna zapłata, bezwarunkowo.

* * * *
    "Na dodatek mamy jedne z najlepszych pielęgniarek w Europie, wykształcone, pracowite a przede wszystkim ludzkie, ciepłe i uczynne."

O ten fragment mi się rozchodzi.
    Różaniec to straszny obciach? A dlaczego?
    Odpowiedz
  • Re: Alicja 1000 i Aneta K. - honorowi goście manify|Przemko (Skończyłem rozpoczynaj) 8.03.2010, 11:23

NOm, widziałam takie dwie, może trzy, ale spotkałam też o wieeeele więcej zgoła odmiennych. Może mam pech? Ale za dobrą pracę, nalezy się godna zapłata, bezwarunkowo.* * * *"Na dodatek mamy jedne z najlepszych pielęgniarek w Europie, wykształcone, pracowite a przede wszystkim ludzkie, ciepłe i uczynne."
    O ten fragment mi się rozchodzi.

Domyśliłem się. Mamy takie pielęgniarki z tym że w Polsce faktycznie jest to niezbyt zauważalne i powodem są pieniądze, zwyczajnie niegodne. Tak jest w ogóle z Polakami, za porządne pieniądze jesteśmy pracowici jak mało kto.
    Odpowiedz
  • Re: Alicja 1000 i Aneta K. - honorowi goście manify|Jadźka 8.03.2010, 12:29

Domyśliłem się. Mamy takie pielęgniarki z tym że w Polsce faktycznie jest to niezbyt zauważalne i powodem są pieniądze, zwyczajnie niegodne. Tak jest w ogóle z Polakami, za porządne pieniądze jesteśmy pracowici jak mało kto.

Zmieniać opatrunki, robić zastrzyki, pocieszać cierpiących, cierpliwie znosić opryskliwych, pamiętać, że każdy ma swoją godność i prawo do decydowania o sobie- albo trzeba być świętym, albo zarabiać kokosy.
    Różaniec to straszny obciach? A dlaczego?
    Odpowiedz
  • Re: Alicja 1000 i Aneta K. - honorowi goście manify|Przemko (Skończyłem rozpoczynaj) 8.03.2010, 1:16

Zmieniać opatrunki, robić zastrzyki, pocieszać cierpiących, cierpliwie znosić opryskliwych, pamiętać, że każdy ma swoją godność i prawo do decydowania o sobie- albo trzeba być świętym, albo zarabiać kokosy.

Nie chodzi od razu o kokosy, o wyższe zarobki po prosu.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook